POLSKA
Like

Putin, krwawy pajac, przy okazji wykańcza Tuska

18/07/2014
1326 Wyświetlenia
5 Komentarze
22 minut czytania
Putin, krwawy pajac, przy okazji wykańcza Tuska

Krzysztof Feusete „ Mainstream znalazł się w potwornym potrzasku, bo z jednej strony musi informować o przebiegu wypadków, które miały miejsce w trakcie i po katastrofie malezyjskiego boeinga, z drugiej zaś – wieści, które płyną w tej sprawie, tak strasznie kłócą się z przebiegiem wypadków po 10 kwietnia 2010 roku, że czoła wielu prezenterek i prezenterów muszą dziś płonąć ze strachu i wstydu.
Po pierwsze: wychodzi na jaw, że katastrofa samolotu u pasażerskiego będzie badana znacznie skrupulatniej i obiektywniej niż katastrofa z udziałem najwyższych władz państwowych w naszej republice bananowo-taśmowej.”…(źródło )

0


 

„Jak donosi Polskie Radio, podczas spotkania prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina z dyplomatami, ambasador w Polsce Aleksandr Aleksiejew przekonywał, że Polacy będą zmuszeni do zmiany polityki wobec Rosji. „…”Aleksiejew zaznaczył, że w Polsce Białoruś i Ukraina są uznawane za miejsca szczególne w polityce zagranicznej Rosji. W jego opinii, „prędzej lub później” Polacy będą musieli zmienić punkt widzenia i wrócić do współpracy z Rosjanami ze względu na korzyści.  „…(źródło )

Romuald Szeremietiew „ To jest dziwna formuła – ci „prorosyjscy separatyści”. To taka nazwa przyjęta chyba na ukrycie tego, że głównym działającym na Ukrainie jest Rosja..”…”To są siły rosyjskie, działające w interesie Federacji Rosyjskiej, aby oderwać od Ukrainy część jej terytorium. To nie ulega wątpliwości. To znaczy, ja sądzę, że po prostu Rosja działa przy ich pomocy w tej chwili, ponieważ nie może teraz użyć bezpośrednio swoich sił zbrojnych, regularnej armii. Działa więc przy pomocy formacji nieregularnych. To są po prostu „nieregularne formacje rosyjskie, które prowadzą działania ofensywne na terenie państwa ukraińskiego”….”A dlaczego NATO pozwala reżimowi Putina na takie zbrojne operacje na terytorium – przecież niepodległego – państwa?
Ja sądzę, że NATO chyba straciło koncept, co należy z tym wszystkim zrobić. Uważam, że kwestia ta dotyczy nie tylko Stanów Zjednoczonych, które przez pewien okres, na początku wykazywały pewną stanowczą postawę. Teraz to się jakby rozmyło. Również postawa europejskich sojuszników Stanów Zjednoczonych w NATO i zachowanie Niemiec jest dla mnie bardzo niejasne. Zwracam uwagę na następującą historię: jeszcze nie tak dawno minister Sikorski mówił, że zostaliśmy uznani w Unii w Europie Zachodniej za swoistego eksperta ds. ukraińsko-rosyjskich i że Europa w stosunku do Rosji mówi jakby polskimi ustami. No i teraz widzimy, że z tych układów, które się pojawiają zwłaszcza między Niemcami i Francją a Rosją i Ukrainą, Polska została wyeliminowana, jej tam nie ma. Sikorski został wyrugowany, wypchnięty właściwie.
Tak, tak. To znaczy nie chodzi o kwestię Sikorskiego. To jest kwestia Polski i to mnie bardziej niepokoi. W tej sytuacji powstaje pytanie, czy my w związku z tym robimy coś również na terenie NATO? Jakie są nasze w tej chwili relacje? Tak naprawdę kluczem, jeżeli chodzi o decyzje, są oczywiście Stany Zjednoczone. Sytuacja stała się jakaś, taka rozmyta, więc to jest podwójnie niepokojące, ponieważ moim zdaniem Rosja nie rezygnuje ze swoich celów. Putin konsekwentnie krok po kroku realizuje to, co ja nazywam „miękką agresją”. To znaczy, że w tle jest cały czas groźba użycia regularnej armii i sił zbrojnych, a wykonuje się działania z tymi partyzantami, jak to obecnie obserwujemy i krok po kroku posuwa się do przodu.”…(źródło )

„USA zaostrzyły dziś sankcje ekonomiczne wobec Moskwy, uderzając w koncern Rosnieft i własny bank Gazpromu oraz inne duże rosyjskie firmy. Tymczasem na szczycie w Brukseli przywódcy państw i rządów UE zwrócili się do Europejskiego Banku Inwestycyjnego, aby nie finansował nowych projektów w Rosji. Poprosili też KE o zawieszenie niektórych programów współpracy z tym państwem. „…”UE też wprowadza sankcjeO sankcjach rozmawiano także na szczycie UE w Brukseli: Przywódcy państw Unii zwrócili się do Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisji Europejskiej w sprawie ograniczenia współpracy gospodarczej z Rosją. „Rada Europejska zwraca się do Europejskiego Banku Inwestycyjnego o zawieszenie podpisywania nowych operacji finansowania w Federacji Rosyjskiej” – napisano we wnioskach. Postanowiono, że także w ramach Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju państwa członkowskie mają dążyć do wstrzymania nowych projektów z Federacją Rosyjską. „…(źródło)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i premier Polski Donald Tusk odbyli rozmowę telefoniczną, podczas której omówili m.in. utworzenie polsko-litewsko-ukraińskiej brygady – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe prezydenta Ukrainy.Na początku czerwca pełniący obowiązki szefa Ministerstwa Obrony Ukrainy Michaił Kowal oświadczył, że Ukraina, Polska i Litwa porozumiały się w sprawie utworzenia wspólnej brygady bojowej.Ponadto Poroszenko zaproponował Polsce przyłączenie się do programu tworzenia miejsc pracy na opuszczonych przez powstańców terytoriach Donbasu „…(więcej )

„Na antenie rosyjskiej telewizji Rossija24 jeden z dziennikarzy uznał, że Polska ma zamiar odzyskać swoje terytorium z rąk Litwinów, Białorusinów i Ukraińców. Dodał także, że Kijów ma być stolicą jednego z województw w Polsce. „…”W wieczornym programie dziennikarz uznał, że sojusz amerykańsko-polski jest na tyle silny, by USA pozwoliło Polsce realizować swoje ambicje geopolityczne, uznając w ten sposób nasz kraj za zagrożenie. Dziennikarz doszukiwał się także spisku we wsparciu dla ukraińskiej armii. Zastanawiał się, dlaczego Wilno, Warszawa i Kijów chcą zbudować wspólną armię, by walczyć z dywersantami. „ …(więcej )

Krzysztof Niewiadomski „ Wizjoner Polski Mocarstwowej”…”Dziś wielu może się żachnąć za samo zestawienie naszego kraju ze słowem imperium i widzieć w tego typu 
myśleniu narodową megalomanię 
– w 70. rocznicę śmierci 
Aleksandra Bocheńskiego „…”W pracy „Między Niemcami a Rosją” Bocheński sformułował doktrynę polskiej polityki zagranicznej, która jego zdaniem najlepiej zabezpieczałaby polską rację stanu. Jej podstawowe założenia to: Polska może utrzymać niepodległość tylko dzięki własnemu wysiłkowi; sytuację geopolityczną Polski definiuje sąsiedztwo dwóch potęg – Niemiec i Rosji; w interesie Polski leży przeciwdziałanie ewentualnemu sojuszowi obu mocarstw i dlatego powinna utrzymywać dobre stosunki z jednym z nich; sprzymierzyć należy się z Niemcami, ponieważ terenem ich ekspansji będą właśnie ziemie rosyjskie; dzięki temu ruchowi wzmocnieniu ulegnie antagonizm niemiecko-rosyjski, co z kolei wykluczy wspomnianą wcześniej ewentualność zawiązania sojuszu niemiecko-rosyjskiego wymierzonego w Polskę.
Koncepcję Bocheńskiego określa się czasem mianem „orientacji proniemieckiej”. To o tyle błędne określenie, że jego doktryna nie wynikała z sentymentu żywionego względem Niemiec czy – tym bardziej – z zauroczenia hitlerowskim totalitaryzmem. Warto też pamiętać, że w miesiącach poprzedzających wybuch wojny Bocheński nie trzymał się kurczowo wcześniejszych diagnoz – to byłby nieelastyczny dogmatyzm, któremu się wszak programowo przeciwstawiał.Autor „Między Niemcami a Rosją” postulował grę obliczoną na rozbicie ZSRR i powstanie m.in. niepodległej Ukrainy. W polityce wewnętrznej polemizował z tezami narodowców głoszącymi konieczność stworzenia państwa jednolitego etnograficznie. Nie zgadzał się z polityką wymuszanej asymilacji Ukraińców. Twierdził, że większy pożytek przyniesie Polsce bardziej liberalna polityka względem mniejszości i próba związania ich z polskim państwem. Widział możliwość stworzenia federacyjnego państwa Polaków i Ukraińców. W czasie wojny rozszerzał tę myśl o możliwość powołania związku państw Europy Środkowo-Wschodniej. Kazimierz M. Ujazdowski uznaje Bocheńskiego za autora „najbardziej dojrzałych koncepcji neofederalistycznych poprzedzających integrację europejską”….”Tymczasem postulaty tworzenia polskiej myśli imperialnej w wypadku tego środowiska wynikały nie z „rozbudzonej ambicji”, ale ze „świadomości trudnego położenia Polski”, która – jak referował tę koncepcję Rafał Matyja – „jeśli nie zostanie mocarstwem, […] ulegnie nowym rozbiorom”. W „Polskiej idei imperialnej” autorzy deklaracji pisali: „Jesteśmy skazani na »wielkość« i albo tę wielkość zdobędziemy, albo też się w niwecz obrócimy”. Dziś pewnie pisaliby nie o imperialności i mocarstwowości, ale o podmiotowości Polski. „…(źródło)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zaszokowana czwartkową katastrofą malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy – powiedział jej rzecznik Steffen Seibert. Szefowa rządu wezwała do przeprowadzenia szybkiego niezależnego dochodzenia. „..(źródło )

Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PO „To szczyt hipokryzji. Jest oczywiste w każdym procesie sądowym, że przyznanie się do winy podejrzanego przecina proces dowodowy. Rosyjscy partyzanci, bo tak to trzeba nazywać, przyznali się do tego, są na to dowody, jest nagranie „….”Europa i Stany powinny wreszcie przejść do trzeciego etapu sankcji, powinny udzielić wsparcia Ukrainie, przynajmniej materialnego, mam na myśli zbrojenie i amunicję i pomóc zakończyć ten konflikt w kształcie, jaki zamierza to robić prezydent Poroszenko. „…”Laweta z Bukiem została dostarczona nie separatystom, tylko rosyjskim terrorystom, też proszę o korektę terminologii bo już nie ma co dalej się oszukiwać, po to żeby zestrzeliwać  ukraińskie  samoloty”….”To jest oczywiste, to jest udowodnione. Jeśli dalej będziemy mówić, że to jest wojna partyzancka, to będą następne ofiary „..”Przecież pułkownik GRUw rozmowie ze swoim podwładnym powiedział, że zestrzelili, tylko się pomylili, a ta broń była przez granicę przekazywana.. Są na to nagrania, satelity wywiadowcze o tym wiedzą. To są wojskowi rosyjscy „…”To nie są separatyści, to są oficerowie GRU, oficerowie armii. Tu się wydaje rozkazy, tu się na nikogo nie wpływa. (…) Bezpośredni sprawcy są znani. Słychać to na nagraniach. „...(źródło )

„Biały Dom podkreśla, że dowody na miejscu katastrofy muszą zostać nienaruszone. Wezwał Rosję, do realizacji planu pokojowego proponowanego przez Ukrainę.”…”Jest niezmiernie ważne, by w tej sprawie przeprowadzono pełne, wiarygodne, niezakłócone niczym, międzynarodowe śledztwo i by stało się to tak szybko, jak to możliwe. Wzywamy wszystkich zainteresowanych  – Rosję, prorosyjskich separatystów i Ukrainę, by opowiedziały się za natychmiastowym zawieszeniem broni, by zapewnić bezpieczny i swobodny dostęp do miejsca katastrofy dla międzynarodowych śledczych i w celu znalezienia szczątków ofiar – głosi oświadczenie amerykańskiej administracji.Biały Dom zaznacza, że rola międzynarodowych organizacji, takich jak ONZ i OBWE może okazać się tutaj szczególnie istotna. USA będą w kontakcie z międzynarodowymi partnerami, w celu ustalenia najlepszego sposobu postępowania na następne dni.USA podkreślają, że w tym czasie wszystkie potencjalne dowody i szczątki na miejscu katastrofy powinny pozostać nienaruszone. Waszyngton jest gotowy pomóc w śledztwie, wykorzystując możliwości służb FBI i Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).”…(źródło )

Krzysztof Feusete „ Mainstream znalazł się w potwornym potrzasku, bo z jednej strony musi informować o przebiegu wypadków, które miały miejsce w trakcie i po katastrofie malezyjskiego boeinga, z drugiej zaś – wieści, które płyną w tej sprawie, tak strasznie kłócą się z przebiegiem wypadków po 10 kwietnia 2010 roku, że czoła wielu prezenterek i prezenterów muszą dziś płonąć ze strachu i wstydu.
Po pierwsze: wychodzi na jaw, że katastrofa samolotu u pasażerskiego będzie badana znacznie skrupulatniej i obiektywniej niż katastrofa z udziałem najwyższych władz państwowych w naszej republice bananowo-taśmowej.”...(źródło )

„Katastrofa malezyjskiego samolotu umiędzynarodawia konflikt rosyjsko-ukraiński, mamy do czynienia z momentem przełomowym, który może pomóc Ukrainie – ocenił ekspert od spraw wschodnich dr Andrzej”…”wpływa nie tylko na relacje ukraińsko-rosyjskie, ale umiędzynarodawia ten konflikt. – Na pewno świat nie zostawi tego problemu, na pewno zostanie to przeniesione na forum międzynarodowe. Ta tragedia może posłużyć do zatrzymania eskalacji przemocy na wschodniej Ukrainie „…” Ta tragedia paradoksalnie może pomóc Ukrainie w zdobyciu międzynarodowego poparcia i pokazaniu pewnej aksjologii, która jest w tym konflikcie (ukraińsko-rosyjskim – przyp. red.): że są dobrzy i źli, a ci źli przekroczyli granicę zła, za którą jest już tylko bardzo twarda reakcja strony międzynarodowej „…”Jak mówił, jeżeli okaże się, że samolot zestrzelili separatyści za pomocą rosyjskiej broni, albo przy poparciu Rosji, to prezydent Władimir Putin będzie miał „straszny orzech do zgryzienia”. Zaznaczył, że Amerykanie już teraz popierają Ukrainę Petra Poroszenki, a ponieważ „stan emocji przy tego rodzaju zdarzeniach w społeczeństwie amerykańskim jest bardzo wysoki”, to prezydent USA Barack Obama „będzie musiał zareagować”.
Podkreślił też, że Malezja, czyli kraj-właściciel samolotu, nie jest „drugorzędnym państwem, tylko jednym z najważniejszych krajów Azji Południowo-Wschodniej”. …”Zaznaczył też, że tragedia malezyjskiego samolotu pokazuje, jak „nachalna jest propaganda rosyjska”. – Do tej pory w retoryce rosyjskiej mieliśmy do czynienia z odbieraniem Ukrainie obwodu donieckiego i ługańskiego. W tym momencie pojawia się w narracji pojęcie „wschodnia Ukraina , „wojska ukraińskie”. Równolegle ze wskazaniem winnego widzimy odejście od „prawa własności do wschodniej Ukrainy” – zauważył. Ekspert nie spodziewa się, aby były trudności ze zidentyfikowaniem sprawców tragedii. – Przestrzeń powietrzna jest pod nieustannym nadzorem. Satelity, nie tylko amerykańskie, śledzą dyslokację wojsk rosyjskich, ukraińskich, separatystów. Jak sądzę, także ten samolot był monitorowany, niejako przy okazji „…( źródło )

———–
Mój komentarz

Polska ma niezwykłe szczecie ,że Rosją rządzi przygłupi żigolak, który rzucił żonę dla trzydzieści lat młodszej konkubiny i musi jej pokazać jakim to on nie jet macho . To Putinowi zawdzięczamy ,że trzydzieści milionów Ukraińców zaczęło gorąco nienawidzić Rosji . To dzięki Putinowi Ukraińcy i Polacy się zbliżyli do siebie . To dzięki temu kałmuckiemu kretynowi Rosja stacza się w przepaść gospodarczą i polityczną . To dzięki temu złodziejowi , który ze swoimi kumplami z bezpieki okrada Rosję i Rosjan skończyło się lizanie butów w Moskwie i Berlinie przez zgraje Słońca Peru. To dzięki temu prymitywnemu umysłowo bawidamkowi Polska nie tylko odnowiła sojusz z USA , ale stała się strategicznym sojusznikiem USA w Europie, który ma szachować Rosję i Niemcy.

Jedynie czego się boję to tego że nie doceniłem skali głupoty tego klauna z Kremla , który zbyt szybko wykończy Rosję i oda ja , jej gospodarkę i jej system bankowy w pacht oligarchom lichwiarskim ze Stanów Zjednoczonych , bo o to w tej ukraińskiej rozgrywce amerykańskiej chodzi . Teraz amerykańskie, europejskie, a nawet azjatyckie sankcje wobec Rosji będą drastyczniejsze i gospodarka Rosji zacznie się szybciej rozpadać . Dla Polski niezwykle ważne jest, aby Putin nie podał się za wcześnie. Aby oligarchowie rosyjscy nie wykończyli zbyt wcześnie Putina i nie podali się zbyt wcześnie Amerykanom, bo wtedy dla USA budowa silnego sojuszu z Polską nie będzie miała sensu Rosja i Putin powinna dotąd trwać, dopóki nie odbudujemy federacji z Ukrainą i nie zbudujemy sojuszu Międzymorza. Dlatego szczerze ubolewam nad jaskrawymi przejawami kretynizmu Putina, takimi jak jego awantura w Donbasie i bawienie się zapałkami, jakim było wysłanie oficerów rosyjskich uzbrojonych w rakiety z poleceniem strącania samolotów . Brak wyobraźni. Przecież nawet gdyby nie Rosjanie to Amerykanie staraliby się kogoś tam w tych rosyjskich bandach wojskowych na wschodzie Ukrainy przekupić , aby stworzyć taki incydent.

Putin przegrał w tej chwili Donbas. Jedynym dużym pozytywem braku wyobraźni Putina i strącenia samolotu malezyjskiego jest wrzucenie Tuska twarzą a w błoto w związku z Zamachem Smoleńskim . Polacy na własne oczy zobaczą jak przeprowadza się prawdziwe śledztwo w z związku z zestrzeleniem samolotu malezyjskiego i aż przetrą je ze zdziwienia uświadamiając przypominając sobie co faktycznie Tusk i jego pomagierzy wyczyniali ze śledztwem smoleńskim . To kolejny gwóźdź do trumny nie tylko Tuska, ale całej Platformy.

video Korwin Mikke broni Putina
video Specnaz-Na Rozkaz Kremla (dokument) Lektor

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
ozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „

Rozpocząłem pisanie VIII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758