HYDE PARK
Like

Przezorny na drodze

14/06/2018
870 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Przezorny na drodze

Nie wyobrażamy sobie już życia bez czterech kółek. Jeździmy do pracy, na wakacje, na zakupy. Powstało wiele zawodów, w których samochód jest wręcz niezbędny.

0


Ile jest samochodów na świecie? Według szacunków serwisów motoryzacyjnych ich liczba przekraczała w ubiegłym roku miliard, a w roku 2040 podwoi się. Ponieważ nasz glob zamieszkuje ponad siedem miliardów ludzi, obecnie na każdy samochód przypada siedmiu użytkowników. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia największa liczba pojazdów w przeliczeniu na mieszkańców znajduje się w San Marino. Na każdego obywatela tego niewielkiego kraju przypadają dwa samochody. W Polsce jest to nieco ponad połowa auta. (https://m.autocentrum.pl/newsy/newsy/ile-jest-samochodow-na-swiecie/)

Bezpieczny kierowca

Starasz się jeździć bezpiecznie? Inni kierowcy nie są już niestety tak ostrożni i przewidujący. Jeśli używasz samochodu często, na pewno nie raz ktoś wyprzedzał cię niezgodnie z przepisami albo zajechał ci drogę. Codziennie dochodzi do setek mniej lub bardziej poważnych kolizji. A każde uszkodzenie auta w wiąże się z koniecznością naprawy. Jeśli zostaniemy uznani za sprawcę drogowego zdarzenia, nasz ubezpieczyciel pokryje jego koszt, ale równocześnie w następnym roku zapłacimy więcej za polisę. Oczywiście, jeśli nie byliśmy sprawcą kolizji, nie mamy powodów do obaw. Ale często nawet policja ma problemy z określeniem, kto zawinił. Nieocenione w takiej sytuacji są kamery samochodowe zwane wideorejestratorami. Ma je w swojej ofercie coraz więcej specjalistycznych sklepów w Polsce. Nadal jednak nasz rynek nie jest tak rozwinięty, jak na przykład brytyjski. Jedną z firm oferujących kierowcom w Wielkiej Brytanii tzw. vehicle tracking systems jest VisionTrack (źródło: http://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/czy-kamery-samochodowe-sa-legalne-w-polsce,4384445,art,t,id,tm.html).

Jak wybrać kamerę?

Wideorejestratory przydają się nie tylko, gdy chcemy udowodnić, że nie byliśmy przyczyną stłuczki. Są bardzo pomocne również, gdy często parkujemy w miejscach o kiepskiej widoczności. Tzw. kamerę cofania montuje się z tyłu samochodu – nad tablicą rejestracyjną, na szybie lub klapie bagażnika. Przekazuje ona obraz do odbiornika, który mamy na desce rozdzielczej i ułatwia zaparkowanie. Jeżeli natomiast lubisz przesiąść się z samochodu na rower, rozważ specjalną kamerę, którą łatwo doczepić do kierownicy lub założyć na głowę.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo, kupując wideorejestrator. Zwiększy on twój komfort jazdy i pozwoli lepiej kontrolować sytuację na drodze.

0

kampanieonline

244 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758