POLSKA
Like

Profesor Markowski składa hołd Tuskowi

28/05/2013
811 Wyświetlenia
0 Komentarze
13 minut czytania
no-cover

Jak pisał „Financial Times”, „chiński flirt z państwami naszego regionu może stanowić próbę podkopania europejskiej jedności w kwestii wzajemnych stosunków z Chinami”.   „Szwedzka policja zorganizowała oficjalne przegrupowanie sił w związku z trwającymi sześć dni zamieszkami w Sztokholmie. „…..”Za wywołanie rozruchów odpowiada organizacja „Megafonem”, zrzeszająca głównie muzułmańskich mieszkańców sztokholmskich przedmieść. ….(źródło )   Prof. Radosław Markowski: „Jednak aż 43 proc. badanych nadal boi się PiS. To jest bardzo wysoki wynik, bo jest testem konserwatywnym „….”Sukces jest względny. Wokół nas jest kompletna zapaść, trzeba widzieć naszą sytuację w perspektywie. „…”Od dawna wiedzieliśmy, że ten rok będzie dołkiem ekonomicznym ze względu na sytuację globalną. Wszystko pada, największy nasz zachodni sąsiad ma zaledwie 0,9 proc. wzrostu PKB. W wielu krajach naprawdę jest kryzys, […]

0


Jak pisał „Financial Times”, „chiński flirt z państwami naszego regionu może stanowić próbę podkopania europejskiej jedności w kwestii wzajemnych stosunków z Chinami”.

 

„Szwedzka policja zorganizowała oficjalne przegrupowanie sił w związku z trwającymi sześć dni zamieszkami w Sztokholmie. „…..”Za wywołanie rozruchów odpowiada organizacja „Megafonem”, zrzeszająca głównie muzułmańskich mieszkańców sztokholmskich przedmieść. ….(źródło )

 

Prof. Radosław Markowski: „Jednak aż 43 proc. badanych nadal boi się PiS. To jest bardzo wysoki wynik, bo jest testem konserwatywnym „….”Sukces jest względny. Wokół nas jest kompletna zapaść, trzeba widzieć naszą sytuację w perspektywie. „…”Od dawna wiedzieliśmy, że ten rok będzie dołkiem ekonomicznym ze względu na sytuację globalną. Wszystko pada, największy nasz zachodni sąsiad ma zaledwie 0,9 proc. wzrostu PKB. W wielu krajach naprawdę jest kryzys, „….”Jednak codziennie słyszę: biedniejemy. Wystarczy zestawienie prostych cyfr: jest wzrost PKB. Nawet spowolniony oznacza, że bogacimy się jako całość. Z drugiej strony nas ubywa, rodzi się nas coraz mniej. Zestawienie tego, że więcej produkujemy i jest nas mniej, powoduje, że musimy się bogacić. Obszary biedy? One zanikają. Nie tak szybko, jak byśmy chcieli, ciągle są głodne dzieci, ciągle na prowincji są dziurawe drogi. „…..”Czas wielkich reform jeszcze nie nadszedł. Ktoś powie: to paradoks, przecież jest kryzys. Ale my przecież nie wdepnęliśmy w kryzys. Być może na Cyprze i w Grecji muszą postawić sobie fundamentalne pytania. Bo tam jest totalna zapaść, łącznie z powstającymi partiami faszystowskimi i ulicznymi napaściami zbrojnymi na ludzi. U nas, nie bez powodu, to się nie odbywa. Ale ta granica jest krucha. „…..”Są poważne rzeczy, które trzeba reformować: młodzi na rynku pracy, służba zdrowia, infrastruktura „….(źródło )

 

Paweł Rożyński „ Drugie wejście Smoka” ……” Kilka dni temu Chińczycy kupili za około 300 mln zł zakłady łożysk tocznych w Kraśniku „….”Bo inwestycja w Kraśniku to tylko element nowego zjawiska, jakim jest przyspieszenie chińskich inwestycji nad Wisłą „….”Dotychczas największą inwestycją Chin było przejęcie w ubiegłym roku przez LiuGong Machinery cywilnej części huty Stalowa Wola, produkującej maszyny budowlane i dla górnictwa „….”Beijing West Industries i PCM kupiły od Delphi fabryki części samochodowych w Gliwicach, Tychach i Krośnie. „….”W Łodzi zainwestowały takie firmy jak Yuncheng i Dong Yun, które wytwarzają urządzenia dla branży poligraficznej, czy koncern Victory Technology produkujący części do telewizorów LCD „….”W grudniu 2011 roku do Chin udał się prezydent Bronisław Komorowski. Podczas pierwszej wizyty polskiej głowy państwa od 14 lat mówił o „partnerstwie strategicznym”. Z kolei w kwietniu 2012 roku premier Wen Jiabao jako pierwszy od 25 lat premier Chin przybył z wizytą do Polski. Spotkał się z liderami 11 państw Europy Środkowej i Wschodniej. Przedstawił 12-punktowy program promowania przyjaznej współpracy z tą częścią Starego Kontynentu, m.in. przyznanie specjalnej linii kredytowej dla chińskich inwestorów o wartości 10 mld dol. „…..”W ubiegłym roku swoje przedstawicielstwa otworzyły w Polsce dwa największe chińskie banki: Bank of China (BoC) oraz Industrial and Commercial Bank of China (ICBC). Mają zapewnić finansowanie kapitałowi zza Wielkiego Muru.. Na początku tego roku Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) prowadziła 13 „chińskich projektów”, co dawało Państwu Środka trzecie miejsce wśród potencjalnych inwestorów zainteresowanych Polską. „….”według waszyngtońskiej Fundacji Heritage zagraniczne inwestycje Państwa Środka sięgają już 72,7 mld dolarów rocznie. „…..”W Grecji Chińczycy wykupili wielki port w Pireusie. „….”W 2010 roku koncern motoryzacyjny Geely przejął od Forda za 1,3 mld dolarów szwedzkie Volvo. Przed dwoma laty Lenovo przejęło niemieckiego producenta sprzętu komputerowego i drukarek Medion, stając się trzecim co do wielkości graczem na niemieckim rynku komputerów „…..” Zdaniem amerykańskiej firmy doradczej Rhodium do 2020 r. łączna wartość chińskich inwestycji w Europie mogłaby osiągnąć 500 mld euro. „….”Jak pisał „Financial Times”, „chiński flirt z państwami naszego regionu może stanowić próbę podkopania europejskiej jedności w kwestii wzajemnych stosunków z Chinami”…..(źródło )

Profesor Antoni Dudek ( 2009 rok ) „„Otóż Chińczycy od dawna nieufnie patrzą na wszelkie przejawy ocieplenia relacji między Rosją i UE. Trudno zaś znaleźć w Unii kraj, który w minionych latach bardziej od nas stał na drodze do tego zbliżenia.” …Perspektywa zacieśnienia słabiutkich dziś więzi polsko-chińskich może się obecnie wydawać egzotyczna i nierealistyczna. Nie ulega wszakże wątpliwości, że w zmieniającym się coraz szybciej międzynarodowym układzie sił Polska ma szanse utrzymać dotychczasowy poziom niezależności, tylko grając na wielu fortepianach. Ten euroatlantycki powinien pozostać najważniejszym, ale nie może być jedynym. W przeciwnym razie możemy się w przyszłości stać jedną z ofiar nowej architektury europejskiej, której tworzenie zaproponował ostatnio „wielkim narodom” Władimir Putin.: .. Dlatego Ziemkiewicz ma sporo racji, kreśląc wizję coraz silniejszego uzależnienia Polski od zachodniego sąsiada….Po wtóre wspomniany proces mógłby ulec zahamowaniu, gdyby udało nam się znaleźć partnera skłonnego bodaj częściowo zrównoważyć wpływy niemieckie, a zwłaszcza upiorną wizję powtórki z historii, czyli Polski jako swoistego kondominium Berlina i Moskwy” „…(więcej )

 

—–

Mój komentarz

 

Tezy Markowskiego sprowadzają się do jednego . Polska może upaść, byle była socjalistyczna Polacy mogą żyć w nędzy, byle żyli pod niemieckim butem Tuska i jego ferajny .

 

Lewackie antypisowskie zacietrzewienie ślepota na to co dziej się w Europie Markowskiego przypomina czasy propagandy hitlerowskiej z okresu oblężenia Berlina . Niemcy upadły , ale socjalistyczna propaganda ciągle wmawiała ogłupiałym niemieckim lemingom ,że jest dobrze, że Hitler dokonał strategicznego odwrotu i zwycięstwo jest tuż tuż.

 

Muzułmanie zorganizowali się w Sztokholmie w zorganizowaną miejską partyzantkę . Naraz okazuje się że za rozruchami nie stoi banda rozwydrzonych muzułmańskich żuli ,ale dobrze zorganizowany i kierowany kilkusetosobowy odział muzułmańskiej organizacji „ Megafon . W tym kontekście odcięcie głowy brytyjskiego żołnierza miało na celu przeniesienie rozruchów ze Sztokholmu do Anglii. Najlepiej o tym świadczy panika Camerona i białych normańskich elit Wielkiej Brytanii

 

te rozruchy to jedynie doświadczalny poligon na którym zorganizowane zbrojne organizacje zdobywają doświadczenie bojowe . To jest tylko kwesta czasu , kiedy wybuchną pierwsze zbrojne powstania muzułmańskie , w których zamiast kamieni w rękach bojowników pojawią się pistolety maszynowe i granatnik. Chaos w miastach przypieczętuje upadek Unii .

 

Reżimowe media wprowadziły cenzurę na opis tego co się dzieje w Starej Europie. Stąd bełkot gadających głów typu Markowski o świetlanej przyszłości stojącej przed Polska i Unią .

 

Wspierany przez Niemcy socjalizm politycznej poprawności zniszczył Europę .Jej gospodarkę , europejskie rodziny, europejska religię , naukę i kulturę. Obok płonących coraz częściej i dłużej europejskich miast do upadku przyczynią się również czynniki zewnętrzne . Kapitalistyczne, zarządzane przez merytokrację Chiny już rozpoczęły proces gospodarczej kolonizacji Europy . Komorowski i Tusk węszą ,że być może trzeba zmienić pana, a poniewaz mają mentalność i zachowują się jak XVIII wieczni kacykowie murzyńscy oferują Chinom polskich niewolników do fabryk . Wysprzedają im gospodarkę .

 

Chiny mogą pomóc Polsce i Węgrom w budowie chrześcijańskiego bloku gospodarczo politycznego Europy Środkowej . Pod warunkiem ,że Obóz Patriotyczny przejmie władz , a ponadto przywróci Polakom swobody ekonomiczne .

 

W inny wypadku socjalistyczni panowie , którzy już złożyli Hołd Berliński tym razem złożą hołd nowemu suzerenowi . Złożą Hold Pekiński . A Polacy zamiast być ekonomiczni zmuszani do nisko płatnej podrzędnej pracy w fabrykach niemieckich zaczną być eksploatowani w fabrykach chińskich

 

video

– Hunowie „

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitt

Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

 

Piotr Kościelniak „Podczas gdy NASA wciąż tylko planuje załogowe wyprawy, komercyjne firmy przygotowują budowanie stałych baz na Srebrnym Globie. „….”Do największych prywatnych graczy na tym rynku należą firmy SpaceX, Sierra Nevada Corp. i Boeing przygotowujące pojazdy kosmiczne. Shackleton Energy Company i Moon Express zamierza wydobywać surowce na Księżycu. Planetary Resources (inwestorami są tam m.in. Larry Page i Eric Schmidt z Google czy reżyser James Cameron) oraz Deep Space Industries przygotowują urządzenia do pobierania surowców z asteroidów. Plany mówią o testowych lotach już w 2015–2016 roku.

Golden Spike w 2020 roku (czyli na długo przed misją NASA na asteroidę) chce wysyłać dwuosobowe wycieczki na Księżyc i z powrotem. Prawie gotowa jest Virgin Galactic – pierwszy lot komercyjny zapowiadany jest już na przyszły rok. Bilet kosztuje 250 tys. dolarów. Zapłaciło już 550 osób. „…..”Jest wreszcie sama firma Bigelow Aerospace, specjalizująca się w elastycznych, rozkładanych modułach, z których można złożyć stację orbitalną. A właściwie orbitalny hotel,”…” Zanim jednak stworzy kosmiczny hotel, technologia rozkładanych modułów zostanie przetestowana na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.A w planach Bigelow ma budowę własnej bazy księżycowej. – Taka stacja byłaby główną nagrodą. Być może zbudujemy ją w porozumieniu z innymi firmami, może nawet zagranicznymi „…..(źródło )

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758