Grupa menedżerów i właścicieli polskich firm odleciała  w sobotę po południu na pokładzie samolotu wyczarterowanego od LOT przez Kancelarię Prezydenta RP, Wśród nich są przedstawiciel wielu największych firm z sektora paliwowego, jak m.in. Orlen, Kulczyk Holding, metalowego – KGHM, energetyki, szczególnie tej "zielonej" (Enea, GK Rafako Racibórz, WATT Solar Systems Production) .

W nowym planie gospodarczym rząd Chin wskazał jako kluczowe siedem przemysłów z zamiarem pozyskania na nie 1,5 bln dol. inwestycji. Są to: energia alternatywna i odnawialna, biotechnologia, IT, urządzenia wytwórcze, zaawansowane materiały, samochody na alternatywne źródła energii oraz technologie energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

WNP.pl

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w niedzielę w Szanghaju z dyrekcją generalną polsko-chińskiej firmy Chipolbrok oraz z prezesami najważniejszych firm chińskich z regionu Szanghaju.

http://www.prezydent.pl/

Najlepszy opis jak robić interersy w Chinach

http://azja.biznes.net/blogposts/view/14810-Jak_zrobic_biznes_w_Chinach.html

Brak wieści o rozmowach energetycznych polskiej ekipy w Chinach może zapowiedż i skład delegacji są ąż nadto obiecujące. Plan Chin jest sprecyzowany i Polacy też mają swoją ofertę.

Kejow