SPOŁECZEŃSTWO
Like

Poznaj naszą artystkę Monikę Stawińską – pomagamy dbv pl

13/01/2012
1103 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Poznaj naszą artystkę Monikę Stawińską – pomagamy dbv pl

Monika, choć zmaga się m.in. z Mózgowym porażeniem dziecięcym, sama stara się zebrać potrzebne na rehabilitacje pieniążki. Wykonane przez nią przedmioty można kupić na Jej aukcjach Allegro.

0


Monika, choć zmaga się m.in. z Mózgowym porażeniem dziecięcym,  sama stara się zebrać potrzebne na rehabilitacje pieniążki. Wykonane przez nią przedmioty można kupić na Jej aukcjach Allegro.

Monika, choć zmaga się m.in. z Mózgowym porażeniem dziecięcym, sama stara się zebrać potrzebne na rehabilitacje pieniążki. Wykonane przez nią przedmioty można kupić na Jej aukcjach Allegro.

Monika Stawińska, urodzona 3 października 1997 roku, to sympatyczna i zawsze uśmiechnięta dziewczynka, poruszająca się na wózku inwalidzkim. Ma w sobie wiele pogody ducha, przyjacielską naturę, wielkie plastyczne zamiłowania i inne wciąż odkrywane talenty. Dużą siłę i zaparcie w walce o sprawność.

 

Urodziła się z czterokończynowm porażeniem mózgowym, całkowitą głuchotą (od 10 lat ma wszczepiony implant do ucha prawego), wadą wzroku i niedoczynnością tarczycy z nieuleczalną autoimunologiczną chorobą Hashimoto. Lekarze skreślili Ją gdy miała 6 miesięcy – walcząc o jej zdrowie rodzice udowodnili, że miłość i wiara działa cuda.
Każdy dzień Moniki jest wypełniony ciężką pracą – rehabilitacją ruchową i słuchową, licznymi zajęciami terapeutycznymi, ale również częstymi kontaktami z rówieśnikami, celem integracji, w szkole i świetlicy którzy są dla Moni sensem życia. Chodzi także do ogniska plastycznego gdzie rozwija swój talent artystyczny. Już kilka lat temu „odnalazła swój świat” w sztuce. Jest małą artystką. Od 2 lat uczestniczy w zajęciach modelowania w glinie a od kilkunastu miesięcy uczęszcza na zajęcia tkactwa do szkoły plastycznej.

 

 

Codzienne ćwiczenia ruchowe i słuchowe pozwalają Jej osiągać małe ale systematyczne sukcesy, które zbliżają Ją do rówieśników, czego pragnie najbardziej na świecie. Uczy się pilnie mówić, czytać i pisać, pływa na basenie i jeździ na koniu ale także codziennie ciężko pracuje ucząc się chodzić. Bardzo angażuje się w ćwiczenia. Robi zadowalające postępy i małymi kroczkami jest coraz sprawniejsza.

 

Częste wyjazdy na kontrolne badania, konsultacje lekarskie, na turnusy rehabilitacyjne oraz do szpitali (gdy wyniki comiesięcznych badań nie są dla niej przychylne) to koszty przekraczające rodziców możliwości finansowe.

 

Dlatego w Ich imieniu będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc,
dzięki której Moniczka będzie mogła spełnić
swoje marzenia o „normalnym” życiu.

 

Numer konta w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na który możesz skierować pomoc,
znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/…306

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758