PRAWO
Like

” Potencjalnie podejrzany ” – niepublikowana ustawa czy kolejny skandal ?

30/04/2013
1248 Wyświetlenia
7 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Przez kilkanaście  lat w swojej działalności myślałem , że już nic albo niewiele może mnie zadziwić..W tym przypadku leżą na moim stole dokumenty z których wynika , że po cichu Rząd RP wspólnie i w porozumieniu z Marszałkami Parlamentu RP wprowadził do Kodeksu Postępowania Karnego nową instytucję : POTENCJALNIE   PODEJRZANY.. Z ostrożności procesowej podzwoniłem po znajomych prawnikach pytając czy obiło im się o uszy coś o „potencjalnie podejrzanym”… Wszyscy zgodnym chórem zaprzeczyli powątpiewając w powagę zadawanego pytania..  Nie będę Ciebie czytelniku dłużej trzymał w niepewności..Przedstawię autorów  tego skandalu: – Prokuratura Rejonowa Warszawa-Sródmieście-Północ Warszawa ul. Wiślicka 6 – Spółdzielczy Bank Rozwoju Szepietowo Oddział w Warszawie , ul. Kopernika 30   Przedstawię z imienia i nazwiska głównych bohaterów tego materiału : […]

0


tusk_smiech

Przez kilkanaście  lat w swojej działalności myślałem , że już nic albo niewiele może mnie zadziwić..W tym przypadku leżą na moim stole dokumenty z których wynika , że po cichu Rząd RP wspólnie i w porozumieniu z Marszałkami Parlamentu RP wprowadził do Kodeksu Postępowania Karnego nową instytucję : POTENCJALNIE   PODEJRZANY..

Z ostrożności procesowej podzwoniłem po znajomych prawnikach pytając czy obiło im się o uszy coś o „potencjalnie podejrzanym”… Wszyscy zgodnym chórem zaprzeczyli powątpiewając w powagę zadawanego pytania.. 

Nie będę Ciebie czytelniku dłużej trzymał w niepewności..Przedstawię autorów  tego skandalu:

– Prokuratura Rejonowa Warszawa-Sródmieście-Północ Warszawa ul. Wiślicka 6

Spółdzielczy Bank Rozwoju Szepietowo Oddział w Warszawie , ul. Kopernika 30

 

Przedstawię z imienia i nazwiska głównych bohaterów tego materiału :

Prokurator w/w Prokuratury pani Agnieszka Muł i Asesor Anna Wiśniewska..

Dyrektor Oddziału Spółdzielczego Banku Rozwoju pan Marcin Przemysław Zachaj..

Pominę retoryczne pytanie czy obie przywołane wyżej instytucje formalnie może coś łączyć ? , bo odpowiedź jest logiczna , że nie ! ( zgodnie oczywiście z ustawą i literą prawa )..

Gdy doprecyzuję , że jeśli osoba działająca gospodarczo ma na koncie w tym banku Spółdzielczym prawie TRZY miliony złotych ( swoją drogą fajny sobie wybrała bank dla ulokowania prawie miliona dolarów USA ) , których pan Prezes i Dyrektor tego banku na oczy w jednej kupce nie widzieli to zaczyna być problem ?.. Problem dla Zarządu Banku !… Jak zatrzymać takie pieniądze w banku , jak sobie nimi poobracać ( niczego nie sugeruję nieuczciwego ) , jak zrobić by wynik aktywów banku w comiesięcznych  sprawozdaniach miał z przodu do dodania 3 miliony  złotych.. Jakiego fortelu użyć , by kwota ta leżała na koncie w banku przez dłuuugi czas ?..

W Szepietowie to może by na to nie wpadli , ale w Oddziale w Warszawie ” sie ma sposoby „..

Na podstawie art. 106 a Prawa bankowego Bank …… może zablokować środki na koncie na 72 godziny jeśli ma uzasadnione podejrzenie , że pochodzą z przestępstwa lub służą do jego popełnienia….

W tym czasie bank musi zwrócić się do Prokuratury z wnioskiem o wydaniu  decyzji  dalszego  ich blokowania.. Prokuratura  ( w tak krótkim czasie ) może/musi/jak chce… wysyła fax do banku BLOKOWAĆ!!! .. Na podjęcie merytorycznej decyzji w formie postanowienia czasu brak !.. ( musi wystarczyć faks – a co ? – ma się władzę… no nie ? )..

Bank z radością wita takowy faks , bo od tej chwili na dłuuugo ma do dyspozycji 3 miliony złotych , ma czym się chwalić w sprawozdaniach , ma aktywa do pokrycia kupna środków kredytowych… no żyć nie umierać…Eldorado !… Druga Polska !… O Take Polske chodziło !..

Przedsiębiorca TYLKO  od tego momentu jest BANKRUTEM !!!… albo on jeden ?… Niczym specjalnym w kraju nad Wisłą się nie wyróżnia !.. Prawie wszyscy są bankrutami !

Przedsiębiorca od tego momentu nie będzie płacił należności dla swoich kontrahentów ,  podatków , kosztów utrzymania struktury firmy itd… Tylko kogo to obchodzi ?.. Rząd ma poważniejsze problemy na głowie..

Zapytasz czytelniku ?… No dobra , ale urząd Prokuratora stoi na straży praworządności i działa na podstawie Ustaw !… Konstytucji RP !..

Pani Prokuratury Agnieszka MUŁ , precyzyjnie jej Asesor pani Anna Wiśniewska wysłała faks do banku Spółdzielczego blokujący konto bankowe na 3 miesiące , a osobie zainteresowanej pismo , że jest :

POTENCJALNIE  PODEJRZANY ,  więc należało podjąć decyzję o blokadzie środków na koncie bankowym na trzy miesiące…

Tym oto sposobem Rząd Rzeczypospolitej Polskiej udowodnił tezę głoszoną przez coraz większą część społeczeństwa , że nie ma czasu rządzić , nie kontroluje stosujących prawo , wprowadza nowe regulacje prawne bez ich wcześniejszego ustawowego wprowadzenia przez Sejm RP oraz podpisu Prezydenta , dopuszcza do stosowania praktyk ZABIJAJĄCYCH  Polskich przedsiębiorców…

Wystarczy ( panie Prokuratorze Generalny ) pisemko w formie faksu – od Asesora – BLOKOWAĆ i wielu ludzi/firm  nie otrzyma oczekiwanych pieniędzy , ZUS/fisuks – ależ oczywiście też , a  skrzywdzeni nigdy nie usłyszą słowa PRZEPRASZAM !..

Odpowiedzialność cywilnoprawną bank przerzuci na Prokuraturę , Prokuratura na bank , a zbankrutowany przedsiębiorca i tak nie będzie miał pieniędzy  na koszty sądowe więc niech lepiej zajmie się poszukiwaniem miejsca w noclegowni św. Alberta…

W białych rękawiczkach , bez postawienia zarzutów można wykończyć każdego i WSZYSTKICH , wymyślając na naprędce prawo , które udowadnia tezę  tego art. potencjalnie podejrzany !

Chciałbym prosić Redakcję 3obiegu.pl , żeby na  ” dobry początek ” przesłała treść tego art. Marszałkom Parlamentu , Premierowi , Prokuratorowi Generalnemu , Min.Sprawiedliwości… może w nawale pracy znajdą chwilę by zapoznać się z instytucją , którą przez przypadek wprowadzili… potencjalnie podejrzanego…

0

222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758