BIZNES
Like

Polska Waluta Lokalna – już ją Ma(my)

10/08/2013
1700 Wyświetlenia
12 Komentarze
2 minut czytania
Polska Waluta Lokalna – już ją Ma(my)

Jesienią tego roku w Polsce pojawi się Polska Waluta Lokalna.

0


 

lokalna_facebookpolska _waluta_lokalna

 

 

  Szanowni Państwo

Po wielu tygodniach gorących dyskusji nad nazwą dla projektu Polskiej Waluty Lokalnej dotarliśmy wreszcie do szczęśliwego zakończenia konkursu na nazwę.
Tak jak możecie sprawdzić w poprzednich postach, po przedyskutowaniu potencjalnych koncepcji, wszyscy razem doszliśmy do wniosku, że nazwą naszej waluty będzie DOBRY.
Tak więc stało się i mamy już naszą nazwę. Teraz pora na krok następny- wybór domeny www, pod którą powstanie strona projektu.
Dzięki efektywnej pracy naszego zespołu informatycznego udało nam się zarezerwować kilka domen, które mogą zostać użyte:

www.dobry.co.pl

www.dobry.org.pl

www.dobry.org.pl

www.1dobry.pl

www.naszdobry.pl

Rozszerzenia nazwy DOBRY w domenach mają również swoje znaczenie, a decyzja podjęta teraz powinna zaowocować w przyszłości dobrą rozpoznawalnością projektu przy założeniu, że odpowiada idei, która nam dziś przyświeca.
Dla przykładu :

naszdobry.pl – sugeruje wspólnotowe działanie , wspólnotowy interes lub własność

dobry.org.pl – sugeruje organizację działającą w Polsce

dobry.co.pl – dla cudzoziemców (a będą bacznie się przyglądać naszym działaniom), sugeruje jakąś polską wspólnotę interesów (CO to skrót anglojęzyczny używany w nazwach firm i oznaczający współpracowników/wspólników)

itd itp

Proszę zwróćcie uwagę, że nasze obecne działania idą w stronę przekonania i zachęcania tych, którzy jeszcze o nas nie wiedzą. Przekonywanie przekonanych nie jest tu priorytetem.
Czas który mamy na decyzję to dwa tygodnie- projekt rusza na przełomie września i października więc nie ma aż tak wiele czasu
Rozpoczęły się też prace nad koncepcjami graficznymi DOBREGO. Zachęcam do przesyłania pomysłów.
z pozdrowieniami i podziękowaniem za pracę przy poszukiwaniu nazwy

Dariusz Brzozowiec – Lider Projektu

https://www.facebook.com/PolskaWalutaLokalna?hc_location=timeline

Polska waluta lokalna – Dariusz Brzozowiec

Inne zapisy autora:

0

Witkacy
Witkacy

Without movement, there is no life. " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "Lawful Rebellion " " World Freeman Society"

18 publikacje
34 komentarze
 

 1. Chciałem poczytać o tej walucie, ale nie mogę bo wszystko jest na pejs zbooku. Ja nie mam i nie zamierzam tam mieć konta….więc pomyślcie też o takich jak ja bo nas wcale jest niemało.

  Pozdrawiam

  0
  • Avatar frau

   Przyłączam się do uwagi przedmówcy. Chętnie poczytałabym o walucie, ale nie mam i nie będę mieć konta na fejsbuku.

   0
 2. Avatar Radek Biały

  Zapraszam do oglądania.Encyklika Centesimus Annus uznawana jest przez wielu za najbardziej wolnorynkową w historii kościoła.http://www.youtube.com/watch?v=g47Wja8C3vg

  0
 3. Avatar eve

  Polska waluta lokalna to 1flaszka

  0
 4. Avatar policjant łapówkarz

  Z całym szacunkiem odnoszę się do pomysłu stworzenia p.w.l. Jednak nie widzę wielu możliwości dla waluty wirtualnej, bez względu na uwarunkowania techniczne jej tworzenia i innych zabezpieczeń. Taki rodzaj waluty będzie działać “na krótką metę”. Z pewnością nie będzie on niezależny od bandyckiego fiskusa. Szkoda, że nie ma wśród Was poparcia dla mojego projektu “Dukata Polskiego” opartego na złocie i srebrze. Tylko taki pieniądz daje rzeczywistą niezalezność. Nie mówiąc już o innych zaletach, których pwl wirtualny nigdy nie będzie posiadać. Pomimo wszystko życzę powodzenia, gdyz cenne są każde inicjatywy dążące do ukrócenia zamordyzmu państwowego. Szkoda tylko, że wybierane są te gorsze.

  0
  • Masz rację, szanowny łapówkarzu.
   Ale…
   Nic nie musimy tworzyć, takie waluty już fizycznie istnieją. Mogą to być Krugerandy, Filharmoniki, Brittanie czy nawet polskie Orły Bieliki. Nic więcej nie musimy tworzyć – trzeba je po prostu zacząć używać. Nie jest prawdą, że za pieniądzem musi stać państwo czy choćby organizacja – gdy jest to pieniądz kruszcowy nie jest ważne kto go wybił, ważna jest tylko zawartość kruszcu.
   A ja oprócz tego jeszcze polecam weksle – to taka krótkoterminowa pożyczka udzielana sobie bez pośrednictwa żadnego banku – bardzo przydatne i, co najważniejsze, zdecentralizowane i niezależne.

   0
 5. Avatar policjant łapówkarz

  “…ważna jest tylko zawartość kruszcu….”

  Korzystając z tego wpisu dam dobrą radę wszystkim chętnym do kupna złota. Nie wchodżcie w polskie złoto. Nie trzyma próby. To nie plotka, tylko fakt. Handluję złotem i srebrem już dość długo by poznać to , co dla przeciętnego zjadacza chleba nie jest znane od lat. Zresztą po aferze z wolframem w niemieckim złocie zdeponowanym w USA zaczynam poważnie wątpiś co jest w “złotych ” dolarach amerykańskich. Bo jeśli można było okantować państwo, to tym bardziej indywidualnego odbiorce.

  0
  • Co do sztabek to rzeczywiście trudno ocenić zawartość kruszcu w łatwy i szybki sposób. Ale jeśli chodzi o monety to odpowiednia waga Fisha i mocny magnes powinny wystarczyć.
   A oprzeć się można na Krugerrandach.

   0
 6. Avatar policjant łapówkarz

  Oczywiście mam na myśli polskie złoto po 1945r. Złoto przedwojenne , z okresu Wolnej Polski jak najbardziej trzyma próbę.

  0
 7. Avatar Fred

  Co do nowej waluty: oj ten wdrażany system ma pewną lukę którą można bardzo łatwo wykorzystać dla siebie. Chłopaki nie zdają sobie z tego sprawy. Co do osób zaangażowanych: goście robią bardzo fajną robotę ale niestety pod tym wszystkim kryje się zysk dla grona osób uprzywilejowanych. Gdyby na 1. miejscu mieli dobre i czyste intencje a nie zyski to można by było coś zasugerować ale niestety zysków takich jakich oczekują by nie było ponieważ korzystali by wszyscy. Z Darka fajny chłop bo dużo robi w uświadamianiu społeczeństwa ale niestety w oczach ma $$$ (przepraszam teraz DOBRE). Nie mniej jednak życzę sukcesu projektowi a jak odwalą kawał dobrej roboty to i będzie czas na wdrożenie alternatywnego systemu 😉

  0
 8. Avatar RAF

  fajny pomysl i oby sie rozwijal lecz problem w tym ze banksterska mafia nie toleruje konkurencji i w zwiazku z tym mozna sie sodziewac problemow jak w przypadku lokalnej waluty w Kenii.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816