HYDE PARK
Like

Polska z lotu ptaka – poznaj spektakularne widoki dzięki skokom spadochronowym

27/08/2014
524 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Polska z lotu ptaka – poznaj spektakularne widoki dzięki skokom spadochronowym

Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko dla osób, które odbyły wielogodzinne przeszkolenia i mają sporą ilość pieniędzy do dyspozycji. Teraz dzięki licznym szkołom spadochronowym praktycznie każdy z nas może spróbować swoich sił w tym sporcie – wystarczy tylko wykupić skok tandemowy, żeby podziwiać wspaniałe krajobrazy z lotu ptaka!

0


Skakanie ze spadochronem może wydawać się niebezpiecznym i ryzykownym sportem. Jednak w rzeczywistości, gdy użyje się sprawdzonego sprzętu, jest znacznie bardziej bezpieczny niż jazda samochodem, ponieważ ryzyko wystąpienia wypadków jest wtedy o wiele mniejsze. Dodatkowo teraz, aby skoczyć, wcale nie trzeba poświęcać swojego czasu i pieniędzy na długie przeszkolenie, ponieważ można wybrać skoki w tandemie. To niedroga atrakcja dla każdego, kto chciałby poszybować w przestworzach.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skoki tandemowe to inaczej skoki wspólnie z instruktorem, czyli w tandemie. Wykorzystuje się do nich specjalne uprzęże, dlatego uczestnik, który wykupił skok, nie skacze samodzielnie, ale razem z doświadczonym skoczkiem, który odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. Nie ma jednak się czego obawiać, w skokach tandemowych wykorzystuje się zaawansowane spadochrony z automatami, które otwierają się automatycznie w razie jakichkolwiek problemów. Dodatkowo lądowanie jest miękkie, co powoduje, że ryzyko jakichkolwiek kontuzji jest znacznie obniżone.

Do skoków w tandemie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy tylko na stronie internetowej szkoły, która oferuje taką atrakcję, wykupić skok. Taką ofertę ma między innymi szkoła Skydive z wieloletnim doświadczeniem w organizacji skoków tandemowych oraz szkoleń AFF. Więcej o niej oraz o cenach można poczytać pod adresem: http://www.skydive.pl.

Ile trzeba zapłacić?

Ceny skoków tandemowych nie są wysokie. W zależności od wybranej opcji trzeba przeznaczyć na taką przyjemność od 500 do 800 złotych. Mniej kosztują skoki z 3000 metrów dające około 30 sekund swobodnego spadania, więcej te z 4000 metrów, przy których uczestnik z instruktorem spadają bez otwarcia czasy spadochronu przez 60 sekund. Potem następuje szybowanie, podczas którego można podziwiać widoki okolicy z lotu ptaka. Dopłacić warto do rejestracji całego wydarzenia – wtedy skacze dodatkowa osoba z kamerą, która dokumentuje cały skok. To wydatek około 200-250 złotych.

Skoki spadochronowe to zatem świetna propozycja dla każdego, kto chciałby przeżyć niezwykłą przygodę, przemóc swój strach oraz zobaczyć, jak wygląda Polska z przestworzy. Warto spróbować, bo emocje są niezapomniane, a ceny wcale nie takie wysokie.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

186 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816