HYDE PARK
Like

Polska 2034

31/12/2013
2354 Wyświetlenia
79 Komentarze
9 minut czytania
Polska 2034

Po burzliwych wydarzeniach 2015-2020 (poprzedni system nie mógł się inaczej skończyć, był zbyt nieracjonalny, nieudolny i bandycki) nowe władze Polski wprowadziły gruntowną reformę prawa wyrzucając na śmietnik wszystkie kodeksy i odbudowując od podstaw wymiar sprawiedliwości (wszyscy von lub na wymianę do kicia za niewinnych), zrezygnowały z podatku dochodowego zostawiając tylko 5% VAT i 30% podatek obrotowy dla zagranicznych sieci handlowych, zlikwidowały ZUS tworząc Polskie Towarzystwo dla Emerytów i Chorych składające się z rodzimych firm ubezpieczeniowych, wprowadzając abolicję kredytową dla wszystkich zadłużonych i windykowanych (co wycięło na dobre zagraniczne banki), likwidując koncesje, zezwolenia i korporacje zawodowe, oraz ograniczając biurokrację do 1/10 stanu z 2014 i jednocześnie inwestując w rozwój rodzimej przedsiębiorczości, innowacyjności i handlu.

0


Dodatkowo zreformowano szkolnictwo wyższe stawiając na rozbudowę znakomicie dofinansowanych instytutów badawczych, a oświata otrzymała nowy program stawiający na umiejętności i rozwój osobisty poprzez wynagrodzenie nauczycieli na poziomie managerskim. Za rozwój naszych dzieci muszą odpowiadać najlepsi w swoim fachu, prawdziwi pasjonaci i ludzie z podejściem oraz autorytetem – powiedziała Pani Premier.

 

 

Jednocześnie po serii procesów w których osądzono 90% polityków z lat poprzednich za nadużycie władzy, korupcję, afery, niegospodarność, niszczenie polskich obywateli i łamanie prawa z chęci zyski, oraz po egzekucjach na zdrajcach ojczyzny za okres 55-2015 (znacie te świetnie opisane groby w Miejscu Hańby) i rozparcelowaniu zagrabionych majątków pomiędzy pokrzywdzonych zostały zakwestionowane wszystkie umowy międzynarodowe sygnowane przez tych ludzi jako podpisane z rażącym naruszeniem prawa i wbrew polskiej racji stanu. Co wywołało spory rozgłos międzynarodowy gdyż zostały anulowane bandyckie pożyczki w Międzynarodowym Funduszu Walutowym oraz uwolniliśmy się z zależności od mafijnej Unii Europejskiej.

 

 

Odzyskane pieniądze zainwestowane w polskie projekty energetyczne (energia geotermalna, zimna fuzja), wynalazczość, innowacyjny przemysł zbrojeniowy, ekologiczne wydobycie surowców (łupki, upłynnianie węgla, uran, złoto, srebro) a także motoryzację, elektronikę, informatykę, telekomunikację i biotechnologię. Oczywiście dzięki temu unowocześniono też medycynę i uniezależniono indywidualne zdrowie obywateli od obcych koncernów farmaceutycznych.

 

 

Wprowadzono zachęty podatkowe do rezygnacji z importowania żywności i produktów żywnościowych wytwarzanych tradycyjnie w Polsce. Co dało dodatkowy impuls polskiej wsi i polskiej przedsiębiorczości (zerowy VAT), tak samo potraktowano wszelkie produkty kultury takie jak książki, utwory muzyczne, filmy, gazety lub czasopisma.

 

 

Postawiono także na spółdzielczość, aktywność lokalną, waluty lokalne, rozwój turystyki i aktywność obywatelską. Młodzież poprzez swoje stowarzyszenia harcerskie i paramilitarne wspiera rozwój trzystutysięcznej Obrony Terytorialnej Kraju, która dziś stanowi prawie jedną piątą naszej nowoczesnej armii, oraz stanowi podstawę naszych osiągnięć sportowych.

 

 

Wszystkie te działania powodują powrót do Polski emigrantów i potomków emigrantów oraz osób wysiedlonych lub pozbawionych niesłusznie naszego obywatelstwa przez ostatnie 100 lat. Ssanie i zapotrzebowanie jest wielkie i dla wszystkich starcza póki co miejsca oraz pracy. Mamy też dwa miliony rocznie wniosków obywateli spoza Rzeczpospolitej Narodów, którzy chcą zamieszkać na ziemiach Polskich. Niestety wygląda na to, że dla nich okres oczekiwania wydłuży się aż do 10 lat. Rzecz  jasna wiemy o istnieniu praktyki składania wniosków o obywatelstwo do innych krajów Rzeczpospolitej Narodów takich jak Węgry, Serbia czy Estonia (tam 3-letni okres oczekiwania) a potem przenoszenia interesów do Polski, ale na szczęście kraje te gonią Polskę i konkurencyjnymi usługami pomagają nam gospodarczo kolonizować Rosję, Niemcy, Francję i Afrykę oraz konkurować z samymi Chinami.

 

 

Niestety dziś pojawiły się pewne zatargi ze Stanami Zjednoczonymi, które zamknęły granicę i nie chcą wypuścić naszych wykształconych rodaków, ale mamy nadzieję, że ten konflikt da się rozwiązać środkami dyplomatycznymi i nie dojdzie do incydentów militarnych po których USA musiało wypuścić inżynierów i profesorów posiadających polskie obywatelstwo. Chociaż wielu obserwatorów z zewnątrz podkreślało, że znakomicie świadczy o naszym kraju to, że zapis konstytucji „Polska ma prawo użyć wszelkich środków w obronie polskiego obywatela” nie jest doktryną martwą. Niektórzy nawet łączą naszą demonstrację siły sprzed 2 lat z samobójstwem starego Władymira Putina, po utracie floty czarnomorskiej na rzecz zrzeszonej z nami Ukrainy i serii tajemniczych śmierci z jego otoczenia były Prezydent Rosji był już podobno w ciężkim stanie psychicznym, żył w odosobnieniu i kolekcjonował próbki swoje próbki kału.

 

 

Warto przy tym zdementować pogłoski o związkach tej serii zabójstw i kryminalnych samobójstw z zamachem w Smoleńsku sprzed 24 lat. Instytut Wassermanna działa bowiem wystarczająco skutecznie i zadowalająco jeśli chodzi o legalne ściganie smoleńskich zbrodniarzy i dostarczanie ich wraz z dowodami do Trybunału Sprawiedliwości w Budapeszcie.

 

 

Państwo Polskie udowadnia w ten sposób, że w ramach mądrej polityki historycznej nie tylko potrafiło sprowadzić ciała pomordowanych Polskich Oficerów w Katyniu, Miednoje i innych miejscach, nie tylko potrafiło wybudować 1230 muzeów (w tym 300 miejsc pamięci na Wołyniu i przeniesienie Pałacu Kultury do skansenu postkomunizmu z Budzie Ruskiej) przez ostatnie 14 lat, nakręcić ponad 200 filmów historycznych (3 Nowe Oskary) odzyskać polskie dobra kultury i reparacje wojenne od Niemiec oraz Rosji, ale też potrafi zadbać o elementarną sprawiedliwość dot. historii najnowszej.

 

 

Oczywiście są też niedogodności. Pomimo wielkich starań do dziś nie udało nam się odbudować dawnych stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Na tym etapie wydaje się to niemożliwe póki Izrael nie wyda Michnika, Sorosa, Balcerowicza i innych aferzystów. Niestety wątpliwie skuteczne okazało się 5-letnie embargo międzynarodowe i akcja CAMKAM („cameback kamienic”) wprowadzone przed zapoznaniem się z całością materiału dowodowego – nikt wtedy nie przypuszczał, że izraelska finansjera tak wiele tym ludziom zawdzięcza.

 

 

Ale wiele jeszcze przed nami, w przyszłym roku oddajemy kolejne obiekty kwantowych dolin i planujemy (w końcu) start pierwszej załogowej misji na Marsa. Bierzemy też w dzierżawę od CERN wielki akcelerator cząstek w Genewie, chyba że poczekamy na większy i droższy oferowany przez Iran (jego budowa ma za dwa lata dobiec końca). I w końcu przymierzamy się do eksploatacji Arktyki w polskiej strefie wpływów i rozpoczęcia budowy 3 linii metra w Krakowie. Kończymy też program budowlany „Absolwent na swoim”. Za rok zostanie wszczęty projekt „Mieszkanie dla Maturzysty” w którym weźmie udział większa ilość deweloperów wynagradzanych obligacjami dzięki skokowi ich oprocentowania do 0,5% w stosunku rocznym i marzących o zaistnieniu na polskim rynku . Czekamy też na decyzję czy Igrzyska Olimpijskie 2044 odbędą się w Warszawie i Łodzi, naszym atutem jest, że do tego czasu będą to najnowocześniejsze metropolie na świecie (obecnie tempo wzrostu 15%).

 

 

Mam nadzieję, że jak zwykle w okresie mądrych reform wszystkie nasze zamierzenia się powiodą, czego sobie i Państwu życzę jako społeczny ambasador informacji o Polsce i w imieniu rodzimego imperium medialnego 3obieg.pl.

 

 

Ps. A tymczasem zapraszam na coroczny pokaz – tak nowa świecka tradycja – roju dronów i androidów w projekcji „Plazma, światło i dźwięk”.

 

 

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758