Artykuły redakcyjne
Like

Polański, zabić przez aklamację

21/08/2014
503 Wyświetlenia
7 Komentarze
3 minut czytania
Polański, zabić przez aklamację

Najsłynniejsza polska biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk wywołała prawdziwą burzę w mediach składając, w dniu urodzin życzenia najsłynniejszemu polskiemu reżyserowi – Romanowi Polańskiemu. Dlaczego burzę? Bo lat temu kilkadziesiąt Roman P. wykorzystał był (?) seksualnie 13-letnią wówczas dziewczynę, ot i cała sprawa. Czy Polański zrobił dobrze? Prawdę mówiąc: cholera wie, raczej nie, ale nie byłem tam, dziewczyny nie widziałem, a co mówią w mediach to nie obchodzi mnie kompletnie. Czy Polański nadaje się na nianię dla dzieci?

0


 Nie wiem, ja bym go nie zatrudnił z prostej przyczyny: są pewnie tańsze nianie. Sam reżyser ma dzieci którymi najprawdopodobniej zająć się potrafi, jako że na nieszczęśliwe nie wyglądają. No z całą pewnością miałbym do Polańskiego większe zaufanie nawet w kwestii opieki nad dziećmi niż do dzikiego stada jego zagorzałych przeciwniczek, np. feministek. A zresztą… Polański, jak przynajmniej mi się zdaje, nigdy nie aspirował do roli autorytetu w kwestiach wychowawczych czy opiekuńczych. Jest reżyserem, robi filmy. I robi bardzo dobre filmy, niektóre wręcz zachwycające (przynajmniej mnie). I to co zrobił kilkadziesiąt lat temu kompletnie nie wpływa na jakoś tych dzieł. Otóż należy w końcu coś zrozumieć. Facet zatrudniony do wykonywania egzekucji – kat, może być poza pracą uroczym, wrażliwym mężczyzną dbającym o… stado małych, biednych i chorych kotków. Może, ale nie musi. Tak czy inaczej jedno z drugim NIE KOLIDUJE. A taki np. wybitny profesor biologii może po pijaku zabić samochodem dziecko. I to też nie zmienia faktu, że jako profesor biologii był wybitny!

A Polański wybitnym reżyserem jest. I kropka.

Ciekawa jest natomiast reakcja części „prawicy”. Ludzie których autorytetem jest prof. Chazan krytykują Polańskiego! Wielkie nieba! Toż prof. Chazan młodsze dzieci niż Samantha Geimer zabijał – dokonywał aborcji! Czy współżycie gorsze jest morderstwa? Śmiem wątpić. A prof. Chazan cały ten proceder zrekompensował za pomocą słowa „przepraszam”? Toż Polański też przeprosił i to za mniejsze przewinienie. Przeprosił – nie raz nawet.
I nie chodzi tu o krytykę prof. Chazana ale o sprawiedliwość. Nie jest istotne to, co pasuje do teorii. Liczą się fakty. Zarówno prof. Chazana jak i p. Polańskiego traktować należy jednakowo i sprawiedliwie. Jak?

To sprawa do rozstrzygnięcia w sumieniu ludzi. Przykre jest natomiast to, że p. Kowalczyk napiętnowana przez internautów szuka wytłumaczeń z jakiego to powodu w ogóle złożyła życzenia. Kogo to obchodzi? Tłuszcza nich krzyczy, w końcu tyle potrafi. A garstka normalnych potrafi ich ignorować.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Kasper Gondek

Obiektywna rzeczywistość - Rozum - Własny Interes, Egoizm - Kapitalizm

70 publikacje
6 komentarze
 

 1. dawno nie czytalem tak wrednego pierdolenia. od kiedy to 2 zle robi 1 dobre? jak ktos kiedys zgwalci pana malotetnia corke wtedy przeczytam co ma pan do powiedzenia na temat mozliwosci zatrudnienia gwalciciela jako nianki dla swoich wnukow.

  0
  • Avatar Krzywousty

   Dawno nie czytałem tak wrednego pierdolenia ja pańskie panie Jyndruszhameryki.
   Jeśli pan/pani nie wie o czym pan/pani pierdoli to lepiej powstrzymać się od robienia z siebie idioty.
   .
   Polański nikogo wtedy nie zgwałcił oszołomie. Widać amerykańska propaganda niezły wpłym na pana/panią ma. Tym bardziej radzę nie pieprzyć o rzeczach o których się nie wie.
   .
   Wszyscy dobrze wiemy co to jest gwałt i na czym polega gwałt. Według angielskiego common law, czyli obowiązujących w danym społeczeńswie wartości – Polańsk powinien być oczyszczony z zarzutów.
   Problem jest w purytańskim i nieźle odlecianym prawie amerykańskim które nawet z nażeczonego robi gwałciciela jeśli się ze swoją nażeczoną prześpi przed nie daj Boże jej 18-rocznicą urodzin.
   Według prawa amerykańskiego, seks za obopólną zgodąi przyzwoleniem jest gwałtem, jeśli jedna ze stron nie ma 18 lat. Dlatego Polańskiego nazywają w USA gwałcicielem a prawo ściga go jak kundla.
   .
   Podobnie wygląda sprawa z alkoholem. W USA możesz iść do wojska i zabijać w majestacie prawa gdy tylko przekroczyłeś 18 lat, ale napij się piwa przed 21 rokiem życia i jesteś przestępcą.
   .
   Twój komentarz o zgwałceniu mojej małoletniej córki jest już zupełnie nie na miejscu. Ja mojej córki nie wpychał bym nikomu do łóżka. Natomiast matka tej córki Polańskiemu…
   Ale co ja będę pisał o rzeczach o których wszyscy wiedzą za wyjątkiem ciebie. Lepiej poszukaj zdjęcia tej małolaty i zobacz na ile lat ona wtedy wyglądała…
   .
   Kurdę jak ja nie lubię kiedy ludzie powielają amerykańską propagandę – propagandę w którą nawet Amerykanie nie wierzą…

   0
 2. Avatar Seb

  slusznie skomentowal jyndruszhameryki a od siebie dodam ze od grafomanek biegaczek wole biegaczki astmatyczki!

  0
 3. Avatar FanatykIdei

  Pan Gondek pisze ” Czy współżycie gorsze jest morderstwa? Śmiem wątpić”

  Mt.18.6 ” Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.”

  Polański w myśl prawa dopuścił się pedofilii a więc zgorszenia.
  W tym przypadku chodzi o zgorszenie, które w oczach Boga jest tak złe, że lepiej było by dla człowieka, gdyby popełnił samobójstwo niż miałby się dopuścić zgorszenia.
  Polański w myśl prawa dopuścił się pedofilii a więc zgorszenia.

  Na marginesie, w innych kręgach kulturowych i w odległych czasach taki czyn był by pewnie nienaganny. Jednak żyjemy tu i teraz panie Gądek.

  0
  • Avatar Krzywousty

   Człowieku – czy tobie rozum odebrało?
   Żeby oskarżać Polańskiego o pedofilę to musiał byś sie upewnić że on miał świadomość ze ta laska jest dzieckiem. Fakty temu przeczą.
   Natomiast nie o pedofilię jest oskarżony a o gwałt. W Polsce 90% mężczyzn poszło by siedzieć za gwałt gdyby położyło na nich łapę amerykańskie prawo. 90% Polaków musiało by spierdzielać do Francji żeby nasze sądy nie wydały na nich ekstradycji – znając gorliwość i służalczość naszych sądów. A dlaczego? Przeczytaj mój komentarz wyżej.
   .
   A tak wogóle to nie mieszaj Boga z seksem bo nie masz najmniejszego pojęcia czego Bóg od nas chce. Gdyby chciał byśmy byli inni to by nas innymi stworzył – czyż nie? Każdy Biblię interpretuje na swoja modłę. Zamiast przytaczać mądrości innych, sam dokładnie zapoznaj się z Biblią. Biblia, zwłaszcza Stary Testament to niezły odlot… naprawdę warto ją poznać.

   0
 4. Mir Mir

  Bardzo interesujące porównania w artykule. Ciekawe.

  0
 5. Avatar prostousty

  Krzywousty, trochę w miarę sprawiedliwego spojrzenia. Chyba widzisz, co robią mamuśki kilkuletnich amerykanek, by te zdobyły “sławę”. Te ich konkursy wybierania księżniczek, malowania , rozbierania, kokietowania od najmłodszych lat. Większość tych dziewczynek, będzie “wystawiało” krótko po przekroczeniu 10 lat.
  W przypadku Polańskiego ewidentnym było to , że mamuśka tego dziewczęcia wystawiła ją znanemu reżyserowi , by ułatwić sobie dostęp na salony. Tym bardziej, że w wieku 12 lat nie była już dziewicą. W dodatku “wysztafirowana” na ponętna kobietę.

  Przypomnij sobie sprawę Tysona. Wsadzili go do pierdla za gwałt na 18 letniej modelce.
  Jaki to był gwałt, skoro kobieta idzie do pokoju hotelowego faceta o określonej sławie, również jako znanego uwodziciela, Chyba nie sądziła, że na kawkę. Zresztą wiele kobiet najpierw daje sygnały na tak, podpuszcza by później się krygować.Niektóre lubią trochę przemocy , często by ktoś nie myślał, że taka łatwa.
  Zresztą amerykanie to jeden z najbardziej zakłamanych narodów pod względem seksu.
  Np. Taka “Szansa na sukces.
  Pocałunku nie uświadczysz na ekranie , ale wszem i wobec wiadomo, że wszyscy ze wszystkimi i nawet babcia z wnuczkiem się rżnie.
  Tak więc czasami trzeba spojrzeć na wydarzenia bez osobistych uprzedzeń.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217