HYDE PARK
Like

Pokerowe mistrzostwa świata przez Covid-19 przeniesione z Las Vegas do Internetu

01/10/2020
845 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Pokerowe mistrzostwa świata przez Covid-19 przeniesione z Las Vegas do Internetu

Panująca na świecie pandemia koronawirusa przyczyniła się do przełożenia lub anulowania wielu ważnych wydarzeń, sportowych i kulturalnych. Jednym z takich wydarzeń był festiwal pokerowy World Series of Poker (WSOP). Seria turniejów pokerowych rozgrywana Las Vegas, która trwa od końca maja do połowy lipca, gromadzi każdego roku tysiące graczy, jednak w tym roku musiała zostać przełożona. Na szczęście organizatorzy znaleźli rozwiązanie tego problemu, którego odniosło gigantyczny sukces.

0


WSOP – Najważniejszy festiwal pokera na świecie

Fani futbolu amerykańskiego mają Super Bowl, fani piłki nożnej mają Ligę Mistrzów, a pokerzyści mają World Series of Poker. Różnica polega tylko na tym, że w tych dwóch pierwszych wydarzeniach mogą wziąć udział wyłącznie profesjonaliści, podczas gdy w turniejach World Series of Poker zagrać może każdy, kto opłaci wpisowe do konkretnego zdarzenia.

Festiwal World Series of Poker rozgrywany jest od 1970 roku. W inauguracyjnej edycji tego wydarzenia rozegrano tylko jedno wydarzenie, ale wraz z rosnącą popularnością pokera, festiwal ewoluował i stał się najważniejszym wydarzeniem w świecie pokera. Podczas ubiegłorocznej edycji rozegrano aż 90 wydarzeń, a zwycięzcy każdego turnieju oprócz puli nagród (utworzonej z wpisowych), otrzymali złote bransoletki, będącej najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w świecie pokera.

GGPoker WSOP Online Series 2020

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom i była wielkim ciosem dla setek tysięcy graczy, którzy co roku zjeżdżają się do Las Vegas, aby sprawdzić się w starciu z innymi. Potrzeba jest jednak marką wynalazków i tak o to zrodziła się inicjatywa organizacji festiwalu WSOP Online, której podjął się operator GGPoker. Pomysł przeniesienia serii turniejów do sieci okazał się strzałem w dziesiątkę.

GGPoker zorganizował festiwal składający się z 54 turniejów, podczas którego pobito wiele rekordów, jednocześnie pokazując, że nie bez powodu uznawany jest za obecnie najlepsze miejsce do gry w sieci. We wszystkich turniejach festiwalu odnotowano 239,754 wpisowych, a łączna pula nagród wyniosła blisko $150,000. Zwycięzcą turnieju głównego z wpisowym $5,000, został Bułgar Soyan Madanzhiev, który otrzymał $3,905,685 oraz oczywiście złotą bransoletkę.

Festiwal zorganizowany przez GGPoker dał możliwość rywalizacji o najcenniejsze trofeum w pokerze każdemu, z zacisza własnego domu. Nie powinien zatem dziwić fakt, że na udział w serii zdecydowali się mieszkańcy 166 różnych krajów, a 203 graczy wygrało przynajmniej $100,000 w gotówce. Festiwal online okazał się świetną alternatywą, który przekroczył oczekiwania wszystkich.

Tak duży sukces z pewnością nie zostanie zignorowany i chociaż nic nie zastąpi wieloletniej tradycji, wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku seria online może zostać powtórzona, tworząc niezwykle wydarzenie z olbrzymią wartością dla graczy. 

0

kampanieonline

249 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758