Bez kategorii
Like

Podziękowania dla poseł Katarzyny Mrzygłockiej

27/08/2012
653 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Przedsiębiorcy czekają na ustawę ”o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność” dotyczącą „dłużników” ZUS, którymi stali się przez nadinterpretacją urzędniczą.

0


 

Projekt ustawy ”o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność” (druk nr 382) został złożony do Marszałek Sejmu, celem dalszego procedowania i zgodnie z opinią UOKiK zostanie skierowany  do notyfikacji KE.

 

Prace nad projektem ustawy, o którą przedsiębiorcy walczą od ponad roku, zakończyła już Podkomisja Rynku Pracy. Projekt przyjęła Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

 

Stowarzyszenie Poszkodowanych Przedsiębiorców RP (SPP RP), w imieniu poszkodowanych przedsiębiorców, dziękuje Pani Poseł sprawozdawcy, zarazem  Przewodniczącej Podkomisji – Katarzynie Mrzygłockiej,  za ogromne zaangażowanie w powstanie i procedowanie projektu oraz wszystkim posłom,  członkom w/w podkomisji, za wnikliwą, rzetelną analizę i pracę nad  zapisami ustawy. Dziękujemy również za współpracę przedstawicielom strony rządowej, co pozwala wierzyć w spełnienie obietnicy danej przedsiębiorcom przez  Pana Premiera , „faktycznego rozwiązania problemu”.

 

Dziękujemy wszystkim posłom, którzy rozumiejąc szkodliwość,  bezprawnych działań  urzędników administracji państwowych (ZUS), spotykali się z przedsiębiorcami,  wspierali  w działaniu i podjęli się wypracowania wspólnego, ponad podziałami stanowiska,  dla ratowania  małych i średnich przedsiębiorstw .

 

Mamy nadzieję, że  notyfikacja Komisji Europejskiej przebiegnie sprawnie, bez zbędnej zwłoki, przy zrozumieniu i dalszej współpracy posłów i  europosłów. Przedsiębiorcy „nadal ścigani przez ZUS” , wierzą, że  doczekają się  rychłego rozwiązania problemu na drodze ustawowej.

 

W imieniu zarządu

Jan Lisowski

Rzecznik Prasowy SPP RP

 

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758