Bez kategorii
Like

Podchody pod walrusa

29/01/2011
332 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

  Obiecałem reportaż ze Spitsbergenu, no i prosze bardzo- jest! Parę słów wyjaśnienia- Prince Albert 2 to tak zwany Expedition ship. To znaczy , niby luksusowy wycieczkowiec, część ekskluzywnej floty Silver Seas, ale trochę inny, bo żegluje w rejony, gdzie inne statki nie zawijają. Z wyjątkiem czarteru w szkocji I Iralndii, żegluje po wodach Antarktyki, Arektyki, Amazonii itp. Teraz zaliczamy Spitsbergen, wpływamy do fjordów, rzucamy kotwice, opuszczamy dźwigiem pokładowym flotyllę Zodiaków, czyli gumowych łodzi i hejże! Wysyłamy grupki 8-16 ludzi , żeby sobie obejrzeli niedźwiedzie, foki, wal rusy, lodowce itp. Normalne statki tez maja takie zawinięcia, ale tam , co najwyżej tendry wysadzaja ludzi na brzeg, tam jedzą kiełbaskę, wypijają sznapsa, wracają na statek zadowoleni, że zdobyli Spitsbergen. Tutaj jest […]

0


 

Obiecałem reportaż ze Spitsbergenu, no i prosze bardzo- jest! Parę słów wyjaśnienia- Prince Albert 2 to tak zwany Expedition ship. To znaczy , niby luksusowy wycieczkowiec, część ekskluzywnej floty Silver Seas, ale trochę inny, bo żegluje w rejony, gdzie inne statki nie zawijają. Z wyjątkiem czarteru w szkocji I Iralndii, żegluje po wodach Antarktyki, Arektyki, Amazonii itp. Teraz zaliczamy Spitsbergen, wpływamy do fjordów, rzucamy kotwice, opuszczamy dźwigiem pokładowym flotyllę Zodiaków, czyli gumowych łodzi i hejże! Wysyłamy grupki 8-16 ludzi , żeby sobie obejrzeli niedźwiedzie, foki, wal rusy, lodowce itp. Normalne statki tez maja takie zawinięcia, ale tam , co najwyżej tendry wysadzaja ludzi na brzeg, tam jedzą kiełbaskę, wypijają sznapsa, wracają na statek zadowoleni, że zdobyli Spitsbergen. Tutaj jest inaczej, naprawdę obcujemy z ta dzika krainą, podchodzimy do koczujących lwów morskich, naprawdę strzegą nas Bear Guards z prawdziwa amunicja dum- dum, naprawdę uciekamy z plaży , gdy zza skał wyłania się niedźwiedź… W sumie praca wariacka, ale fascynująca!

 Dzisiaj zaliczamy podchody pod śpiące walrusy, stworzenia nieruchawe, spokojne, ale, jak się wkurzą, to nawet niedźwiedzia potrafią załatwić swoimi potężnymi kłami. Czasem niedźwiedź załatwia je, ale nie ma z tym łatwego zadania, bo walrus jest ze dwa razy cieższy, a skórę ma grubą na stopę ;-))

 Wyprawa wygląda zawsze tak samo- najpierw opuszczamy Zodiaki, ładujemy grupkę pasażerów:

 

Lądujemy na plaży:

 

Podchodzimy pod stado:

 

Pozujemy do zdjęc , typu Rambo;-)

 


 

 

Bear Guard Chris, i seawolf, czyli autor


 

I wracamy na statek, majaczący we mgle…..

 

 

I do nastepnego fiordu, wypatrując niedźwiedzi, wielorybów i walrusów. Ale o tym w następnym odcinku.

0

Seawolf

Dziennik Pokladowy Seawolfa, kapitana , oszoloma, jaskiniowgo antykomucha

151 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758