POLSKA
Like

Poczekajmy, co zrobią inni!

30/11/2013
1861 Wyświetlenia
40 Komentarze
1 minut czytania
Poczekajmy, co zrobią inni!

Moja praktyczna rada, aby nie pchać się w sprawy ukraińskie. Niech najpierw zaangażują się inni, to jest Niemcy i Francja. Aktywność Polski może tylko pogorszyć nasze relacje z Rosją, a tego nam bynajmniej nie potrzeba. Prezes PiS niech zajmie się swoją partią a nie polityką zagraniczną kraju. Nikt do Kijowa go nie zaprasza. Panie Prezesie Kaczyński, kim Pan jest? Na pewno nie Józefem Piłsudskim. Póki co nie otrzymał Pan żadnej misji od Unii Europejskiej. Potrzeba wpierw określić racje Polski a nie kierować się emocjami, bo one są złym doradcą. Prezes PiS wyczuł, że może zrobić furorę w Unii i pcha się na kijowskie barykady, ale nie zdaje sobie sprawy, że może ściągnąć tylko nieszczęście na Polskę.

0


Berkut

 

Ukraińcy mają swoich liderów. To 46 milionowy naród i ma swoje elity i jest komu upominać się o swoje sprawy. W USA i Kanadzie żyje liczna diaspora i dajmy jej pole do popisu.  Niech szturmuje prezydenta USA, aby zastosował sankcje wobec obecnego ukraińskiego prezydenta i rządu, jak domaga się tego społeczność ukraińska na stronie Ambasady USA w Ukrainie.

Nie kuśmy losu…!

Nic nie dało nam wspieranie Pomarańczowej Rewolucji. Polski biznes jest praktycznie nieobecny na Ukrainie. Interesy robią tam Rosjanie, Niemcy, Duńczycy, Francuzi, Amerykanie i inni.

Zostawmy zatem Ukraińcom robienie porządków w swoim kraju, a pobitymi dwoma Polkami już zajmuje się polskie MSZ i polska placówka dyplomatyczna w Kijowie.

Wystarczą wyrazy solidarności. Jak będzie potrzebna pomoc, to Ukraińcy zwrócą się do społeczności międzynarodowej.

Rosja robi wszystko, aby mieć dobry pretekst do interwencji. Chętnie wyśle wojsko, aby ustanowić w Kijowie rosyjski reżim. Tak przynajmniej wydaje się, że „Berkut” do akcji  pacyfikacji manifestujących na Majdanie Niepodległości sprowokowali „aktywiści cywilni” przysłani ze wschodu.

Poczekajmy, co zrobią inni!

http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/felietony-redaktora-naczelnego/252-kij%C3%B3w,-ukraina,-berkut.html

www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/250-ukraina,-majdan-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci,-kij%C3%B3w,.html

0

Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758