Bez kategorii
Like

Piszcie petycje do PE przeciwko cenzurze

13/04/2011
339 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Petycja o zaniechanie cenzury wobec wystawy w PE dokumentującej Katastrofę Smoleńską

0


Trwa akcja wysyłania petycji do Parlamentu Europejskiego w sprawie cenzury jakiej poddano wystawę dokumentującą Katastrofę Smoleńską. Każdy może na podany poniżej adres wysłać drogą elektroniczną petycję, a Parlament Europejski będzie musiał na nią odpowiedzieć:

https://www.secure.europarl.europa.eu/parliament/public/petition/secured/submit.do?language=PL

 

Można wysłać petycję o następującej np. treści:

 

 

Szanowni Państwo
Zwracam się do Państwa zpetycją o natychmiastowe zaprzestanie cenzurowania opisów zdjęć wystawy dokumentującej katastrofę polskiego wojskowego samolotu, jaka miała miejsce w dniu 10.04.2010 na terenie Federacji Rosyjskiej, a w wyniku którejśmierć ponieśli Prezydent Polski Lech Kaczyński oraz 95 innych osób.
Petycję tą kieruję w związku z szokującymi doniesieniami prasowymi o poddaniu cenzurze opisów zdjęć wystawy mającej obecnie miejsce w gmachu Parlamentu Europejskiego.Widok zdjęć, których opisy zostały przesłonięte czerwoną taśmą lepiącą, nie może być odbierany inaczej, niż jako ograniczenie wolności wypowiedzi twórców wystawy. Jest to tym bardziej szokujące, że ten antydemokratyczny, cenzorski zamach na wolność słowa dokonany został w ciele prawodawczym instytucji, która szczyci się poszanowaniem dla wartości demokratycznych i praw człowieka.
Czuję się w obowiązku podkreślić, że działanie to godzi bezpośrednio w prawo swobody wypowiedzi sformułowane w art. 11 ust 1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, w myśl którego:„Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe”.
Opisane działanie uderza bezpośrednio w moje prawo swobody wypowiedzi, w tym w szczególności w wolność otrzymywania informacji.
Chciałbym Państwu przypomnieć, że prawa sformułowane w Karcie Praw Podstawowych mają charakter bezpośrednio wiążący dla instytucji UE.

 

Inne zapisy autora:

0

nostromo

kitty and the beast

16 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758