POLSKA
Like

Parasol nad HGW?

31/01/2017
1893 Wyświetlenia
1 Komentarze
6 minut czytania
Parasol nad HGW?

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, Stanisław Rymar, jest zamieszany w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. Taka informacja przetoczyła się przez media od lewej do prawej strony.

0


Wpolityce:

 

RymarDziennik „Fakt” donosi o kolejnym przypadku bulwersującej warszawskiej reprywatyzacji. Jej ofiarami padli użytkownicy garaży przy ul. Szarych Szeregów. A jednym z beneficjentów okazał się … sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Rymar.

 .

Jak informuje tabloid w latach 60. grupa mieszkańców stołecznej Woli wybudowała garaże na gruncie należącym do Skarbu Państwa. Zgodnie z ówczesnym prawem. Do początku lat 90. garaże były użytkowane na podstawie umowy najmu. Potem miasto zmieniło najem w dzierżawę. Obiecało też właścicielom garaży oddanie gruntów w wieczyste użytkowanie, gdy wyjaśni się ich sytuacja prawna. Ale sprawa nie została zakończona. Tymczasem w 2016 r. każdy właściciel garażu dostał z ratusza pismo informujące, że grunty wraz z budynkami zostały oddane w wieczyste użytkowanie … „spadkobiercom przedwojennych właścicieli”.

.

W kolejnych pismach kancelaria radcowska Pin Legal zażądała wydania gruntów i garaży w terminie 30 dni. Przy okazji okazało się, że w księdze wieczystej wśród nowych właścicieli gruntów figuruje nazwisko sędziego Rymara oraz jego dwóch córek.

.

W jaki sposób sędzia TK i jego rodzina dołączyli do grona spadkobierców? Dlaczego kancelaria tak długo ukrywała ten fakt?

.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/325539-sedzia-rymar-beneficjentem-warszawskiej-reprywatyzacji-fakt-ujawnia-co-i-od-kogo-odzyskal-sedzia-trybunalu-konstytucyjnego

 

 

Oczywiście na pytania redakcji tabloida sędzia oraz młody (37-letni) radca prawny Janusz Bernard Grabski milczą.

 

 

 

Nie milczą natomiast warszawiacy.

 

Powszechnie mówi się, ze takich obdarowanych nieruchomościami w centrum i na obrzeżach stolicy jest znacznie więcej.

 

Ze „zwrot nieruchomości dawnym właścicielom” oznaczał beneficja nie tylko dla członków PO, ale i wysokich rangą sędziów i prokuratorów III RP, którzy co prawda z proletariackiego wywodząc się jeszcze rodu apetyty mają jak najbardziej burżuazyjne.

 

Internet jest bezlitosny:

 

Nie dziwi was ,ze Hajka na wolnosci?? mowia, ze obdarowala majatkami za bezcen caly rzadowy kibuc PO-PSL !! nie mowiac o „mecenasach”,ktorzy ja nadal „chronia”!!

.

Jeszcze tylko trzeba zeby HGW porzadzila 4 lata,a cale scisle centrum Warszawy byloby wlasnoscia nadzwyczajnej kasty, ktora niechce zadnych reform i tak glosno wyje na min. Ziobro.

 .

To jest ta nadzwyczajna kasta która kradła co się da i gdzie się da, w dodatku czując się przy tym całkiem bezkarnie. Panie Ziobro róbcie z tymi gnojami porządek.

.

Nie inaczej jest i na innych portalach.

 

Sędzia Stanisław Rymar jest osobą publiczną.

 

Urodzony w Krakowie w 1941 roku pochodzi z rodziny prawniczej. Adwokatami byli jego dziadek, ojciec i wujek, zaś prawnikiem została także jego matka.

 

W 1963 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1966 zdał egzamin sędziowski, a trzy lata później adwokacki. W latach 70. był pracownikiem Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, a w 1975 wstąpił również do Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.

 

W 1986 wszedł w skład Naczelnej Rady Adwokackiej, której następnie stał się aktywnym działaczem. W latach 1989–1992 był jej sekretarzem, następnie od 1995 do 1998 wiceprezesem, zaś od 2001 do 2007 pełnił funkcję jej prezesa. 14 listopada 2007 Sejm wybrał go na wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu. Został zgłoszony na to stanowisko przez Platformę Obywatelską.

Równocześnie wciąż prowadził praktykę adwokacką, m.in. w ramach Kancelarii Rymar i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie, w której objął stanowisko kluczowego partnera. 26 listopada 2010 został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, będąc kandydatem zgłoszonym przez posłów Platformy Obywatelskiej. 3 grudnia 2010 złożył ślubowanie.

Tyle wikipedia.

 

Kolejny magister prawa w Trybunale, obok Jerzego Stępnia, przezywanego obecnie „profesorem” przez KOD i .nowoczesną.

 

Opinia społeczna wiąże ujawniony przypadek przejęcia majątku przez magistra Rymara i jego córki z zapewnieniem swoistego parasola ochronnego nad HGW.

 

Umoczonych w „reprywatyzację” jest ponoć o wiele więcej.

 

800px-Jolanta_Brzeska_graffitiJeśli to prawda niemrawe prowadzenie śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej, spalonej przez nieznanych sprawców staje się zupełnie zrozumiałe.

Stąd właśnie poniższe pytania, które wymagają publicznej odpowiedzi:

.

1. Jaka jest causa przysporzenia roszczenia do warszawskich nieruchomości pana magistra sędziego i jego córek? Spadek? Darowizna? Nabycie wierzytelności?

.

2. Czy córki pana magistra Rymara wykonują zawód prawniczy, w szczególności zaś czy są sędziami?

.

3. Ilu beneficjentów reprywatyzacji warszawskiej to sędziowie, prokuratorzy lub też członkowie ich rodzin?

.

.

 

31.01 2017

.

.

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758