Globalnie i Lokalnie
Like

Państwo Islamskie zabrania opuszczenia ostatnim Chrześcijanom Raqqi

02/04/2016
1110 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Państwo Islamskie zabrania opuszczenia ostatnim Chrześcijanom Raqqi

Ostatni Chrześcijanie wpadają w panikę. ISIS wydało ostatnio dekret skierowany do Ormian oraz wszystkich Chrześcijan zabraniający im opuszczenia Raqqi, stolicy Państwa Islamskiego. Od początku barbarzyńskiego panowania Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie setki tysięcy chrześcijan zostało brutalnie wyrzuconych z własnych domów przez bojowników Kalifatu wzorujących się na swoim proroku Mahomecie.

0


Raqqa

Chrześcijanie z Raqqi

 

Obecnie w stolicy Kalifatu w Raqqa wciąż mieszka 43 chrześcijańskich rodzin. Członkowie chrześcijańskiej wspólnoty czują wielkie zaniepokojenie. Oczekują najgorszego.

Państwo Islamskie uważa Chrześcijan, że są bardziej lojalni zachodowi niż ISIS. Kalifat jest znany, że nie okazuje żadnej litości wyznawcom Chrystusa. Akty brutalnych mordów dokonanych przez muzułmanów stały się znane na całym świecie doprowadzając do ich uznania przez cały cywilizowany świat, jako akt ludobójstwa na Chrześcijanach.

John Kerry, amerykański sekretarz stanu Powiedział dla „New York Time”, że „Daesh, czyli ISIS jest ludobójczy z powodu tego, co głosi przez swoją ideologię i poprzez swoje czyny”.

Ostatni zamieszkujący Raqqę Chrześcijanie mogli przetrwać do tej pory, ponieważ płacili dżizję, specjalny podatek będący swoistym haraczem jak w półświatku, podatek, który pochłania większą część środków na utrzymanie rodziny.

Najnowsze raporty docierające z Raqqi mówią, że Chrześcijanie są zmuszani do studiowania nauk islamskiego dżihadu.

Były prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno- Ocampo wyraził uwagę w zeszłym roku w wywiadzie dla „The New York Times”, że ISIS poprzez ciągłe ataki dopuszcza się aktów nienawiści przeciwko religii chrześcijańskiej.

Ostatnie porażki sił Kalifatu, które zostały zmuszone przez siły Prezydenta Assada do opuszczenia starożytnej Palmiry mogą doprowadzić do barbarzyńskich aktów przemocy w stosunku do pozostałych rodzin Chrześcijańskich, które mogą zostać użyte, jako zakładnicy, Kalifat może chcieć pokazać światu swoje nieprzejednane zachowanie dopuszczając się agresji na Chrześcijanach.

Piotr G. Żurek

źródło – catholic.org

 

Materiał pochodzi z bloga autora crusader1973.blogspot.co.uk

0

Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758