BIZNES
Like

Olechowski namawia Schetynę, aby usunął Tuska

22/05/2014
898 Wyświetlenia
1 Komentarze
22 minut czytania
Olechowski namawia Schetynę, aby usunął Tuska

Andrzej Olechowski„Tusk jak Krokodyl „Rajdy antychrześcijańskie Janusza Palikota zdumiewają mnie i obrażają. Mam wrażenie, że znaczną część Polaków również – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi Andrzej Olechowski. „…”Ja powiedziałem dwie rzeczy: po pierwsze, podobnie jak Jan Rokita, że sprawa finansowania KLD z pieniędzy CDU nie wydaje mi się niemożliwa.

0


Po drugie, że Piskorski nie jest, jak zasugerował to premier, notorycznym kłamcą. Dziwi mnie mocny atak członków PO na Piskorskiego i zdenerwowanie byłych liderów KLD, 
kiedy są pytani o źródło finansowania partii. „…”Wszystkie sytuacje opisane w książce „Między nami liberałami”, w których brałem udział lub które mnie dotyczą, są opisane prawdziwie. To jest książka rzetelna. Piskorski nie kłamie. „….”Grzegorz Schetyna jest patriotą PO. Jak rozumiem, nie podoba mu się, że Platforma stała się typową partią władzy. Nie ma wewnętrznych kanałów awansu i na liderów rekrutuje zewnętrznych „fachowców od polityki”, niezależnie od ich poglądów; pana Kamińskiego z PiS, panią Hübner i pana Rosatiego z lewicy, a w przyszłości pewnie sięgnie po pana Giertycha z LPR i premiera Marcinkiewicza z ZChN. Można powiedzieć, że PO żyje dzięki transferom, nie ma własnej kadry. To źle świadczy o jej kondycji. Jeśli Grzegorz Schetyna chce w niej pozostać i partię naprawiać, musi być aktywny, musi tworzyć swoją grupę, mocniej podkreślać swoje stanowisko ideowe i wobec problemów partyjnych. „…”Bo inaczej? Zniknie. Z premierem Tuskiem jest jak z krokodylem: albo nie trzeba mu się pokazywać, albo trzeba się szybko poruszać. Jeśli pan Schetyna nie będzie walczył o swoją pozycję, zostanie politycznie unicestwiony”….”Ostatnie badania TNS Polska pokazują dużą przewagę PiS nad PO. Platforma swoją kampanią zmierza do pierwszej dużej porażki od lat? Tak się dzisiaj wydaje. Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie to szok dla PO, który osłabi pozycję Donalda Tuska i spowoduje silne wewnętrzne napięcia. Ponieważ tej partii nie spina już żadna idea, ani misja a tylko władza i osoba przewodniczącego grozi to rozpadem Platformy.”…”Zdumiewa mnie poparcie Polaków dla Korwin-Mikkego. To przecież ekscentryk głoszący albo absurdy, albo faszystowskie poglądy. Mam wrażenie, że jego partia bardziej zagraża pozycji PiS niż partii Palikota. Lider Nowej Prawicy narobi nam wiochy w Brukseli. Wyborcom Korwin-
-Mikkego będzie wstyd, że na niego głosowali. „….”Wyobraża pan sobie koalicję partii Kaczyńskiego i Korwin-Mikkego? Oczywiście. Skoro Jarosław Kaczyński mógł zrobić koalicję z LPR i Samoobroną, to dlaczego miałby nie wejść w sojusz z KNP? Z kimś przecież PiS będzie musiało zawiązać koalicję rządową po następnych wyborach parlamentarnych”…..(źródło )

Michał Kamiński”Chciałbym żeby każdy z wyborców miał tego pełną świadomość, historia w Polsce może się powtórzyć jako horror. Ja obawiam się, że te wybory europejskie mogą, ja mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale chcę uświadomić to niebezpieczeństwo, mogą otworzyć drogę koalicji Kaczyński – Korwin-Mikke. A to byłaby koalicja, która nie byłaby powtórzeniem w sumie śmiesznej, chociaż zakończonej niedobrze, koalicji Kaczyński – Lepper, ale Kaczyński był zdolny do rządu z Lepperem, zaręczam państwu, że będzie zdolny do rządu z Korwinem-Mikke, a rząd Kaczyńskiego z Korwinem-Mikke to nie będzie komedia, to będzie horror. „…”Lista poglądów Korwina-Mikke, które można było wczoraj obejrzeć w pani w jego programie, jednym myślę zresztą z najbardziej takich szokujących programów, które pani w swojej karierze zrobiła, bo ja tam usłyszałem zestaw poglądów, o którym naprawdę ciarki przechodzą, jeżeli myślę, że to może, że taki człowiek i tego typu poglądy mogą nas reprezentować w Europie. „…”Ale wiem jedno, Jarosław Kaczyński dla władzy zrobi wszystko. Twierdzę, że Jarosław Kaczyński z wieloma poglądami Korwina-Mikke się nie zgadza, żeby było uczciwie, tak uważam. „….”Wie pani, generalnie ja przestrzegam każdego polityka przed ocenianiem innych polityków pod względem moralności, chrześcijaństwa, itd., bo powiem to z całą otwartą szczerością, Jarosław Kaczyński nie ma prawa oceniać stopnia chrześcijańskiego zaangażowania kogokolwiek, zresztą nikt nie ma prawa do takich ocen z osób świeckich. „….”Wydaje mi się, że tutaj to nadużycie religii do kampanii wyborczej, wczoraj usłyszeliśmy po raz kolejny Jarosław Kaczyński zmienia zdanie i oto apeluje o zaostrzenie ustawy antyaobrcyjnej. No, moim zdaniem jeżeli ktoś wrzuca temat ustawy antyaborcyjnej parę dni przed wyborami, to kontekst wyborczy jest dość oczywisty. A przecież wszyscy pamiętamy, że parę lat temu Jarosław Kaczyński mógł konstytucyjnie zakończyć w Polsce temat aborcji, ja nie mówię czy to dobrze, czy źle, ale mógł to zrobić i nie zrobił, bo mu się to nie kalkulowało politycznie. „…(źródło)

luty 2013 „Według Rozenka, z listy Europa Plus ma kandydować też Andrzej Olechowski, w przeszłości jeden z założycieli PO. Rozenek przypomniał, że Olechowski brał udział w jednym z kongresów Ruchu poświęconych przedsiębiorczość „...(więcej )

Niezależna „Jacek Rostowski ponownie na spotkaniu Grupy Bilderberg. Wczoraj rozpoczęło się posiedzenie tej tajemniczej i wpływowej grupy uważanej przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy. Tak jak w zeszłym roku polski minister finansów jest na liście gości. Tym razem grupa zebrała się w Hertfordshire w Anglii. „…”Rostowski nie jest jedynym Polakiem, który uczestniczył w zebraniach Grupy. Dotychczas w spotkaniach grupy brał udział jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej,  Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski w 2008 r. oraz Hanna Suchocka w 1998 r. To nie koniec polskich gości. Polski biznes był też reprezentowany: w 2004 i 2005 roku na spotkaniach był Jacek Szwajcowski (prezes Pelion Helathcare Group, jednej z największych grup działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce) oraz w 2004 r. Sławomir Sikora – prezes zarządu Banku Handlowego, od 2005 r. członek rady nadzorczej spółki Agora. „…(więcej )

„Czempiński potwierdził w rozmowie z Niezależną.pl, że był osobą, która dała początek partii. Jak stwierdził, PO powstała dzięki jego rozmowom z politykami i długim przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. Rozmawiał z wieloma z nich, również z trójką tych, których później nazwano ojcami założycielami – Olechowskim, Płażyńskim, Tuskiem „…(więcej)

Staniszkis „ widoczne dziś podziały w klasie politycznej, np. atak Olechowskiego na Tuska właśnie w sprawie ustawy o przetargach. Czy dzielono się z urzędnikami? To musi wyjaśnić prokuratura. Ale ta właśnie jest zastraszana. I tak zamyka się krąg mafijnego państwa”. ..(więcej)

2009 rok Andrzej Olechowski „ „W partii władzy, chaotycznej i wieloznacznej, partii, która zapomina o swoich celach i obietnicach nie ma miejsca dla mnie i mojego zadania. W takiej partii nie da się uzgodnić i zrealizować ambitnych planów modernizacyjnych, projektów o strategicznej głębi, przedsięwzięć naruszających interesy istotnych grup społecznych” „…”„Szanowny Panie Przewodniczący!Pragnę Pana poinformować, że postanowiłem zrezygnować z członkostwa w Platformie Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej.”  Oraz  Mimo osobistych osiągnięć milionów Polaków pozostajemy daleko w tyle za nowoczesnym centrum. Polacy nadal są zakładnikami marnej edukacji, absurdalnych przepisów gospodarczych, zgrzebnej infrastruktury, nieudolnego, stronniczego i skorumpowanego państwa, żenującej kultury politycznej. Co najgorsze brak jest strategicznej wizji naszej przyszłości: jak chcemy dogonić świat? Jaki ma być polski kapitalizm? Ile ma być państwa? Jaką rolę chcemy odegrać w świecie? Politycy do tych pytań się nie odnoszą. Brak poważnych głosów w okresie głębokiego kryzysu gospodarczego i wyborów do Parlamentu Europejskiego jest tyle smutny, co kompromitujący. Polska nie jest solidnym, dobrze rozpędzonym pociągiem jadącym na sprawdzonych torach. Wszystko jeszcze może nas spotkać – dobrego i złego. Nie wystarczy Polską administrować, trzeba nią kierować: wytyczać szlaki, rozpoznawać przeszkody, skłaniać do podejmowania wyzwań….Przypomnę, że za najwyższą wartość uznaliśmy wówczas „wolność człowieka – obywatela – jego godność, kreatywność i aspiracje”. Mieliśmy „uwolnić energię Polaków”, pomóc „oszlifować polskie diamenty”, sprawić, że „państwo nie będzie zajęte same sobą”! Dlatego z narastającym rozgoryczeniem obserwowałem metamorfozy programowe PO: niesławny sojusz z kolektywistami z PiS, poddanie się obsesji rozliczeń z PRL, „ukąszenie” ideą IV RP, awanturę o Niceę, akceptację dla obniżenia standardów demokratycznych, porzucenie planu reformy podatków, obojętność wobec degradacji służby cywilnej, itd. Te fascynacje i zwroty zepchnęły w kąt troskę o awans życiowy Polaków – ambitne programy edukacyjne, likwidację barier dla przedsiębiorczości, obniżkę podatków. Dewastacji dopełniło podporządkowanie wysiłku programowego grze politycznej, konkurencji z PiSem. Dziś, jak wielu Polaków nie umiem powiedzieć, jaką partią jest PO. Wiem tylko, że w danej sprawie nie jest PiSem „…(więcej)

Andrzej Łomanowski, Rusłan Szoszyn „Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wezwał do zwalczania prorosyjskich bojówek w Donbasie. „….”Wojny oligarchów
Biznesowe imperium Achmetowa powstało właśnie w Donbasie, rejonie przemysłowym obejmującym obwody doniecki i ługański. Obecnie jego majątek szacowany jest na 11,2–31 mld dolarów. Zależnie od obliczeń Achmetow jest uznawany nawet za najbogatszego człowieka Europy. W samym rejonie Donbasu w jego firmach zatrudnionych jest ok. 300 tys. robotników”…..”Od poniedziałku w samym Doniecku trwają akcje „antyseparatystyczne” inicjowane przez Achmetowa „…..”Rinat Achmetow nagle zmienił retorykę z jednej prostej przyczyny: w Donbasie panuje chaos i nikt nie kontroluje sytuacji – mówi „Rz” Aleksandr Kliużew, doniecki politolog „….”Retoryka Achmetowa się zmieniła, ponieważ w Kijowie prawdopodobnie zostało zawarte porozumienie oligarchów: Poroszenko, Kołomojski, Achmetow. Został ustawiony ostateczny układ i podział wpływów – uważa Ochrimenko. „…”Chaos w DonieckuNiedawno jednak sam Achmetow oskarżany był o finansowanie bojówkarzy. Paweł Gubariow, „ludowy gubernator” Doniecka wybrany przez prorosyjskich separatystów, mówił 7 maja, że większość prorosyjskich działaczy dostawała pieniądze od multimiliardera. Achmetow zaprzeczał. – Po ucieczce Janukowycza rozpoczęła się wojna oligarchów. Właśnie dlatego donieckich i ługańskich separatystów sponsorowało dwóch kijowskich oligarchów i jeden z Doniecka, lecz nie był to Rinat Achmetow – zapewnia Ochrimenko.”…..”W odpowiedzi na wezwanie Achmetowa „szef parlamentu Donieckiej Republiki Ludowej” Denis Puszylin ogłosił nacjonalizację przedsiębiorstw Achmetowa. „…..”Separatyści rozpadli się na dwa obozy: polityczny i wojskowy – tłumaczy Kliużew. – Ten pierwszy był częściowo kontrolowany przez ludzi bliskich Achmetowowi. Ale dziś nawet to środowisko się rozpadło „….”Separatyści uciekli z Mariupola, gdy na bazie przedsiębiorstw Achmetowa powstały oddziały samoobrony. Gdyby Achmetow uruchomił w Donbasie swoich ludzi, tysiące robotników zmiażdżyłyby wszystkich tamtejszych separatystów – mówi Ołeksandr Ochrimenko. „….(źródło )

„Przez ostatnie 20 lat włoski Fiat nie płacił w Polsce podatku dochodowego. I dostanie wielkie ulgi podatkowe na kolejne 12 lat. Tak zdecydował rząd”….”Dwa dni temu rząd przyłączył do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 347 ha nowych terenów. Dwie trzecie z nich to grunty, na których stoi fabryka samochodów Fiat Auto Poland w Tychach.”…..”To pierwszy w Polsce przypadek, kiedy do specjalnej strefy ekonomicznej włącza się tereny fabryki, która działa od lat. Do tej pory mogły na to liczyć tylko te zagraniczne koncerny, które zapowiadały budowę nowych zakładów. Chodziło o to, by zachęcić je do inwestycji – firmy działające na terenie stref ekonomicznych korzystają z ulg w podatku dochodowym.”….(źródło )
Fabryka samochodów małolitrażowych .Trzy dni Andrzeja Olechowskiego maj 1992 roku „..”„Klasyczny już przykład bezkarności polityków wobec prawa i opinii publicznej, to sprawa prywatyzacji FSM w Bielsku-Białej z 1992 roku. Według raportu NIK, transakcja z włoskim Fiatem była sprzeczna z prawem, a nawet z konstytucją i, jak wyliczono jeszcze w 1995 roku, przyniosła straty 20 326 miliardów starych złotych. Umowę z Fiatem określano jako ‘największy skandal prywatyzacyjny w RP’. Autorem tego niechlubnego przedsięwzięcia był ówczesny minister przekształceń własnościowych, Janusz Lewandowski. Podpis pod umową złożył były minister finansów w rządzie Jana Olszewskiego, Andrzej Olechowski. Skutków naruszeń prawa i nierzetelnego postępowania nie usunął także następny rząd Hanny Suchockiej, zamiast tego dokończył transakcję, przenosząc tytuły własności przedsiębiorstw i wnosząc uzgodnione aporty, czego dokonał minister finansów, Jerzy Osiatyński… Czy któraś z wymienionych osób została choćby zapytana przez politycznych czy partyjnych zwierzchników o kulisy i motywy swojego postępowania?”. „…”Zdaniem NIK decyzje Rady Ministrów w sprawie Umowy Definitywnej podejmowane były z naruszeniem prawa. Uchwała Nr 55/92 Rady Ministrów z dnia 27 maja 1992 r., podjęta została w wyniku przesłania przez MF do URM, w dniu 26 maja 1992 r., poufnego projektu Umowy Definitywnej liczącego z załącznikami ponad 900 stron. Część załączników do projektu tej umowy sporządzona została w języku włoskim (…). Także sposób działania Rady Ministrów w tym przedmiocie nie odpowiadał jej wewnętrznemu regulaminowi, skutkiem czego członkowie Rady Ministrów podejmowali uchwałę nie mając możliwości dokonania analizy projektu Umowy Definitywnej i jej załączników. (…)
[Ze stenogramu posiedzenia Rady Ministrów w sprawie Umowy Definitywnej, które odbyło się w dniu 27 maja 1992 r. wynika] że poszczególni ministrowie zobowiązani Umową Definitywną do jej realizacji, nie znali szczegółowych jej postanowień. W trakcie posiedzenia uczestnicy dyskusji stwierdzili m.in.: „…(źródło)
————-
Mój komentarz
Plan Kaczyńskiego , o którym oficjalnie i coraz częściej mówi budowy Polski jako państwa opartego na chrześcijaństwo przynosi efekty . Co najlepiej widać po faryzejskim oburzeniu Olechowskiego w stosunku do antychrześcijańskiej retoryki Palikota ,oraz strachu przed skutkami afirmacji aksjologi chrześcijańskiej przez Kaczyńskiego. Lewactwo ateistyczne doprowadziło Zachód do ruiny i degrengolady Jeśli muzułmanie pokazują ,że można się wydawało wszechmocnym socjalistom postawić to mogą to zrobić również chrześcijanie.
Olechowski już kilkakrotnie robił zakusy na usuniecie Tuska . Jest za słaby i faktycznie w tego typu rozgrywkach jest pionkiem. Ale oferuje siebie jako dobrego pomagiera prawdziwych graczy w na przykład ambasador Niemiec , Rosji czy USA . W tle mamy już rozgrywkę o schedę po Tusku. A być może wszystko już zostało rozegrane i ustalone. Gra się toczyła i toczy pomiędzy Amerykanami i Niemcami .Putin chyba do końca nie zdawał sobie sprawy że został wysiudany z wpływu na najwyższe władze w Polsce .Amerykanie uzyskawszy kontrole nad rządem i Tuskiem nie poprą raczej samodzielnego i patriotycznie nastawionego Kaczyńskiego . Ale nie zostawią też zbyt niepewnego i ugruntowującego swoja kontrole nad strukturami państwowymi Tuska.

Jeśli Schetyna jej już ugadany przez Amerykanów i jest już w politycznej „ stajni „ USA to szefem Platformy zostanie Sikorski , a faktycznie , nieformalnie jego żona Anne Appelbaum , bo Sikorski nie jest zbyt rozgarnięty. Kto wie ,może powstanie wspierana przez Amerykanów i posiadająca sympatię środowisk żydowskich dynasta polityczna w Polsce. Dynasta Sikorskich

W tej sytuacji Olechowski i Piskorski jedynie przygotowują grunt do „uregulowania” sytuacji w Platformie i usunięcia Tuska . Pewnie coś im za to kapnie.

Ale jak się życie potoczy .czy ktoś jeszcze niedawno spodziewał się ,że Tusk pokornie merdający przed Putinem nagle stanie przeciwko niemu z amerykanami ?

video Ujemne i dodatnie plusy demokracji – Stanisław Michalkiewicz
video PRL 1989 Andrzej Olechowski – minister i współzałożyciel PO

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału mojej książki
„Klechda Krakowska „ Rozdział pierwszy „ Dobre złego początki „
Klechda Krakowska Rozdział drugi „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „
Klechda Krakowska Rozdział III „Nie należy nerwosolu pić na oko

Klechda Krakowska Rozdział IV „ O rzeźbie Niosącego Światło

Powiadomienia o kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758