Artykuły redakcyjne
1

Odstające uszy towarzysza generała

01/06/2014
6884 Wyświetlenia
59 Komentarze
5 minut czytania
Odstające uszy towarzysza generała

Wojciech Jaruzelski, którego parszywą mordę znaliście z prasy, radia i telewizji, z pochodów pierwszomajowych, uwiecznionemu na kartach książek w mundurze i po cywilnemu, z małżonką Barbarą, czy z córką Moniką, nie jest synem Władysława Jaruzelskiego i Wandy z Zarembów. Człowiek, którego pochowano właśnie na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym nie ma nic wspólnego z dzieckiem, które przyszło na świat 6 lipca 1923 roku w Kurowie, a następnie zostało ochrzczone przez rodziców Władysława i Wandę 7 października 1923 roku w tamtejszym kościele rzymskokatolickim.

0


 

Krwawy dyktator PRL-u nie był w młodości chłopcem, który uczęszczał do gimnazjum zakonu marianów na warszawskich Bielanach i nie był młodzieńcem, który przyjaźnił się z Tadeuszem Gajcym i który w latach 1935-1939 należał do Związku Harcerstwa Polskiego, do drużyny im. Stanisława Żółkiewskiego. To nie znany wam sowiecki generał, w „polskim” mundurze,  szef WRON, publikował swoje pierwsze artykuły w szkolnej jednodniówce „Służba Polsce”, w których odwoływał się do tradycji Orląt Lwowskich i harcerzy, którzy polegli w 1920 r. walcząc z bolszewikami.

Po tamtym Wojciechu, wychowanym w pięknym patriotycznym duchu, ślad zaginał, gdy rodzinę Jaruzelskich deportowano  14 czerwca 1941 r. w głąb ZSRR. Może nie od razu, ale niedługo potem. Najpewniej umarł, idąc za ojcem Władysławem, który nie wytrzymał trudów zesłania i odszedł do Domu Pana 4 czerwca 1942 roku. A może tylko zmieniono mu tożsamość albo po prostu zamordowano!

Związek Radziecki lata 70. Minister obrony narodowej, generał Wojciech Jaruzelski z żoną Barbarą i córką Moniką na Kaukazie

Związek Radziecki lata 70. Minister obrony narodowej, generał Wojciech Jaruzelski z żoną Barbarą i córką Moniką na Kaukazie

 

Karierę zdrady znanego wam agenta z papierami Wojciecha Jaruzelskiego możecie już prześledzić gdziekolwiek. NKWD wyznaczyło mu rolę, której trzeba przyznać, sprostał. To była akcja pod tytułem zdrada doskonała. Matrioszka, podstawiony komsomolski bękart, zatruwał dzieje naszego kraju i narodu przez ponad 60 lat i będzie nadal zatruwał nawet po śmierci. Wystarczy tylko spojrzeć na ceremonię pogrzebową urządzoną na warszawskich Powązkach zdrajcy przez zdrajców.

 

 

Trzeciny 1926. Wojciech Jaruzelski. PAP/Archiwum rodzinne Wojciecha Jaruzelskiego. Dokadny miesiąc i dzień wydarzenia nieustalone

Trzeciny 1926. Wojciech Jaruzelski.
PAP/Archiwum rodzinne Wojciecha Jaruzelskiego. Dokadny miesiąc i dzień wydarzenia nieustalone

 

Tu i tam krążą różne zdjęcia, jako pochodzące z archiwum rodzinnego, mające uwiarygodnić życiorys towarzysza generała. Oto zdjęcie z Trzeciny, rok 1926. Dokładny miesiąc i dzień wykonania zdjęcia podobno nieustalone. Prawda, że Jaruzel jak żywy. Ma dopiero trzy lata, a buty pożyczył chyba od samego Stalina. Dokładnie w takich właśnie wełnianych „barchanach” chodziły dzieci polskich ziemian i czapkę na uszy zaciągały, gdy baraszkowały po dworskich pokojach. Ha, ha, ha… Kiepski to zresztą fotomontaż, ale sowieccy propagandyści z NKWD czasami działali dość niechlujnie. Trudno mieć jednak wątpliwości. Ten chłopiec i późniejszy generał, to jedna osoba.

 

 

 

 

 

Trzeciny około roku 1930. Wojciech Jaruzelski z ojcem Władysławem Mieczysławem Jaruzelskim.

Trzeciny około roku 1930. Wojciech Jaruzelski z ojcem Władysławem Mieczysławem Jaruzelskim

 

 

Ale spójrzcie na następne zdjęcie. Podobno te same Trzeciny. Oto nasz Wojtek z ojcem Władysławem w 1930 roku. Konia z rzędem temu, kto potwierdzi, że chłopcy na obu zdjęciach, to ta sama osoba! Oczywiście funkcjonariusze NKWD, GRU i FSB nie mogą brać udziału w tym quizie!

 

 

 

Wojciech Jaruzelski (2L) m.in. z matką Wandą Jaruzelską (Zarembianką) (3L) i ojcem Władysławem Mieczysławem Jaruzelskim (3P).

Wojciech Jaruzelski (2L) m.in. z matką Wandą Jaruzelską (Zarembianką) (3L) i ojcem Władysławem Mieczysławem Jaruzelskim (3P).

 

 

No i jeszcze jedna fotografia ze starego albumu rodziny Jaruzelskich. Rok 1933. To już trzeci Wojtek Jaruzelski, tym razem z odstającymi uszami. Dalibóg! Takie uszy  są nie do podrobienia.

 

 

 

 

uszy

 

No i który z naszych chłopców, Wojtków Jaruzelskich jest autentyczny, tzn. który jest synem Władysława Mieczysława Jaruzelskiego i Wandy Zarembiny Jaruzelskiej. Ten „barchanowy” Wojtek, to archiwum NKWD, a dwa pozostałe? Pozostawiam Państwa w niepewności. Matrioszka, to matrioszka, jakąś tajemnicę musi zawsze skrywać! Ale ustalmy ostatecznie raz a dobrze. Czy towarzysz generał miał odstające uszy?

 

Moskwa. Łubianka. Nazwa Łubianka pochodzi od placu, Plac Łubiański, przy którym znajduje się budynek dawnego towarzystwa ubezpieczeniowego „Rossija”, zajęty dzisiaj przez FSB

Moskwa. Łubianka. Nazwa Łubianka pochodzi od placu, Plac Łubiański, przy którym znajduje się budynek dawnego towarzystwa ubezpieczeniowego „Rossija”, zajęty dzisiaj przez FSB

 

 

Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesyłać do Moskwy na Łubiankę!

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

  1. Pingback: 25 lat III RP « POLSKA - MMwI

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758