POLSKA
Like

Oczy widzą prawdę, uszy słyszą fałsz, czyli i zwierzęta mówią ludzkim głosem?

27/12/2013
619 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Oczy widzą prawdę, uszy słyszą fałsz, czyli i zwierzęta mówią ludzkim głosem?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, nawet dla takich ludzi,  jak  prezes Mirosław Przedpełski  i „Pierwszy Wiceprezes” Artur Popko, którzy za pośrednictwem strony internetowej PZPS  złożyli życzenia „całemu środowisku siatkarskiemu” . Tradycyjnie i sztampowo życzą „miłości, refleksji, spokoju  i zadumy” , a także  „ wspomnień, radosnej atmosfery  oraz blasku choinkowych świateł”. Niestety,  tekst nie kończy się w tym miejscu, pewnie dlatego, że  Miro i parówa nie szczędzili grosza dla copywritera z agencji Artmedia, a ten,  nie znając  swoich chlebodawców,      puścił wodze fantazji  ….pojechał po bandzie pisząc w ich imieniu:
„Zajęci obowiązkami dnia codziennego często zapominamy o podstawowych wartościach, rodzinie, przyjaciołach.”

0


 

Mein Gott! O jakich przyjaciołach Popki i Przedpełskiego może być mowa? !

O Eryku Ippohorskim –Lenkiewiczu, byłym prezesie PZPS,  który zmarł nie doczekawszy wyroku uniewinniającego, w wieloletnim procesie zainicjowanym z  niskich, żeby nie powiedzieć  ohydnych,   pobudek i przedłużanym  przez  lata przez dzisiejszych  życzeniodawców,  występujących w nim jako  oskarżyciel posiłkowy?!

O śp. Krzysztofie Kowalczyku, który w sądzie  musiał dochodzić wypłacenia  mu uczciwie zarobionych pieniędzy, tylko dlatego, że  Popko i  Przedpełski    uznali go za człowieka Biesiady ?!

O kilkunastu pracownikach PZPS, którzy stracili pracę po wyborach „wygranych” przez ww. tandem ?!

O uniewinnionym ostatecznie Januszu Biesiadzie, byłym prezesie PZPS, którego  ubeckimi metodami próbowali wsadzić do więzienia, a którego po 10 latach walki o dobre imię przed sądami wszystkich polskich instancji sądowej, nawet nie przeprosili?!

Ilu i jakich   „przyjaciół”  mieli na myśli Popko i Przedpełski składając te życzenia i o jakich podstawowych wartościach w ich przypadku może być mowa?

Nie wiem i nie chcę wiedzieć!

Z jednym się jednak zgadzam. Mają rację pisząc:  „Ten piękny czas jest doskonałym okresem, żeby pomyśleć o ludziach i sprawach, o których często nie pamiętamy.”

Może rzeczywiście warto pomyśleć  póki nie jest za późno?!  Jak mawiają Chińczycy „ łatwo przywoływać duchy, trudno je odegnać”

 

Nadzieja uczy czekać pomalutku, obyśmy się jej, w nadchodzącym Nowym 2014 Roku, wreszcie doczekali;)

0

janfilip

NULL

20 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758