POLSKA
Like

Nowy Hymn Polski. Propozycja

19/09/2021
265 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Niezrozumiałe stało się dla mnie śpiewanie naszego hymnu narodowego z obecnym tekstem. Mówił on o sprawach jakby przeterminowanych i już nie związanych z obecną Polską. No i przede wszystkim wymowa, klimat tragiczno-boleściwy. Nie tacy chcemy być, nie na tym przecież nam budować wolność, bezpieczeństwo i dostatek.Nieprzypadkowym przypadkiem trafiłem na analizę naszego Hymnu na jednym z duchowych portali, tam autorka wypunktowała wszystko to, co i mi nie pasowało. Link poniżej.Tylko tekst… postanowiłem spróbować samemu napisać go od nowa.Może ze mnie pusty dzban, może patriota, może z przeminiętym wdziękiem łączę jedno z drugim – nieważne, napisałem.Pozytywny, jednoczący, bez nazwisk, religii, UE, za to bazujący na archetypowych podstawach naszej tożsamości. Hymn Polski Wiwat Polsko! Wiwat Polsko!Najmilsza OjczyznoCiebie strzeżem, ciebie bronimPod Hodowem, Wizną Ref.: […]Niezrozumiałe stało się dla mnie śpiewanie naszego hymnu narodowego z obecnym tekstem. Mówił on o sprawach jakby przeterminowanych i już nie związanych z obecną Polską. No i przede wszystkim wymowa, klimat tragiczno-boleściwy. Nie tacy chcemy być, nie na tym przecież nam budować wolność, bezpieczeństwo i dostatek.
Nieprzypadkowym przypadkiem trafiłem na analizę naszego Hymnu na jednym z duchowych portali, tam autorka wypunktowała wszystko to, co i mi nie pasowało. Link poniżej.
Tylko tekst… postanowiłem spróbować samemu napisać go od nowa.
Może ze mnie pusty dzban, może patriota, może z przeminiętym wdziękiem łączę jedno z drugim – nieważne, napisałem.
Pozytywny, jednoczący, bez nazwisk, religii, UE, za to bazujący na archetypowych podstawach naszej tożsamości.

Hymn Polski

Wiwat Polsko! Wiwat Polsko!
Najmilsza Ojczyzno
Ciebie strzeżem, ciebie bronim
Pod Hodowem, Wizną

Ref.:
Hej ha, rodacy
Razem zgodnie do pracy
W zgodnej serc jedności
Idziem ku wielkości

Polak Węgier dwa bratanki
Przyjaźń nasza wieczna
Polska silna i bogata
Wolna i bezpieczna

Ref.:

Nasza Polska ukochana
Kraj Lachów – Polaków
My cię zawsze w sercach mamy
Wilno, Lwów czy Kraków

Ref.:

Choć nas gnębił sąsiad wraży
Zdradzali kamraci
Zwyciężamy nieulękli
Bośmy są Sarmaci

Ref.:


Mile widziane komentarze i propozycje zmian.
Czołem Waćpannom i Waszmościom

https://jasnapolska.pl/dowiedz-sie-jakie-negatywne-programy-koduje-polski-hymn-narodowy-i-jak-nalezaloby-go-zmienic-mazurek-dabrowskiego-3-0/?fbclid=IwAR0wWvRUpkeSe5tj-nVSGJyIeFZXseMoh5sl7Vn8jBvfyMs0KpnWboNdTFI

Krzysztof Paprocki

Sobie piszę a Muzom. Poważnie o sprawach niepoważnych, niepoważnie o poważnych. Najczęściej jednak vice versa i bez pointy.

7 publikacje
21 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758