SPOŁECZEŃSTWO
8

Nigdy nie waż się Obrażać Boga

10/03/2021
2383 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
Nigdy nie waż się Obrażać Boga

Obrażasz Boga to tak skończysz.

0


Nigdy nie waż się Obrażać Boga ! Oto prawdziwe historie z życia odnalezione w internecie.
Właściciel statku Tytanic powiedział w wywiadzie do prasy: „Nawet Bóg nie może zatopić tego statku ’’ i wiadomo, co się stało ze statkiem i pasażerami w 1912 roku.
Marilyn Monroe powiedziała: „Nie potrzebuję JEZUSA”,  trzy dni później znaleźli ją martwą.
Pewna matka powiedziała Córce, która jechała z przyjaciółmi na wycieczkę, „jedźcie z Bogiem”. Córka odpowiedziała: „w moim aucie nie ma dla niego miejsca, chyba tylko „w bagażniku,, Jadąc mieli wypadek, w którym zginęli wszyscy Jej przyjaciele, a bagażnik pozostał nienaruszony.
Ojciec powiedział do swojego Syna idącego do pracy, „Niech Bóg cię strzeże”, a Syn odpowiedział mu, „Moi przyjaciele mnie ochronią bardziej niż Bóg”. A kiedy już wracał z pracy został zabity zabłąkaną kulą, a przyjaciele nie mogli go ochronić.
Pewien chłopiec poszedł do kościoła zaczął oddawać mocz na krzyż, mówiąc, że nie ma Boga, następnego dnia stracił w wypadku ręce.
Wierzyć czy nie ? to już każdego sprawa rozstrzygana w sumieniach i sercach.
W odpowiedzi na niektóre komentarze pozwalam sobie na krótkie sprostowanie do zagranicznego postu który otrzymałem, przetłumaczyłem i nim się podzieliłem z Wami Wszystkimi: ,,Bóg kocha wszystkich ludzi ale nie wnika w wolną ich wolę, więc zarówno nie nagradza jak i nie karze.
Gdyby tak było na pewno nie było by złe na świecie bo zło to domena szatana”.
To wiara w Boga jest nagrodą dla wierzących. Tak jak wiara w dobro czyni dobro to zło jest efektem braku wiary w dobro.
Nawet najwspanialsze lekarstwo nie jest w stanie pomóc choremu jeżeli nie zaufa temu lekowi, natomiast lekarstwo które w oczach innych jest bezwartościowe, dla człowieka który widzi w nim swoje zbawienie stanie się ozdrowieńcze mimo że jak placebo nie było uznane za antidotum
Gdyby Bóg ingerował w wolną wolę człowieka nie było by na świecie okrucieństw takich jak faszyzm, komunizm czy też inne plagi wyniszczające ludzi.
Obarczanie Boga wynikami kataklizmów sprowokowanymi postępowaniem ludzi jest również brakiem wiary.
Gdyby nie wiara w Boga nigdy by nie było Polski, wolnej Polski- i to są fakty historycznie niezaprzeczalne.

 

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758