POLSKA
Like

Niemcy stracą kontrolę jeśli Gowin przegra z Tuskiem

05/08/2013
1025 Wyświetlenia
3 Komentarze
11 minut czytania
Niemcy stracą kontrolę jeśli Gowin przegra z Tuskiem

„Tusk nie prezentuje członkom partii swego programu. Straszy za to rozpadem partii, w razie zwycięstwa Gowina. „Piszę do Was, bo sytuacja jest nadzwyczajna. To nie są zwykłe wybory na przewodniczącego, to nie jest dyskusja o programie Platformy. Tak naprawdę będziemy decydowali o tym, czy Platforma taka, jaką znacie i tworzycie będzie wciąć istnieć jako silna i zdolna do wygrywania lepszej przyszłości dla Polaków formacja” ……” Premier przekonuje, że Gowin przygotowuje się do utworzenia „nowej, ideologicznej partii”. Tusk charakteryzuje ją jako „skrajną”: w sprawach wolnego rynku oraz obyczajowego konserwatyzmu. „…..”„Każdy, kto dzieli Platformę, szykuje zwycięstwo dzisiejszej opozycji”.

0


……(źródło )

 

Jarosław Gowin „ „Mój konkurent skupił się na straszeniu mną i insynuowaniu mi rzekomych niecnych intencji. Takie zastępowanie debaty programowej atakiem personalnym to przejaw dramatycznej słabości. Nie zamierzam rywalizować na tym poziomie” …..”„Donald, naprawdę sam to napisałeś?” ……”„Kiedy słyszę od niego ciepłe słowa pod adresem PiS (normalna, demokratyczna partia) i wyłącznie krytyczne pod adresem Platformy, przestaję wierzyć w jego dobre intencje” – napisał Tusk. „….(źródło )

 

Palikot powiedział, że lider PO i premier Donald Tusk jest „człowiekiem wypalonym ideowo”, „pozbawionym ambicji i woli realnego działania„, a konkurujący z nim o przywództwo w partii b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin „pudrowanym PiS-em” i „chodzącym nieszczęściem polskiej polityki”. „Ten wybór jest wyborem groteskowym wewnątrz Platformy, całkowicie oderwanym od prawdziwych problemów, których nie widać ze środka Platformy, partii władzy” ….(źródło )

 

Wywiad Marcin Mamoń, Piotr Czartowicz. Jak Rosjanie realizują geopolityczne cele w Europie – mówi były szef wywiadu wojskowego Czech Andor SandorRz: Szef PRL-owskiej bezpieki gen. Czesław Kiszczak, przyznał kiedyś, że „zadaniem agentów wpływu jest urabianie opinii publicznej lub określonych środowisk w danym kraju. Urabianie w różnym kierunku. (…) Mogą też być bardziej zawiłe kombinacje, na przykład tworzenie atmosfery niechęci wobec kogoś lub czegoś”. Czy dzisiejsza Rosja wciąż tak działa? „…..”W każdym kraju działają obce wywiady. Najgorsze, co można zrobić, widząc, że wywierany jest wpływ na proces podejmowania decyzji politycznych, to tolerować taki stan rzeczy. „…..”Generalnie przyszłość Europy w dużym stopniu zależy od rozwoju sytuacji w dwóch krajach: Rosji i Turcji. „….”Jestem przekonany, że dla osiągnięcia swych celów Rosjanie użyją wszystkich dostępnych im narzędzi. Jestem też przekonany, że wpływanie na opinię publiczną to bardzo znacząca i ważna część rosyjskiej polityki zagranicznej i działalności wywiadu. „…..(źródło )

 

Michalkiewicz  tak pisał o Fritschu  w swoim tekście „Pakt Monachijski „ „na okoliczność przyspieszenia biegu wypadków ambasadorem RFN w Warszawie został w lipcu 2010 roku Jego Ekscelencja Rudiger Freiherr von Fritsch, który w roku 1986 był w niemieckiej ambasadzie w Warszawie referentem ds. politycznych i w tym charakterze „utrzymywał kontakty z opozycją demokratyczną”, cały czas awansował i w roku 2004 został zastępcą szefa Federalnej Agencji Wywiadu.Powrót tak wysokiego funkcjonariusza niemieckiej razwiedki w charakterze ambasadora do Warszawy dowodzi nie tylko wagi zadań, jakie przyjdzie mu wykonać, ale być może również – wagi kontaktów nawiązanych w roku 1986 z ówczesnymi działaczami opozycji demokratycznej, którzy w międzyczasie też pewnie awansowali. „. (więcej )

 

 

Tygodnik Forum „STASI w PRL. Według Urzędu  ds. Akt STASI w Polsce w czasach PRL działało przynajmniej 500 agentów STASI. Szpiclowaniem sąsiedniego kraju przez NRD rozpoczęło sie wraz z wyborem w roku 1978 kardynała Wojtyły na papieża. S TASI infiltrowało przede wszystkim Solidarność. „…..””Agent STASI Detlef Ruser / Henryk/ , który mieszkał w Polsce  zbliżył sie do środowiska , które wydawało solidarnościowe pismo „Samorządność „ między innymi do Donalda Tuska .Spotykał sie z redaktorami pisma , przychodził na spotkania Klubu Myśli Politycznej im Konstytucji 3 Maja „….(więcej )

 

Fedyszak Radziejowska” Ambasada niemiecka dała sygnał i poleciał Gowin „….” Tusk odczekał, aby nie pokazać słabości w sporze z Gowinem, ale już sygnału niemieckiej ambasady zlekceważyć nie potrafił „…..”Zmiana została więc przygotowana, nie jest emocjonalna, lecz dobrze politycznie skalkulowana „…..”A więc nie opinia publiczna w Niemczech, lecz państwo niemiecki poczuło się „dotknięte” wypowiedzią Gowina, jeśli reagowała nawet ambasada. Wygląda na to, że wrażliwość naszego premiera na krytyczne uwagi o Niemcach jest bardzo duża. To ciekawe, że komentatorzy udają, że tego nie widzą, a przecież to może być prawdziwy powód wymiany ministrów „… ( więcej )

 

——

Mój Komentarz

 

Punktem odniesienia dal całej polskiej sceny politycznej i tego co się na niej dzieje jest Jarosław Kaczyński i stworzony przez niego PiS . Cudem nie wsiadł do samolotu i uniknął Zamachu Smoleńskiego.

 

Postkolonialne, typowa dla protektoratu konstytucja III RP konstytuuje strukturalne rozbicie sceny politycznej i permanentną słabość podmiotów politycznych . W tej sytuacji fakt ,że Tusk rządzi ju z 6 lat jest zjawiskiem wyjątkowym i powinien dać powód do zastanowienia.

Z punktu widzenia Niemiec najlepszą sytuacją jest taka w której Sejm składa się za całego kalejdoskopu partii , tworzą niestabilne koalicje premierzy się zmieniają jak rękawiczki , partie powstają z znikają, rząd nie jest w stanie w tej sytuacji prowadzić jakiejkolwiek stabilnej polityki, a rządzi faktycznie agentura umieszczona na średnich szczeblach .

 

 

Rak i Muszyński „Polscy jurgieltnicy„…nie dostrzegamy znacznie większej patologii – negatywnego wpływu, jaki na sprawy państwa wywierają Polacy reprezentujący obce interesy. „….”Po odzyskaniu niepodległości w 1989 r.nie wolno było mówić o płatnych zdrajcach narodowych interesów. W przeciwnym razie natychmiast trzeba się było zmierzyć z zarzutem oszołomstwa, „..”właśnie dzięki niej ościenne mocarstwa, budując sieci lobbystów, uzyskały istotny wpływ na wewnętrzne stosunki w Polsce. „….”W imieniu Berlina Ostatnie dwie dekady to nie tylkoporażki w dziedzinie hard power, lecz również soft power. Nietrudno bowiem dostrzec bankructwo naszej polityki historycznej w stosunkach z zachodnim sąsiadem.”….”Polacy pracujący na rzecz propagandy niemieckiej polityki historycznej nie czynili tego z niewiedzy czy zwykłej głupoty. Ich wysiłek był hojnie wspierany przez Berlin za pośrednictwem niemieckich instytucji pozarządowych, z których wiele po 1990 r. umiejscowiono specjalnie w tym celu w Polsce. „…..(więcej)

 

 

Jedynie strach Niemiec przed Kaczyńskim powoduje ,że media III RP i agentura tak długo wspierały Tuska . Dlaczego pozostawienie na długo kogokolwiek u władzy w Polsce stanowi dla Berlin zagrożenie. Tusk i skupiona wokół niego klika przez 6 lat mogli zbudować coś na wzór stabilnego ośrodka władzy , który wcześniej czy później mógłby pokusić się o wyrwanie się spod kurateli . przykład Orbana, który próbuj wyrwać Węgry z niemieckiej sfery wpływów ,że jest to możliwe.

 

Niemożność zniszczenia Kaczyńskiego zrobiły z Tuska z konieczności „ przedmurze Niemiec „

Sytuacja wymyka się jednak Niemcom spod kontroli . Próba uruchomienia Giertycha spaliła na panewce , to samo PJN czy utworzenia Zbieraniny Gowina . Poparcie dal Platformy i Tuska gwałtownie topnieje , a dla Kaczyński będzie rządził sam . Dodatkowo Pruska lewacka partia Palikota padłą na pysk .

 

W tej sytuacji jedynym wyjściem , aby osłabić PiS jest poświęcenie Tuska i jego kliki i zrobienie ich winnych kryzysu. Przy okazji likwidacji kliki Tuska rozbito by skorumpowany , ale jednak jakiś ośrodek władzy . Ostawienie Gowina na czele Platformy jest być może jedynym rozwiązaniem dla Niemiec .

 

Ale Niemcy upadają , i być może przestały w pełni kontrolować sytuację polityczną w Polsce . Krasnodębski tak opisał zależność Tuska od Merkel „

 

Krasnodębski o Tusku „Niestety, na początku roku 2010 popełnił zasadniczy błąd.Pod wpływem Angeli Merkel i z innych nieznanych nam powodówodstąpił od pierwotnego planu i zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP. Gdyby został prezydentem, wycofałby się na z góry upatrzone pozycje i dzisiejsze kłopoty rządu spadałyby już na barki nowego premiera (którego można by wymieniać jak zderzak). „…(więcej )

 

Teraz Tusk zaczął wierzgać i nie chce ustąpić miejsca Gowinowi . Może to tylko teatr , ale jeśli ostatecznie Gowin nie wygra to oznacza ,że coś złego dzieje się z Niemcami i Polska ma szanse na pójście drogą Węgier .

 

video „Grzegorz Braun: Za kim do Polski przysłano ambasadora von Fritsch? „

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758