Artykuły redakcyjne
Like

Niemcy: kolejny ważny krok na drodze do integracji

01/04/2016
1251 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Niemcy: kolejny ważny krok na drodze do integracji

Krytykowana przez skrajną prawicę Angela Merkel po raz kolejny dowiodła, że jej polityka wobec uchodźców z Bliskiego Wschodu przynosi efekty. Integracja, tak często poddawana krytyce przez prawicowe media, coraz wyraźniej staje się faktem. Należąca do niedawna do koncernu AXEL SPRINGER SE opiniotwórcza gazeta BILD, do tej pory nieoficjalnie zwana dziennikiem niemieckich intelektualistów (das Deutscher Geistesschaffenden Zeitung)  czy też niemiecką „gazetą wyborczą”( Michiker Gazette) , od kilku tygodni stała się gazetą dla milionów uchodźców, jacy przybywają do Niemiec, aby podjąć pracę w czołowych firmach i instytutach naukowych kraju, objęta specjalnym programem rządowym.

0


W jednym z ostatnich numerów opublikowana jest mapka miast przyjaznych dla uchodźców, okrzyczana nie wiedzieć czemu przez nadwiślańskich narodowców „mapką miast niebezpiecznych”.

3.bild

Tymczasem podane są tam jedynie miasta, w których uchodźca może liczyć na pomoc, udać się np. do meczetu, kupić dywanik modlitewny lub też w spokoju usiąść przy kawie i wypalić nargile.

To zresztą nie jedyna akcja, świadcząca o postępującej integracji.

Niżej zdjęcia z ćwiczeń słynnego już „zielonego batalionu”, utworzonego z żołnierzy Bundeswehry oraz ochotników z Bliskiego Wschodu.

An image grab taken from a propaganda video uploaded on September 7, 2013 by Syria's Islamist Ahrar al-Sham group shows its members taking part in a training session at an undisclosed location in Syria. Syria's Islamist Ahrar al-Sham rebel brigade named new chiefs on September 10, 2014 after a devastating blast that killed nearly 30 members of its leadership in northeastern Idlib province. Ahrar al-Sham is a key component in the Islamic Front rebel coalition, which has been battling both President Bashar al-Assad's regime, and jihadists from the Islamic State group. AFP PHOTO / HO / AHRAR AL-SHAM === RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / AHRAR AL-SHAM " - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS FROM ALTERNATIVE SOURCES, AFP IS NOT RESPONSIBLE FOR ANY DIGITAL ALTERATIONS TO THE PICTURE'S ===

Integracja, w efekcie utworzenie nowego społeczeństwa, które po prawie 2000 lat będzie nareszcie wolne od krępującej ciągle wielu religii chrześcijańskiej, powoli staje się faktem.

szwedki protestująOto mieszkanki Szwecji, najwyraźniej oburzone na  rząd i parlament za zbyt wolne wdrażanie prawa szariatu, demonstrują w celu jak najszybszego wprowadzenia zmian w prawie, oczekiwanych z utęsknieniem przez społeczeństwo.

W sukurs idą młodzi Szwedzi, żądający natychmiastowego wdrożenia islamskiego prawa.

inwazja-na-europc4991

Myliłby się jednak ten, kto myślałby, że demonstrują jedynie Skandynawowie.

Zmiany prawa żądają również Holendrzy.

2949277aeee3dd351f5c9e63da1638f0

Gabriela Merkel, polityk-wizjoner, pokazuje się na ekranach telewizorów w stroju stonowanym, akceptowalnym przez całe społeczeństwo nowoczesnych, multikulturalnych Niemiec.

comment_dAxIUffbTbG5R3LXeixKl9BcrkxW25eF

W tle projekcja nowego Centrum Berlina, pozbawiona drażniących akcentów chrześcijańskich.

Nic dziwnego, że Naród (poza jego niewielką, nazistowsko-ksenofobiczną częścią) wyraża poparcie dla swojej Przywódczyni.

thousands_join_anti-refugees_protests_across_14_european_cities.jpg_1733209419

Generalnie bowiem Niemcy cieszą się z dopływu młodych, wykształconych uchodźców, gotowych do pracy w fabrykach, biurach, instytutach naukowych i uczelniach.

Równie gorąco cieszą się prawnicy; w szeregi niemieckiej palestry już niedługo bowiem przyjęci będą znawcy prawa koranicznego, co tylko poszerzy ofertę pomocy prawnej, świadczonej obywatelom Niemiec.

imigranci_islam_koran_isis-684x310

Niestety, w Polsce na razie poparcie dla szariatu jest stosunkowo małe.

hijab-polska

Ale, wiemy to aż nadto dobrze,  Polska z obecnym Prezydentem i Premierem na czele stoczyła się  na pozycje ciemnogrodu, nacjonalizmu, ksenofobii oraz średniowiecza.

tylko-my-jak-w-jakims-sredniowieczu_227180614

Na szczęście zdrowa część Narodu czeka z utęsknieniem na emigrantów licząc, że w szybkim tempie pozwoli ona na zmianę kraju.

manifestacja_hulimka650

Pierwsi zresztą już są, ale to o wiele za mało jak na kraj 36 milionowy w sercu Europy.

uchodźcy w Polsce

Jednak mimo pewnej zaściankowości witają przybyszów, chociaż, po prawdzie, na razie pierwszeństwo ma gościnność Merkel.

431-bacd607d00b174a8a3db8e09a71c,2,0

 

 

1.04 2016

 

 

 

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758