Bez kategorii
Like

NBP prześwietlił finanse Polaków

24/02/2012
500 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Raport NBP „Sytuacja finansowa sektora gospodarstw domowych w III kwartale 2011 r.” jest pierwszym z tego typu opracowaniem opisującym finansowe decyzje Polaków, wielkość oszczędności i zobowiązań finansowych.

0 

Narodowy Bank Polski opublikował dziś opracowanie pt.: „Sytuacja finansowa sektora gospodarstw domowych w III kwartale 2011 r.” Jest to pierwsza publikacja z badań, które odtąd będą prezentowane co kwartał i przedstawiać mają całościową analizę decyzji finansowych podejmowanych w sektorze gospodarstw domowych.

 

Z opracowania wynika, że w III kw. 2011 r. spożycie indywidualne wzrosło w ujęciu rocznym realnie o 3 proc., a dynamika dochodów do dyspozycji brutto ukształtowała się realnie na poziomie o 1,6 proc. wyższym (rok do roku). Kontynuowany był trend spadkowy stopy oszczędzania gospodarstw domowych.

 

Aktywa finansowe gospodarstw domowych powiększyły się w tym okresie w relacji rok do roku, ale obniżyły w stosunku do poprzedzającego kwartału. Nastąpił odpływ środków z akcji i funduszy inwestycyjnych. Łączne aktywa gospodarstw domowych przekroczyły na koniec III kwartału kwotę 1,22 biliona złotych. Jednocześnie zobowiązania finansowe gospodarstw domowych powiększyły się o 14,6 mld zł, do kwoty 554,3 mld zł.

 

Raporty publikowane będą co kwartał – w drugiej połowie lutego, maja, sierpnia i listopada. Cały dokument dostępny jest na stronach NBP

http://www.nbp.pl/publikacje/domowe/domowe_3_2011.pdf

 

 

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758