Bez kategorii
Like

Nazwisko może wszystko

28/12/2012
539 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Rośnie nam nowa młoda kasta nietykalnych, to dzieci ważniaków III RP. Po nietykalnym Michale Tusku który nie ma sobie nic do zarzucenia, kolej na Marię Wiktorię Wałęsę. Bohaterka tabloidów nie płaci rachunków i unika komornika a ten umarza jej długi.

0


W naszej koślawej demokracji ukształtowały się przeróżne kasty społeczne, w najlepszej piramidalnej tradycji krajów Trzeciego Świata. Na samej górze są ci co nic nie muszą, na samym dole są ci co nic nie mogą.

Kasjerka w supermarkecie może wylecieć za 5 PLN, klient chwilówki jest bezwzględnie ścigany za 50 PLN, klient banku za 500 PLN a mały przedsiębiorca za 5 tys PLN. Ale córka Wałęsy nie musi spłacać 50 tys PLN długu.

Na samej górze panuje wiec błogi spokój i samozadowolenie, można robić co się chce. Taki Michał Tusk na przykład nie ma żadnych moralnych oporów z jechaniem po żółtej linii na nazwisku taty i nikt mu nic nie zrobi.

Do poczetu nietykalnych dołączyła bohaterka tabloidów i była celebrytka “Tańca z Gwiazdami” TVN, Maria Wiktoria Wałęsa. Dziewczyna spędziła swoją młodość na lansie i próbie penetracji towarzyskiej tzw. “warszawki”, środowiska hermetycznego. Skończyło się to wszystko obciachem i serią żenujących artykułów w tabloidach.

Maria Wiktoria poszła biznesowo po najmniejszej linii oporu, tak jak Kasia Tusk, po fatałaszkach. Fatałaszki są widocznie idealnym biznesem dla córek swoich ojców.

Maria Wiktoria otworzyła kilka lat temu sklep z ciuchami o nazwie “Cottonsushi”. Sushi jest jak wiemy must have nuworyszów. Miała być nawet cała sieć sklepów mody à la Wałęsa ale skończyło się tylko na jednym, w galerii Manhattan w Gdańsku. Biorąc pod uwagę to jak ubiera się tatuś Marii Wiktorii, klienci nie mieli chyba zbyt dużego zaufania do domu mody firmowanego przez nazwisko Wałęsa. W końcu butik padł.

Maria Wiktoria narobiła długów biznesowych na bawełnianym sushi ale ani policja ani komornik nie mogli jej podobno znaleźć, więc długi umorzono:

trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13099623,Sad_podejrzewa_przestepstwo_w_spolce_Marii_Wiktorii.html

Kto by odważył się ścigać prawnie córkę naszego noblisty ? Nie po to Lech Wałęsa skakał motorówką przez płot aby teraz jego dzieci musiały żyć i pracować tak jak przeciętny ciemny lud.

Fajna jest ta Polska na górze. Nic dziwnego że tak zacięcie jej bronią.

 

Rodzinny dom mody "Cottonsushi" – pokaz kolekcji letniej 

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758