Globalnie i Lokalnie
Like

Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie

01/08/2016
506 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie

Od dziś dyrektorem biura prasowego Stolicy Apostolskiej jest Amerykanin Greg Burke, członek Opus Dei, który był ostatnio jego wicedyrektorem. Zastąpił on włoskiego jezuitę, księdza Federico Lombardiego, który piastował to stanowisko przez ostatnie dziesięć lat.

0


  Napierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie

Teraz widzicie w jakim kierunku zmierza Watykan? Wkrótce robotę tam dostanie cywil Sowa!

Jest wiele głosów potwierdzających że Opus Dei to groźna sekta. Przejrzałem regulacje tej organizacji. mam podobne wrażenie.

Opus Dei został oskarżony o wspieranie totalitaryzmu w pierwszej połowie 20 wieku, a potem rządy skrajnej prawicy. Historia Opus Dei paralele, że konserwatywnej dyktatury Francisco Franco w Hiszpanii, a została opracowana podczas kłopotliwych latach okresu międzywojennego, wraz z dyktatur Salazara i Adolfa Hitlera i reżimu faszystowskiego Benito Mussoliniego. Niektórzy ministrowie Franco byli z Opus Dei.

Gregory Joseph Burke (ur. 8 listopada 1959 w Saint Louis) – amerykański korespondent telewizyjny sieci Fox News Channel. Były korespondent magazynu Time w Rzymie. W czerwcu 2012 został mianowany doradcą ds. strategii komunikacyjnej jako specjalny konsultant Watykańskiego Sekretariatu Stanu  współpracował z księdzem Federico Lombardim, dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, który kieruje jednocześnie Radiem Watykańskim i Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Od 1 lutego 2016 jest zastępcą rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

W dniu 11 lipca 2016 został mianowany dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Świętej (czyli rzecznikiem prasowym papieża), wraz z Palomą García Ovejero jako jego zastępcą. Urząd ten obejmują z dniem 1 sierpnia 2016 roku.

Mam złe przeczucia. Opus Dei to rzymska odmiana masonerii.
nathanel.png

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

936 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

  1. Pingback: Najpierw jezuici teraz Opus Dei dochodzi do głosu w Watykanie | forumdlazycia Tradycji Katolickiej

  2. Avatar Georg

    Za przykładem Pana Jezusa Kościół św. modli się i za żydów w Wielki Piątek i wiernych wzywa do tej modlitwy: „Módlmy się i za wiarołomnych żydów, żeby Bóg i Pan nasz zdjął zasłonę z ich serca, aby i oni uznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. – Wszechmogący wieczny Boże, który nawet żydowskiego wiarołomstwa nie wykluczasz od Twego miłosierdzia, wysłuchaj próśb naszych, które zanosimy za zaślepienie tego ludu, aby uznawszy światło Twej prawdy, którą jest Chrystus, ze swych ciemności wyrwani byli”.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816