Artykuły redakcyjne
Like

Na Dzień Matki (osobiste)

26/05/2017
1176 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Na Dzień Matki (osobiste)

Dziś dzień niezwykły – w Polsce obchodzimy Dzień Matki. Dzień szczególny, bo też poświęcony niezwykłym kobietom. Macierzyństwo to nie fanaberia, wypadek czy choroba leczona w klinikach. To pełny etat, do końca życia, bez urlopów, dni wolnych i Świąt. To poświęcenie.

0


I dlatego w tym szczególnym Dniu chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia pociechy z dzieci wszystkim Matkom. Moim Koleżankom, tak promiennie uśmiechającym się pomimo zmęczenia coraz bardziej otaczającą rzeczywistością do swoich dzieci. Matkom moich Koleżanek i Kolegów. Słowa wsparcia kieruję do Matek, które musiały pochować swoje dzieci – nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazić, co czujecie. W szczególności dotyczy to Matki mojej tragicznie zmarłej Przyjaciółki.

A przede wszystkim do mojej Matki. Gdy dowiedziała się, że proszę się na świat, dowiedziała się również, że prawdopodobnie ma nowotwór. Alternatywa – albo chemia i radioterapia, ale zapomnij o macierzyństwie, albo się nim nie nacieszysz.

Wybrała ryzyko.

Dziękuję Ci, Mamo. Że jestem. I choć daleko mi do ideału, i nie raz nie dwa w życiu nieźle „nawywijałem” – jesteś. Dziękuję.

Fot.: MN

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758