KULTURA
Like

Media czy Mendia?

09/02/2014
985 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Media czy Mendia?

Dziś kiedy komunolibertyni niszczą więzy rodzinne, kiedy siłą wyrywa dzieci spod opieki i wpływu rodziców; umysły,charaktery i zachowania mlodego pokolenia kszałtują media. Rezultaty są katastrofalne co widać każdego dnia, na każdym kroku.

0


Dziś kiedy komunolibertyni niszczą więzy rodzinne, kiedy siłą wyrywa dzieci spod opieki i wpływu rodziców; umysły,charaktery i zachowania mlodego pokolenia kszałtują media. Rezultaty są katastrofalne co widać każdego dnia, na każdym kroku.

Od dawna wiadomo że media przejmują coraz większy wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Zapracowani, zabiegani rodzice zbyt łatwo rezygnują ze swoich praw i obowiązków. Idą na łatwiznę. Tymczasem w młodzieży rośnie agresja, nieufność a nawet wrogość wobec najbliższych i społeczeństwa. Tryumfuje egoizm.

Zmiany we wszystkich obszarach osobowości są na gorsze:

Zagadnienie

Zachowanie tradycyjne

Czego ucza media

Jak reagować w złości i w stresie?

Samokontrola

Agresja

Jak traktować innych ludzi?

Pamiętać o uczuciach innych osób, być uprzejmym , pomagać innym

w potrzebie

Dbać o swój interes, lekcewazyć innych, podejrzewać podstęp  lub chęć wyrzadzenia szkody ratującemu.

Kto powinien być szanowaną osoba  w społeczeństwie( piłkarz, lekarz,aktor,nauczyciel,piosenkarz)

LekarzeNauczyciele

celebryci TV

piłkarze, aktorzy,

piosenkarze

Co ważniejsze , praca czy zabawa?

Praca

Równie praca i zabawa

Zabawa

Czy jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny?

Tak ,jesteśmy Obwiniaj innych zaswoje problemy

Czy powinniśmy mówić prawdę?


Tak, szczerość

Kłam ile możesz

Jakie pokolenie wychowają ci,których odpowiedzi są w trzeciej kolumnie?

Kolejny problem to współudział w popularyzacji agresji i przestępczości. Telewizor w domu jest gorszy niż koń trojański. Poprzez to urzadzenie przychodzą do twego domu dewianci i przestępcy, złodzieje, mordercy, oszuści. Osobniki których ,gdyby stawili się osobiście, nikt nie wpuściłby do mieszkania. A efeky?

     

Pośród 100 młodych przestępców 22% skorzystało z technik jakie zobaczyli w telewizji a kolejne 22% myślało aby  skorzystać z tego czego nauczyła ich telewizja. Spora część badanych więźniów przyznaje że oglądając programy telewizyjne robi notaki jak popełniać przestępstwa. Pośród nich 9 na 10 twierdzi że tak nauczyli się nowych tricków oraz udoskonalili swój „profesjonalizm”.

Mało tego. Media ucza jak unikać odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, jak niszczyć dowody zbrodni, jak zacierać ślady.

Jeśli dodamy do tego efekty działań  maniaków „humanitaryzmu dla przestępców”  w wyniku czego więzien żyje lepiej za kratkami niż na wolności to i tak dotykamy ledwie czubka góry lodowej nienormalności. Wyjście na wolność pedofila , wielokrotnego mordercy po kilkunastu latach więzienia jest tylko jednym i chyba nawet nie najważniejszym ostrzeżeniem dla polskiego społeczeństwa.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758