POLSKA
Like

Marsz dla życia i rodziny

11/05/2013
660 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Marsz dla życia i rodziny

W niedzielę 26 maja 2013 r. w Rzeszowie odbędzie się IV Marsz Dla Życia i Rodziny. Jest to radosna inicjatywa, aby zamanifestować poparcie dla obrony tradycyjnej rodziny, dzieci i życia.

0


Marsz dla życia

 

Zaplanujmy sobie ten czas i przyjdźmy na marsz, który wyruszy spod Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 10. Marsz zakończy się mszą św. w kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja – zachęca do uczestnictwa organizator marszu Jacek Kotula. – W tym roku marsze dla życia i rodziny pod hasłem „Kierunek: rodzina” odbędą się w tym samym dniu aż w 104 miastach Polski. Tegoroczne hasło to swego rodzaju drogowskaz zarówno dla nas samych, jaki i dla decydentów. Dla nas, byśmy w życiu codziennym pamiętali, że to rodzina powinna być priorytetem naszych działań i decyzji, bo z nią związane jest dobro i szczęście naszych dzieci i nas samych. Dla decydentów, ponieważ to właśnie przede wszystkim oni, w myśl 18 art. Ustawy Zasadniczej, powinni  otoczyć instytucję rodziny opieką i ją chronić. Na nich bowiem spoczywa obowiązek tworzenia prawa, które ma służyć dobru państwa. Dziś, biorąc pod uwagę kryzys demograficzny, który drastycznie pogorszy istniejący już kryzys ekonomiczny, rodzina powinna być polską racją stanu. O normalność trzeba w dzisiejszych czasach walczyć. Liczymy, że przyłączą się do naszego marszu mieszkańcy Rzeszowa.

Link do spotu znanego siatkarza Krzysztofa Ignaczaka promującego marsz

 

0

Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758