Bez kategorii
Like

Mapa Europy

05/02/2011
345 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

   Nie w TV TRWAM, ale jak najbardziej w TVN 24 i bynajmniej nie Jerzy Robert Nowak,ale Jacek Pałasiński pokazał jakieś 3 tygodnie temu nową Encyklopedię Germanica. Po rozpłaszczeniu sążnistego tomiszcza ukazuje się tamże mapa Polski. Obejmuje wyłącznie teren GG. Podpis pod mapą jest taki : " Mapa współczesnej Polski z wyłączeniem terenów tymczasowo okupowanych". Oczywiście okupowanych przez Polskę. Ponieważ młodsi czytelnicy nie wiedzą, co to było GG ( a skąd niby mieliby wiedzieć?) to wyjaśniam, że są to okolice Warszawy i Krakowa z Frankiem jako szefem ( Frankiem niemieckim a nie szwajcarskim). Tereny pod naszą tymczasową okupacją zatem to : Górny i Dolny Śląsk, Ziemia lubuska, Wielkopolska, Zachodnie i Wschodnie Pomorze, Warmia i Mazury oraz dla przyjemności Rosji także […]

0


   Nie w TV TRWAM, ale jak najbardziej w TVN 24 i bynajmniej nie Jerzy Robert Nowak,ale Jacek Pałasiński pokazał jakieś 3 tygodnie temu nową Encyklopedię Germanica. Po rozpłaszczeniu sążnistego tomiszcza ukazuje się tamże mapa Polski. Obejmuje wyłącznie teren GG. Podpis pod mapą jest taki : " Mapa współczesnej Polski z wyłączeniem terenów tymczasowo okupowanych". Oczywiście okupowanych przez Polskę. Ponieważ młodsi czytelnicy nie wiedzą, co to było GG ( a skąd niby mieliby wiedzieć?) to wyjaśniam, że są to okolice Warszawy i Krakowa z Frankiem jako szefem ( Frankiem niemieckim a nie szwajcarskim). Tereny pod naszą tymczasową okupacją zatem to : Górny i Dolny Śląsk, Ziemia lubuska, Wielkopolska, Zachodnie i Wschodnie Pomorze, Warmia i Mazury oraz dla przyjemności Rosji także Ziemia Białostocka i Podlasie. Pałasiński, oczywiście, skomentował to jako drobny nietakt towarzyski. Podobnie traktuje to nasz "żont", bowiem nie słyszałem, aby wystosował jakąś notę do RFN, albo złożył pozew do jakiegoś sądu, choćby grodzkiego. Gdy Prezydent Niemiec noszący zachęcające imię Christian lał nam ostatnio miód na dusze, państwowe media tego kraju ( a nie jakiś "BILD") ochoczo rozprawiały o polskich obozach zagłady. Bohaterski nasz "żont" w gniewnej reakcji na tę potwarz ….usuwa teraz literki "pl" z adresów internetowych obozów zagłady. TIMEO DANAOS ET DONA FERENTES – mawiali starożytni miłośnicy fałszywej koniny, których odgrzebali archeolodzy ( trzeba trafu, że też niemieccy) po paru tysiącach lat. Nazywali się Trojanie i to naprawdę nie chodzi o komputerowe super wirusy. Czy nas też będzie się odgrzebywać?

Ten spot zamieszczam, oczywiście, z powodów osobistych, jako uczestnik gry rynkowej, bo taka rola społeczna dla jednostki jest obecnie najmodniejsza. Obawiam się mianowicie, że skandal z Encyklopedią Germanica będzie miał większy rozgłos, niż ten związany z Encyklopedią Wyrażeń Makabrycznych. Dlatego czekam najzupełniej poważnie na SĄD. Jeżeli żont się nie ruszy, zgłoszę to przynajmniej do arbitrażu gospodarczego. Może warto poprosić grzecznie i stanowczo o te parę bilionów euro, jakie należą się nam za wojnę?

                                 Makary Anarchanioł

PS. Żaden Zenek Dreptak nie urżnął pointy sagi PKB-óg. Wszystko w swoim czasie.

 

 

 

 

 

 

 

0

Anarchanio

Metakomentarz spoleczno-poetycko- humorystyczny !

68 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758