Komentarze dnia
Like

Manipulacja czy tylko takie małe kłamstewko

30/12/2015
1037 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Manipulacja czy tylko takie małe kłamstewko

Nowa władza zaczyna rządzić. I oczywiście bronić swoich posunięć prowadzących do „dobrej zmiany”. Nie za bardzo udaje się to w parlamencie, gdzie posłów załatwia się metodą na nocne przetrzymanie produkując ustawy jak na taśmie produkcyjnej nie zawracając sobie zbytnio głowy jakąś merytoryczną dyskusją a więc trzeba używać metod wciskania „kitu” bo zawsze coś się tam przyklei. Jak na razie idzie topornie bo media jeszcze nie opanowane i coś tam próbują protestować i dyskutować, ale jak się zniesie niepotrzebne konkursy na stanowiska i mianuje swoich od Sakiewicza i braci Karnowskich to nawet minister Macierewicz będzie mógł wygłaszać swoje monologi.

0


 

W Sejmie PiS stosuje metodę „i co nam zrobicie?” demonstrując to czego poprzedni parlament nie odważał się stosować i Po Prostu przeprowadza powtórne głosowanie, gdy jego poprzedni wynik im nie odpowiada lub powiększa skład komisji o swoich, kiedy przegrywają. Siły na to nie ma bo obowiązuje zasada: my mamy rację bo poparło nas dwadzieścia kilka procent wyborców i dlatego nie musimy się stosować do zasad jakiejkolwiek poprawności czy politycznych reguł. Jesteśmy „silniejsi” i to właściwie kończy dyskusję. Śmiechu z jest zresztą co niemiara jak patrzy się na tą całą resztę nieudaczników próbujących coś tam udowadniać czy protestować.

FOTO

Do obrony wprowadzanych przez PiS zmian rwie się minister Ziobro, który kierując SPRAWIEDLIWOŚCIĄ wie co mówi jako przyszły naczelnik sędziów i prokuratorów Rzeczypospolitej. Twierdzi otwarcie, że jak nie będą pracować jak się należy to zdejmie i pogoni bo prawo trzeba szanować a on będzie decydował co nim jest. Dopiero w marcu co prawda, jak wejdzie w życie nowa ustawa, ale już w tej chwili Prokuratura w Katowicach wystawia wniosek o skontrolowanie przez CBA kierowane przez Mariusza Kamińskiego profesorki psychiatrii z Krakowa podejrzanej o fałszowanie recept. No i o wyśmiewanej 6 rano robią nalot na mieszkanie i uniwersyteckie pomieszczenia w poszukiwaniu dowodów „zbrodni”. Prokuratura milczy, więc informacji mało ale już wiadomo, że przypadkowo pani profesor jest małżonką kardiologa z którym minister Ziobro walczy od lat próbując udowodnić mu zaniedbania prowadzące do śmierci jego ojca.

Podobno w życiu nie ma przypadków ale prawdopodobnie minister Ziobro jest wyjątkiem i powyższe powiązania są zupełnie przypadkowe i nie mają żadnego związku z czymś tak niegodziwym jak wykorzystywanie swojego ministerialnego stanowiska i układów we władzy do załatwiania rodzinnej vendetty. Było nie było ale dwójka lekarzy specjalistów ma do czynienia z ministrem Ziobro czyli ściganie korupcji, układów, przestępczości i malwersacji już się zaczęło.

Minister Zbigniew Ziobro udziela również wywiadów broniąc ustaw o TK. Jak wiadomo jest to instytucja leniów biorących pensje nie wiadomo za co, pracujących kiedy chcą i jeżdżących na turystyczne wycieczki nawet do komunistycznych Chin. Co prawda prezydent Duda też tam jeździ nie przejmując się łamaniem praw człowieka w tym kraju, ale pan Prezydent pochodzi z PiSu a to właściwie wszystko wyjaśnia. Polscy sędziowie nie pracują tak wydajnie jak np. ci z Niemiec bo tamci w świątek czy piątek odfajkowują 19 spraw dziennie. Tak twierdził pan minister w polskiej telewizji demonstrując nam swoje dane.

 „6811 – pokazywał minister sprawiedliwości słup niemiecki – tyle orzeczeń wydał niemiecki Trybunał w samym tylko 2014 r.! A nasz ponad dziesięć razy mniej!”

FOTO

Jak się można przekonać z dostępnych danych pan minister pomylił sprawy nie przyjęte do rozpatrzenia przez niemiecki Trybunał z wydanymi orzeczeniami, których było w rzeczywistości tylko 220. Różnica 30-krotna. Trudno uwierzyć iż prawnik, minister mający pojęcie o europejskich wymiarach sprawiedliwości bo zajmujący się nimi w Europejskim Parlamencie potrafi PUBLICZNIE sprzedawać publice kit o wydawanych dziennie prawie 20 orzeczeniach przez niemiecki TK. Jak można coś takiego nazwać pozostawiam uznaniu czytelników. Ale ukute w przeszłości przez kolegę pana Ziobry powiedzenie „ciemny lud to kupi” chyba jednak nie będzie miało zastosowania.

 

 

0

lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758