Globalnie i Lokalnie
Like

Ludobójstwo Chrześcijan

26/03/2016
1338 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Ludobójstwo Chrześcijan

John Kerry oświadczył, że Państwo Islamskie dopuszcza się ludobójstwa na Jazydach, Chrześcijanach i szyickich muzułmanach. Musiało minąć wiele czasu by amerykańska administracja Obamy dopuściła publicznie myśl, że społeczność Chrześcijańska poddana jest ludobójstwu. Do tej pory amerykańska administracja mówiła o dokonywanym ludobójstwie na mniejszościach religijnych z wyłączeniem Chrześcijan.

0


Światowy Indeks Prześladowań Chrześcijan

Światowy Indeks Prześladowań Chrześcijan

 

Mimo pierwotnego odrzucenia przez Obamę określenia „ludobójstwo”, Izba Reprezentantów przegłosowała 393 głosami za uchwałą, która ma opisywać chrześcijan, jako ofiary ludobójstwa.

Urzędnicy administracji ostrzegają, że oświadczenie o ludobójstwie nie oznacza, że USA jest prawnie zobowiązany do zwiększenia swojego zaangażowania wojskowego w walce z Państwem Islamskim w Iraku i Syrii.

Zwolennicy nazwania rzeczy po imienia twierdzą, że określenie „ludobójstwo” pobudzi międzynarodową walkę z islamskim terroryzmem, może zniechęcić potencjalnych rekrutów zamachowców do przyłączenia się do grup znajdujących się na drodze Allaha. Pomoże również w dłuższej perspektywie doprowadzić sprawców przed wymiar sprawiedliwości międzynarodowych trybunałów.

 

https://

Aby upewnić się czy terror stosowany w stosunku do Chrześcijan zamieszkujących pierwotne Chrześcijańskie obszary można nazwać ludobójstwem, powinniśmy spojrzeć na statystyki.

Irak – w 2003 roku państwo to zamieszkiwało 1.4 mln Chrześcijan. Do dnia obecnego populacja spadła do ok. 300 tyś.

Syria – w 2011 roku Syrię zamieszkiwało 1.25 mln Chrześcijan. Obecnie populacja spadła do ok. 500 tyś.

W 2015 roku parlament Europejski przyjął rezolucję, w której stwierdził, że „Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną…. Według danych liczba chrześcijan zabijanych, co roku jest większa niż 150.000. ”

Piotr G. Żurek

 

Źródło – politico.com

 

Materiał pochodzi z bloga autora crusader1973.blogspot.co.uk

 

0

Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758