Bez kategorii
Like

LOT przeprasza

10/02/2012
408 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Oświadczenie LOT w sprawie zakazu noszenia symboli religijnych

0 

Szanowni Państwo,

 

w związku z informacjami mediów dotyczącymi rzekomego zakazu noszenia symboli religijnych przez pracowników PLL LOT S.A. pragniemy wyjaśnić, że intencja pracodawcy, wprowadzającego konkretny zapis w wewnętrznej instrukcji dotyczącej zasad umundurowania personelu pokładowego PLL LOT S.A., została wypaczona, a cała sprawa wyolbrzymiona.

 

Pragniemy jeszcze raz jednoznacznie i stanowczo stwierdzić – intencją kontrowersyjnego zapisu w regulaminie wewnętrznym dla personelu pokładowego PLL LOT S.A. nie była absolutnie chęć, czy dążenie pracodawcy do ograniczania w jakikolwiek sposób wolności pracownika do wyznania lub demonstrowania jego przekonań religijnych.

 

Pragniemy jednocześnie przeprosić wszystkie osoby, które zostały w jakikolwiek sposób dotknięte i urażone tym przypadkiem. Szanując przywiązanie do tradycji i wrażliwość Polaków, rozumiemy ich poruszenie i oburzenie.

 

Informujemy, że pracodawca, mając powyższe na uwadze, zdecydował usunąć kontrowersyjny zapis w instrukcji, która wchodzi w życie 1 marca b.r.

 

 

Leszek Chorzewski

Rzecznik Prasowy

Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758