Bez kategorii
Like

Lista wystydu: 428 działaczy PO na garnuszku państwa

05/11/2012
713 Wyświetlenia
0 Komentarze
19 minut czytania
no-cover

„Puls Biznesu”: „Teraz K… My a’la PO to 200 mln zł, które przez niecałe pięć lat od objęcia władzy, trafiło z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych i rodzin z naszej listy. A przecież nasze zestawienie jest niepełne…”

0


Łatwiej obiecać niż dotrzymać. Prawdziwości tego powiedzenia premier Donald Tusk dowodzi co rusz. Już w pierwszym expose w 2007 r. deklarował zakończenie „politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem skarbu państwa”. Czy dziś uważa, że dotrzymał słowa? Na tak zadane pytanie nie odpowiedział. I trudno się dziwić. Publikowana poniżej lista będących na państwowym garnuszku 428 działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych, to najlepsza ilustracja tego, co zostało z tej obietnicy – pisze "Puls Biznesu".

Poniżej działacze PO, członkowie ich rodzin i znajomi, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych. Przez niecałe 5 lat od objęcia władzy, trafiło do nich z państwowej kasy 200 mln zł:

1. Franciszek Adamczyk
szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM
były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
2. Justyna Adamek
główny specjalista w MJWPU
radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe
3. Piotr Adamski
dyrektor MJWPU
szef ZP PO w Szydłowcu
4. Alina Ambroziak
dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce
kandydatka PO w wyborach samorządowych
5. Marcin Andrukowicz
członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna
członek PO
6. Robert Apiecionek
członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux
członek ZP PO we Wrocławiu
7. Łukasz Augustyniak
starszy referent w MJWPU
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
8. Krzysztof Babisz
Lubelski Kurator Oświaty
wiceszef sejmiku lubelskiego z PO
9. Bartłomiej Babuśka
prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa.
członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów
10. Marek Babuśka
członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera
syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO
11. Tadeusz Baca
członek rady nadzorczej Remy
kandydat PO w wyborach samorządowych
12. Maciej Bałtowski
wiceszef rady nadzorczej  PGE
były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie
13. Robert Banasiak
członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM)
były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
14. Zbigniew Banaszkiewicz
wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu i członek zarządu regionu mazowieckiego PO
15. Marcin Barański
członek rady nadzorczej Pocztowy TUW
szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO
16. Adam Bartosik
prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR
szef koła PO w Lesznie
17. Kazimierz Bąkowicz
prezes Elbisu z grupy PGE
kandydat PO w wyborach samorządowych
18. Wanda Bednaruk
kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu
kandydatka PO w wyborach samorządowych
19. Zbigniew Belowski
dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”
były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu
20. Grzegorz Bień
świętokrzyski wicekurator oświaty
były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO
21. Stanisław Biłda
prezes PKS Suwałki
wiceszef ZP PO w Suwałkach
22. Stanisław Bisztyga
wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
były radny województwa małopolskiego i senator PO
23. Michał Bitner
członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym
warszawski radny PO
24. Marek Błaszkiewicz
prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego
radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO
25. Roman Błocki
starszy inspektor w MJWPU
członek PO
26. Michał Bobowiec
wiceprezes Energii Pro (dziś  Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu
radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu
27. Marek Bochenek
członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów
członek rady powiatu tarnowskiego z PO
28. Maciej Bogucki
zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG
były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada
29. Łukasz Bogudał
informatyk w MJWPU
członek PO
30. Przemysław Boleski
członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański
kandydat PO w wyborach samorządowych
31. Piotr Borawski
specjalista ds. prawnych w Naftoporcie
gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO
32. Jerzy Borcz
zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie
radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich
33. Maciej Borysewicz
koordynator w WORD w Łomży
szef rady miasta Łomży z PO, do niedawna szef PO w tym mieście
34. Romuald Bosakowski
zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS
członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO
35. Józef Bryk
Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach
szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta
36. Dawid Brzozowski
od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie
członek PO
37. Bogdan Buczyński
kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU
członek PO
38. Mirosław Bukiewicz
główny specjalista lubuskiego oddziału ANR
mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO
39. Edyta Buras-Gierada
pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej
żona posła PO Artura Gierady
40. Piotr Cap
członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie
kandydat PO w wyborach samorządowych
41. Piotr Chajderowski
prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT
były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO
42. Jarosław Charłampowicz
prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS
poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO
43. Lechosław Chruścielewski
członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji
wiceszef ZP PO w Świdnicy
44. Jacek Chrzanowski
prezes WFOŚiGW w Szczecinie
członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka
45. Krzysztof Chwiałkowski
prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów
skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
46. Robert Ciborowski
członek rad nadzorczych  PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok
publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów
47. Mariusz Cichocki
dyrektor rejonu sprzedaży energii w  PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
48. Anna Cichoń
starszy inspektor w MJWPU
członek PO
49. Krzysztof Cichoń
członek rad nadzorczych  PGE Energia i PTU Etra
wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta
50. Paweł Cichosz
członek rad nadzorczych  PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto
były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście
51. Leszek Cieślik
prezes PKS Suwałki
były poseł PO
52. Cezary Cieślukowski
członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach
radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego
53. Piotr Cymbała
członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
54. Tomasz Cyran
członek rad nadzorczych Ruchu i ARP
kandydat PO w wyborach do Sejmu
55. Andrzej Czajka
prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
56. Patryk Czarniecki
podinspektor w MJWPU
członek PO
57. Michał Czaykowski
członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego)
warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego
58. Andrzej Czechowski
kierownik BP ARiMR w Łomży
szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych
59. Mirosław Czekaj
członek RN PKO BP
skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO
60. Paweł Czekalski
członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012
radny PO sejmiku mazowieckiego
61. Jakub Czerwiński
członek zarządu Kopalni Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, członek rady nadzorczej Krakowski Park Technologiczny
członek PO
62. Jan Czubała
członek rady nadzorczej ZSM PZL-ZSM
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych
63. Henryk Ćwikliński
członek rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk
kandydat PO w wyborach do Senatu, członek rady powiatowej PO w Gdańsku
64. Mirosław Dąbkowski
dyrektor Meditrans
ostrołęcki radny PO
65. Zbigniew Derdziuk
prezes ZUS, członek rad nadzorczych: PKP PLK,  PZU i Polskich Kolei Linowych
minister w pierwszym rządzie Donalda Tuska
66. Wacław Derlicki
członek rady nadzorczej Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego
szef ZP PO w Brodnicy, były burmistrz Brodnicy
67. Kajetan d’Obyrn
prezes Kopalni Soli Wieliczka, członek rady nadzorczej Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM
były krakowski radny PO
68. Dariusz Dolczewski
kierownik działu digitalizacji w Narodowym Instytucie Audiowizualnym
były warszawski radny PO, były szef partyjnej młodzieżówki PO, członek gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego
69. Bartosz Domaszewicz
pełnomocnik i kierownik w WFOŚiGW w Łodzi, pracownik spółki Centrum-Hotele
radny PO w Łodzi, szef partyjnej młodzieżówki PO
70. Zbigniew Dubiel
dyrektor projektu w PKP
warszawski radny PO, były burmistrz PO w warszawskiej dzielnicy Bielany
71. Michał Dudkiewicz
członek zarządu Textilimpeksu
członek PO
72. Marcin Dulian
wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes Grupy Hoteli WAM
wieloletni dobry znajomy i współpracownik Bogdana Klicha, byłego ministra obrony narodowej z PO
73. Czesław Duszak
zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce
kandydat PO w wyborach samorządowych
74. Grażyna Duszak
kierownik delegatury NFZ w Ostrołęce
żona Czesława Duszaka, kandydata PO w wyborach samorządowych
75. Tomasz Dutkiewicz
prezes Stadniny Koni Iwno
ekspert PO ds. rolnictwa
76. Rafał Dworacki
starszy inspektor w MJWPU
skarbnik koła PO Warszawa Targówek
77. Marek Dymkowski
członek rady nadzorczej Dozamelu
były członek zarządu koła PO w Dzierżoniowie, kandydat PO w wyborach samorządowych
78. Tadeusz Dywan
kierownik BP ARiMR w Staszowie
wiceszef koła PO w Połańcu, członek rady PO w powiecie staszowskim
79. Ryszard Dziadak
szef oddziału WFOŚiGW w Ostrołęce
wiceszef ZP PO w Makowie Mazowieckim
80. Michał Dzięba
Członek rad nadzorczych:  PGE GiEK, Naftoport i   KGHM Metraco
bliski współpracownik i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
81. Katarzyna Dziuba-Kubicka
główny specjalista w MJWPU
była pracownica klubu parlamentarnego PO
82. Paweł Dziwisz
członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK
kandydat PO w wyborach do Sejmu
83. Jerzy Felczak
kierownik PT KRUS w Pińczowie
wiceszef PO w Pińczowie
84. Krzysztof Fidosz
kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie
skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych
85. Tomasz Flis
prezes  PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja
były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO
86. Mariusz Frankowski
dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej
członek PO
87. Krzysztof Frąckiewicz
inspektor w MJWPU
członek PO
88. Michał Furlepa
kierownik PT KRUS w Hrubieszowie
do niedawna wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego
89. Dorota Gajewska-Grad
dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy  PGE Dystrybucja
synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada
90. Janusz Gancarz
członek rady nadzorczej ZEW Niedzica
znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza
91. Zdzisław Gawlik
wiceprezes  PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1
były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu
92. Alina Giedryś
członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP
była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO
93. Arkadiusz Gierat
dyrektor generalny   KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet
członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny
94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska
pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego
95. Stanisław Gil
kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie
wiceszef ZP PO w Hrubieszowie
96. Maciej Głaz
zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR
radny miasta Łomża
97. Arkadiusz Godlewski
prezes Parku Śląskiego
kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO
98. Ireneusz Godzisz
dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych  PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja
szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu
99. Edward Gondecki
wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ
sekretarz ZW PO w Opolu
100. Jarosław Gorecki
prezes Grupy Zarządzającej Pomerania
gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku

Pełna lista i cały tekst: http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej

 

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758