Bez kategorii
Like

Lis startuje z 22 reporterami i poszukuje „armii blogerów” do swojego showbiznesowego portalu

18/02/2012
349 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Być może, iż głównym zadaniem tego „showbiznesowego światka” Lisa oraz jego 22 reporterów będzie sprawdzanie tego czy Doda ma na sobie bieliznę, a jeżeli ma, to kto ją zdejmuje… Oraz reklama polityków wywodzących się z SLD i propagowanie satanizmu.

0


 

 

Lis startuje z 22 reporterami i poszukuje "armii blogerówdo swojego showbiznesowego portalu
 
 
Nowy portal "Na Temat" kierowany przez Lisa — "nie jest kolejnym portalem newsowym" — pisze Przemysław Pająk na portalu spidersweb.pl w materiale "Tomasz Lis rusza z serwisem Na Temat. Wiemy o nim wszystko".[i]
Pająk dodaje, że konstrukcja serwisu Lisa "znacznie odbiega od tego, jak wyglądają dziś główne polskie portale na czele z Onetem, Wirtualną Polską, Gazetą.pl czy Interią. Serwis rzeczywiście przypomina nieco Huffington Post". Zdaniem Pająka: "Wygląd Na Temat jest nie tyle ascetyczny, co wręcz surowy. Przeciętny portalowy czytelnik może być zaskoczony." 
 
"Startujemy z około 30 blogerami VIP" – mówił Pająkowi Tomasz Machała, ambitnie dodając, iż: "Ale do dwóch miesięcy po starcie będziemy mieć ich około 300." Wśród tych VIP-ów Pająk zauważył, jak pisze: "naprawdę znane postaci reprezentujących różne dziedziny życia: Justynę Kowalczyk (sport), Nergala[ii] (muzyka), Włodzimierza Cimoszewicza (polityka), czy Ryszarda Petru (gospodarka)".
 
Pająk cytuje też Lisa, który mu powiedział, że: "Nie chcemy być ani portalem stricte newsowym, ani serwisem z politycznymi blogami. Stawiamy w równej mierze na lifestyle, kulturę, co na wydarzenia, czy politykę. Sam coraz częściej łapię się na tym, że bardziej interesuje mnie nie to, co media piszą o polskiej polityce, ale to, co pisze się o naszym światku showbiznesu."
 
Jak widać, mimo zarzekania się Lisa, że "dla nas najważniejszy jest prestiż treści" — o czym mówi Pająk — to jednak wygląda na to, że jednym z podstawowych zadań tego "showbiznesowego światka" Lisa oraz jego 22 reporterów będzie sprawdzanie czy Doda ma na sobie bieliznę, a jeżeli ma, to kiedy ją zdejmuje… Oraz reklama polityków wywodzących się z SLD i propagowanie satanizmu…
 
W materiale Przemysława Pająka jest trochę informacji wyglądzie oraz działaniu stron serwisu Lisa, który "chce zmienić krajobraz polskiego internetu, zarówno pod względem medialnym, jak również biznesowym." [sic!]
 
Na zakończenie warto tu jeszcze zacytować opinię współtwórcy portalu "wPolityce.pl" red. Karnowskiego[iii], który mówiąc o projektowanym portalu politruka Tomasza Lisa[iv] i Tomasza Machały stwierdził:
 
"Lis i Machała są pieszczochami obecnego świata. Jak będą chcieli, stworzą sobie i dziesięć redakcji. Przypuszczam, że miesięczny budżet naszego portalu jest równy połowie pensji Tomasza Lisa. Mają, jak słyszę, do dyspozycji 5 mln zł, a może i więcej. Ale każdy, kto zna się na Internecie wie, że projekt, który tworzą, jest co najmniej zagadkowy. Nie ma szans, aby te kilka milionów zwróciło się w jakiejkolwiek perspektywie w normalny sposób.  No, chyba, że liczą na jakieś przepłacane reklamy spółek skarbu państwa, które tak mocno zasilały "Wprost". Chociaż, i tak musieli tam fałszować dane o sprzedaży. W ostateczności można też po wydaniu wszystkich pieniędzy odejść z hukiem i na łamach prasy kolorowej skarżyć się na szykany ze strony wydawcy. Chłopaki to umieją."[v]
 

 


[ii] O propagowaniu przez TVP satanisty Nergala pisałem w notce "Ks. bp Mering do ks. Bonieckiego:’Nergal sobie poradzi bez Księdza parasola!’", http://salski.nowyekran.pl/post/28167,ks-bp-mering-do-ks-bonieckiego-nergal-sobie-poradzi-bez-ksiedza-parasola.

[iii] Michał Karnowski (1976–) — I zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Uważam, Rze. Inaczej pisane", jest dziennikarzem, publicystą i komentatorem politycznym. W czerwcu 2010 roku założył z przyjaciółmi dziennikarzami portal informacyjno-publicystyczny "wPolityce.pl". Kilka miesięcy potem przekazał funkcję redaktora naczelnego serwisu swojemu bratu, Jackowi, byłemu szefowi "Wiadomości" TVP.  Michał Karnowski jest autorem kilku książek oraz współautorem m.in. "Anatomii władzy".

[iv] W filmie "Nocna zmiana” widzimy, jak tow. Lis woła do TW"Bolka": "Ratuj nas, prezydencie"… Film przedstawia naradę agentury postsowieckiej dotyczącą odwołania premiera Olszewskiego — w celu uniknięcia lustracji przez agenturę w Sejmie i wielu ówczesnych partiach politycznych.

[v] Zob.: "O stringach Migalskiego, portalu ‘wPolityce.pl’ i planach politruka Lisa — mówi red. Karnowski", http://salski.nowyekran.pl/post/52868,o-stringach-migalskiego-portalu-wpolityce-pl-i-planach-politruka-lisa-mowi-red-karnowski.

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758