ONA I ON
Like

Leczenie bólu głowy

16/06/2015
781 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Leczenie bólu głowy   Nie istnieje chyba na świecie, którego chociaż raz nie bolała głowa, niektóre osoby się do tego nie przyznają, ale z pewnością i ich dopadła bądź wkrótce dopadnie ta dolegliwość. Jak z nią walczyć? O to jest pytanie, z którym zmierzymy się dziś.   Leki przeciwbólowe   Najpopularniejszą metodą jest wzięcie tabletki, które w pewnym stopniu uśmierzą nam ból. Oczywiście, jest to walka tylko z objawem, a nie przyczyną. Za to efekt najczęściej jest taki, że przez kilka godzin, rzeczywiście głowa nas nie boli, a my możemy zająć się swoimi sprawami. Niestety organizm przyzwyczaja się do pewnych środków, które przez to po pewnym czasie przestają działać, a my musimy sięgać po coraz to mocniejsze leki, aż w […]

0


Leczenie bólu głowy

 

Nie istnieje chyba na świecie, którego chociaż raz nie bolała głowa, niektóre osoby się do tego nie przyznają, ale z pewnością i ich dopadła bądź wkrótce dopadnie ta dolegliwość. Jak z nią walczyć? O to jest pytanie, z którym zmierzymy się dziś.

 

Leki przeciwbólowe

 

Najpopularniejszą metodą jest wzięcie tabletki, które w pewnym stopniu uśmierzą nam ból. Oczywiście, jest to walka tylko z objawem, a nie przyczyną. Za to efekt najczęściej jest taki, że przez kilka godzin, rzeczywiście głowa nas nie boli, a my możemy zająć się swoimi sprawami. Niestety organizm przyzwyczaja się do pewnych środków, które przez to po pewnym czasie przestają działać, a my musimy sięgać po coraz to mocniejsze leki, aż w końcu może przyjść moment, gdzie sięgniemy sufitu i mocniejsze leki nie będą już sprzedawane. W takim wypadku trzeba skonsultować dalsze działania z lekarzem. Nie można też zapomnieć, że silne leki mogą działać zarówno kojąco jak i same wywoływać ból, dlatego bądźmy rozważni i nie przesadzajmy z ich ilością.

 

Leczenie przyczyn bólu

 

Drugą metodą jest zwalczanie przyczyn bólu, a jest ich całe mnóstwo od stresu, niedotlenienia, braku snu, nadużywanie alkoholu, leków aż po emocje. Zainteresujmy się naszym życiem i wskażmy źródło problemu i zawalczmy nie tylko z objawami, ale i przyczynami bólu, na dłuższą metę będzie to dużo bardziej skuteczne. Potrzeba na to jedynie czasu i chęci.

 

Jak widzimy są dwie główne metody walki, możemy je oczywiście łączyć, ale nie walczmy tylko z objawami, bo to tylko odkłada problem na później. Walczmy kompleksowo i z pełną mocą.

Zobacz więcej

0

paatteer

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758