POLSKA
Like

Kukiz „ Ja tym rządem po prostu gardzę „

16/05/2013
1029 Wyświetlenia
3 Komentarze
33 minut czytania
Kukiz „ Ja tym rządem po prostu gardzę „

Paweł Kukiz „Ja już nawet nie jestem oburzony, ja tym rządem po prostu gardzę”….”w Polsce nie ma demokracji, a jedynym sposobem zmiany sytuacji jest zmiana systemu”. ….

0


 

Piekara „Jak ja was kurwy nienawidzę i jak ja wami kurwy ,gardzę. Jak ja się za was , kurwy wstydzę , gdy za granice czasem zajrzę – śpiewałem razem z Pawłem Kukizem „…..”-Ech Panie ..Pan myślisz ,ze ja co? .Gomułkę przeżyłem, Jaruzela przeżyłem , to i tego chuja przeżyję .

 • A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści – zaśpiewałem pełnym głosem ,gdyż wiedziałem ,ze spotkałem swojaka .
 • Chuja tam będą wisieć – burknął zgorzkniałym tonem -Sprzedały Polskę różowe hieny ….Michniki i Kuronie w dupę pierdolone ….
 • -Na pohybel im!-zawołałem , bo trzeźwy nie byłem , a zresztą , gdybym był trzeźwy , zawołałbym to samo

  Przypomniały mi się wersy ,które sam wymyśliłem :Urządzimy sobie piknik pod tyn drzewem , gdzie zawisł Michnik . I druga : Teraz łezkę moją uroń , na tym dębie wisi Kuroń .Ech marzenia ,marzenia pełne słodkiej naiwności i dziecięcej łatwowierności w dobro świata ,które każe nagradzać ludzi dobrych, a karać ludzi podłych. Zresztą dla Michnika powieszenie byłoby zbyt mała kara za zło ,które wyrządził . Trzeb aby zaprosić naszych braci mudżahedinów , aby przygotowali specjalnie dla niego „afgański abażur „

Byłem tak nawalony,że nie chciało mi się nawet popić piwem ,które chłodziło się w lodówce .Wtoczyłem się do pokoju i zobaczyłem ,że na środku łóżka leży „Gazeta Wyborcza „.

 • Kto , kurwa w dupę mać ,kupił te szmatę – zapytałem w stronę sufitu .Nie usłyszałem odpowiedzi i otrząsnąłem się

 • .-No dobra , ja -przyznałem sufitowi , ścianom , a potem nóżce fotela ,która nagle znalazła się tuz przed moimi oczami .podpełzłem w stronę łóżka .Z pierwszej strony „Gazety „ uśmiechał się Olo ,ulubieniec tlenionych blondynek, discopolowców i aferzystów wszelkiej maści .Prezio wszystkich bandytów .Spojrzałem na tę świńską mordę i zrobiło mi się niedobrze ……”

…Chciałem zwinąć się w kłębek ,lecz płachta Gazety zaszeleściła mi przed pod rękoma. Waskie chytre oczka knura spojrzały na mnie z przebiegłą złośliwością .

-Ażebyś tak ,kurwa zdechł!-warknąłem .

Ukląkłem , wziąłem ze stołu widelec ( były na nim zaschnięte ślady porannej jajecznicy ) i wbiłem go w zdjęcie .Dokładnie między oczy .Przypomniałem sobie jak nasz kochany pan prezydent w pijanym zwidzie zataczał się na grobach polskich żołnierzy, jak próbował wsiąść do bagażnik samochodu , jak usiłował tańczyć w rytm discopolowych piosenek , jak drwił z papieża.

 • To nic osobistego- powiedziałem nakłuwając mu widelcem policzki.- To tylko kwesta smaku .

  Oczywiście kłamałem. To była osobista sprawa Olo uosabiał wszystko, czego nienawidziłem. Oportunizm ,cwaniactwo , kłamstwo, pogardę dl apatriotycznych ideałów .Ale w końcu wychował się w SZSP I PZPR Co myślicie ,że w chlewie narodzi się orzeł ? W chlewie się , kurwa, świnie rodzą , nie orły! Tak było, jest i będzie……

  ….-Nigdy nie uwierzę ,że ten naród był tak głupi i podły ,żeby wybrać Kwacha n adruga kadencję .To nie mogło się udać bez magii….

  …Wiedziałem ,że odbędę szkolenie , na którym nauczą mnie jak kontrolować własną moc i jak ja wykorzystywać .A wtedy wrócę , by dokładnie poznać reguły rządzące tym nowym dla mnie światem . I w końcu nadejdzie czas, że wszyscy zatańczą ,jak im zagram. Będę Konradem Wallenrodem, pułkownikiem Kuklińskim i kapitanem Suworowem w jednej osobie. tylko do sześcianu . Rozprawie się z tymi wszystkimi , gdyż w uszach wciąż brzmiały mi słowa piosenki : Opasłe mordy ,krzywe ryje ,kurewstwo wszędzie tam ,gdzie wy .Jak ja was kurwy nienawidzę. Jak ja bym do was z kałacha bił……

  Wybrane fragmenty pochodzą ze zbioru opowiadań Jacka Piekary pod tytułem „ Mój przyjaciel Kaligula” , a konkretnie z opowiadania zatytułowanego”„ Jak ja was, kurwy nienawidzę „

A teraz ? 

 

A teraz ?

Cóż – mężczyzna z innego świata wzruszył ramionami – teraz do władzy dorwały się małe mendy , muchy plujki, wszy.

Kradną , oszukują, spiskują z wrogimi nam krajami, upokarzają tych , dla których Polska nie jest jeszcze umarłym słowem. Opluwają nas, szydzą z naszych ideałów, starają się pognebić .Ale przeżyjemy ich …

Skoro przeżyliśmy Hitlera i Stalina , to przeżyjemy też groteskowego karalucha , którego nazywa się podobnie do zwierzaka z disnejowskiej kreskówki.

Pluto ?

Jakoś tak – zaśmiał się Drugi Konrad Piotr – Kto by sobie chciał zaśmiecać umysł jego imieniem. „…( http://mojsiewicz.salon24.pl/423372,opowiadanie-piekary-jak-ja-was-kurwy-nienawidze )

 

Kukizten wszechogarniającyblichtr, bolszewicką mentalność i POPRAWNOŚĆ polityczną szlag trafi. „….”Identyczny klimat panował pod koniecpoprzedniej Komuny„….(więcej)

 

Artur Heliak „ Poparcie JOW byłoby dla PiS-u szansą wyjścia z narożnika, ale Jarosław Kaczyński uważa nasze propozycje za zagrożenie.”….”Prognozowanie dziś układu w przyszłym parlamencie to przysłowiowe wróżenie z fusów, ale łatwo zauważyć, że wszystkim mniejszym partiom znacznie bliżej do Tuska niż Kaczyńskiego. I to Platforma Obywatelska – nawet w przypadku przegrania wyborów – będzie w uprzywilejowanej sytuacji, gdy przyjdzie tworzyć nowy gabinet. Wiele rzeczy w polityce może się zdarzyć, ale na ile realna jest dzisiaj koalicja PiS-u z Ruchem Palikota czy SLD? Gdyby języczkiem u wagi miał się stać PSL – byłoby łatwiej stworzyć większość, niż efektywnie rządzić i reformować. „….”Wygranie wyborów uzupełniających w Rybniku przez Bolesława Piechę pokazuje, że PiS jest w stanie wygrywać wybory w JOW-ach. Tymczasem Kaczyński sugeruje wariant ukraiński, gdzie podstawieni przez władzę bogacze mieliby wygrać tam, gdzie teraz wygrywa prawica. Dlaczego tak się nie stało w Rybniku? Dlaczego prezes nie wie, że na Ukrainie nie ma ordynacji większościowej, tylko mieszana, i to właśnie jej proporcjonalna część sprzyjała oligarchom? Najbardziej znaczące zdaje się wyrażenie przez niego przekonania, że on sam nie zdobyłby mandatu posła… Czy można z takimi argumentami polemizować? Czy mamy przekonywać pana prezesa, że może jednak jakoś by mu się udało „..”Pomimo ostatniego wzrostu notowań w sondażach PiS jest nadal daleko od czynnego udziału w sprawowaniu władzy. Jarosław Kaczyński zdaje się nie zauważać, że nawet gdy wygra wybory, będzie mu bardzo trudno stworzyć rząd. Obecna ordynacja proporcjonalna nawet w przypadku uzyskania ponad 40 procent głosów nie daje szansy na samodzielne rządy. Po 1989 roku żadna z partii nie była w stanie wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje w całości…..(źródło)

—–

Mój komentarz

Kukiz jest urodzonym buntownikiem i nigdy nie będzie dupoliżcą Tuska , ani przydupasem Kaczyńskiego , ale też i nie zdradzi go jak Kurski ,Migalski ,Kowal , Kluzik Rostowska, Ziobro Michał Kamiński i masa innych spijających nektar z ust „wodza „

Kukiz ma twarde poglądy konserwatywne , propagując, walcząc o jednomandatowe okręgi jawi się jako godny sukcesor profesora Przystawy . Przywódcy Obozu Patriotyczny nie widza ,że to system proporcjonalny to lewackie paliwo rewolucji kulturowej.

III RP, czyli II Komuna to całkowita klęska . Co najlepiej wyraził Kukiz twierdząc że pogardza rzędem i jak się domyślam premierem tego rządu, niejaskim Tuskiem .

Konstytucję postkomuny należy obalić . Wprowadzić jow, system prezydencki , silne referendum , wybór w wyborach powszechnych prokuratorów i sędziów , a także wybór w wyborach powszechnych sędziów w wyborach powszechnych .

Tutaj warto wspomnieć o tym ,że Niemcy przeprowadzają eksperyment ustrojowy polegający na tym ,że niemiecki Trybunał Konstytucyjny stał się najwyższą władzą w Niemczech .

Video Paweł Kukiz o Polsce

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

Sąd federalny wezwał Bundesbank, by ten raz w roku przeprowadził audyt oraz fizycznie potwierdził wielkość niemieckich rezerw złota. W swojej wytycznej sąd zaznaczył, że urzędnicy Bundesbanku powinni sprawdzać stan całych niemieckich rezerw, zlokalizowanych także poza granicami kraju. Dzisiaj niemieckie złoto przechowywane jest m.in. w skarbcach w Nowym Jorku, Paryżu oraz Londynie.Decyzją sądu jest mocno zaskakująca. Nigdy wcześniej Niemcy nie przeprowadziły podobnej operacji.”….”Kierownictwo niemieckiego banku centralnego na poważnie podeszło do wytycznej i zweryfikuje stan swojego złota za granicą. Dodatkowo planuje się, że około 150 ton kruszcu zostanie przetransportowane do Niemiec, a tam poddane zostanie „dalszym testom” „..( http://naszeblogi.pl/33346-niemcy-likwiduja-resztki-demokracji-fasadowej )

 

Łukasz Warzecha „ Otóż tylko w systemie proporcjonalnym możliwe są różnego rodzaju manipulacje, wynikające z ideologicznych zapotrzebowań politycznej poprawności. Z jedną z takich manipulacji mamy już zresztą do czynienia w postaci parytetów na listach wyborczych do Sejmu „…..”Oczywiście tego typu manipulacje nie są możliwe w przypadku JOW-ów, po prostu dlatego, że nie ma w tym systemie list wyborczych w obecnym znaczeniu. Nie da się umieszczać naprzemiennie kobiet i mężczyzn, jeśli każda partia wystawia jednego kandydata. „…..”Oto ordynacją jednomandatową zajął się ostatnio Instytut Spraw Publicznych – think-tank bardzo bliski partii rządzącej, realizujący w ostatnich latach programy badawcze, oparte w większości na postulatach z nurtu liberalno-lewicowego i politycznej poprawności („równe szanse”, parytety, imigranci itp.„…” Analizę poświęconą JOW-om napisał dla ISP dr Radosław Markowski, socjolog znany ze sprzyjania partii rządzącej i ataków na opozycję. Analiza krytykuje ideę wprowadzenia JOW-ów „…..”Na stronach instytutu można m.in. znaleźć raport, traktujący całkiem poważnie propozycję obniżenia wieku wyborczego do 16 lat (jeszcze z 2010 r.), co – jak wiadomo – postuluje ostatnio Janusz Palikot. „…..”tezę o „blokowaniu kobietom dostępu do polityki” za sprawą JOW-ów uważam za przejaw ideologii „…( http://naszeblogi.pl/37132-warzecha-duda-zlikwiduje-kaczynskiego )

 

Kukiz „Kukiz „Marszałek Schetyna chciał, aby poparł go Bono. Co o tym myślę? Kiedyś zagrałem na koncercie organizowanym przez PO i nie wziąłem za to złotówki. Ufałem tej partii, afirmowałem ją bo zebrała 700 tys. podpisów w sprawie referendum dotyczącym jednomandatowych okręgów wyborczych. Platforma oszukała ludzi. Lista z podpisami została zniszczona po objęciu przez PO władzy „…”Na pewno nie będę głosował w wyborach na PO. Jeśli już pójdę na wybory, to poprę Kaczyńskiego, UPR i Jurka. Zawsze popierałem ochronę życia dzieci poczętych. Inaczej musiałbym się ująć za mordercą „..(http://mojsiewicz.salon24.pl/337345,kukiz-platforma-to-partia-oszustow-i-ujmuje-sie-za-mordercami )

 

Kukiz „Polsce, w której, jak Kukiz przewiduje, dojdzie wkrótce do wielkiego systemowego wstrząsu, gdyż, jak przekonuje, nasz dzisiejszy „wybór to tylko wskazanie, czy dziesięcinę będziemy oddawać armii Tuska, Kaczyńskiego, Millera, Palikota czy Pawlaka”. – Na tym u nas polegają demokratyczne wybory. Chłopów pańszczyźnianych z nas zrobili. …( http://naszeblogi.pl/31911-kukiz-zmielenipl-chlopow-panszczyznianych-z-nas-zrobili )

 

 

Kukiz dla Rzeczpospolitej „„Co przelało czarę goryczy, jak to się pięknie mówi? Smoleńsk. I nawet nie chodziło wtedy o to, kto był na pokładzie tupolewa. Chodziło o to, że państwo polskie spadło do lasu pod Smoleńskiem. I że Rosjanom powierzamy misję dotarcia do prawdy. Tym samym, którzy nie są skłonni wyjaśnić tego, co zdarzyło się blisko miejsca katastrofy 70 lat temu. Poza tym katastrofa była efektem totalnego zlekceważenia przez władze procedur bezpieczeństwa. A fakt, że za rządów jednego ministra spadły cztery wojskowe samoloty: Bryza, Mi, CASA i TU 154M, i że ten minister zwlekał, tak długo tylko mógł, ze swoją dymisją, by na końcu odejść, jak sam to określił, „jako człowiek honoru” – to farsa.„….”Na przykład uznano mnie za homofoba. „….” Nie podobają mi się tylko parady równości jako reklama homoseksualizmu i pomysł adopcji dzieci przez gejów. Zaczęło się od tego, że parada miała być organizowana w centrum Warszawy. Uważałem, żepanowie w stringach, z piórami w tyłku, na lawetach to jednak przegięcie, a nawet szerzenie pornografii. Gdybym spróbował w podobny sposób reklamować prokreację i przyrost naturalny w centrum Warszawy, towarzystwie czterech koleżanek bez biustonoszy, i wykonywałbym z ich udziałem ruchy posuwisto-zwrotne, natychmiast zostałbym uznany za męskiego szowinistę, a potem zaobrączkowany i zwinięty przez policję. Wątpię zresztą, czy bym dostał zezwolenie na taką akcję. Kto wie – może kiedyś zrobię taki performance, bo jest ciekaw reakcji pani prezydent Gronkiewicz-Waltz. „….”Natomiast masowe, publiczne manifestowanie homoseksualizmu — to już co innego. Moim zdaniem, jest to uprawianie propagandy, która może wpłynąć na dzieci w wieku dojrzewania, a przy okazji pierwszych kontaktów — unieszczęśliwić je, co poczują dopiero z perspektywy czasu, rozumiejąc, że uległy modzie. Jestem też przeciwny adopcji dzieci przez homoseksualistów. Bynajmniej nie z powodu poglądu, który mi przypisywano –że adaptowane przez gejów dzieci są zazwyczaj molestowane. Powód jest inny: mam kota, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty. Brakuje tylko, żeby zaczął aportować! „….”Marzę o powrocie do naturalnych wartości, przywrócenia hierarchii i najprostszych prawd „…”Początkowo nie. Najpierw – jakieś dwa lata temu – powstały dwa utwory: „Heil Sztajnbach” i „17 Września”. Pierwszy był reakcją na wzrost znaczenia i roszczeniową politykę niemieckiego ziomkostwa, drugi zaś upamiętnie- niem polskich oficerów, ofiar mordu dokonanego przez Sowietów. „….”. Kwiat narodu nadal był niszczony przez zdrajców kolaborujących z bolszewikami. „…..”To straszne, ale uświadomiłem sobie, że te wszystkie nasze wcześniejsze ofiary były niewspółmiernie większe od osiągniętych „zwycięstw„. Okrągły Stół, tak naprawdę, więcej korzyści przyniósł Czechom i Niemcom niż nam. Nam dał „kompromis” elity opozycji z elitą komunistyczną. Ta pierwsza została dopuszczona do dóbr, jakimi wciąż dysponowała druga, bo w znacznej mierze je zachowała. Te elity się zmiksowały, narodowi zaś zaproponowano pozory demokracji i tak skutecznie ogłupiono przez media, że dziś większość uważa, że Sejm kontraktowy był owocem pierwszych po wojnie wolnych wyborów „…..”Wielu Polaków z obrzydzeniem patrzy na upadek życia publicznego, nie wytrzymuje tego i emigruje wewnętrznie. Znam wielu ludzi, którym nie jest po drodze z panującym obecnie dworem i jego sztucznie wykreowanym blaskiem. Już dawno społeczeństwo nie było tak rozbite, zatomizowane jak dziś. A są i tacy, którzy czują się zaszczuci. To bierze się również z narzucanej przez media poprawności politycznej. Wypowiadanie się w sposób odbiegający od tego, co głoszą, odbierane jest jako objaw choroby psychicznej. „…..”bardzo mocno afirmowałem rządzącą obecnie partię, bo wcześniej nie byłem zadowolony ze stylu sprawowania władzy przez PiS. Mówię o tym, bo czuję się patriotą, a moim największym marzeniem jest zmiana systemu politycznego w Polsce poprzez wprowadzenie systemu prezydenckiego, jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu i likwidację Senatu. Bez tych zmian Polska będzie non stop polem walki partii politycznych, a precyzując – ich wodzów, bo każda z nich jest przecież partią wodzowską. Naród wciąż znajduje się na drugim planie. Liczy się wódz, dzisiaj jeden, jutro drugi, oraz show medialny. Często żartuję, że system proporcjonalny polega na tym, że wódz rozdaje miejsca na liście swoim żołnierzom (tzw. posłom) – wprost proporcjonalnie do ich wierności. Tacy „posłowie” nie są reprezentantami narodu, co najwyżej partii, a tak naprawdę to przydupasy wodza. Pokochałam Platformę Obywatelską dlatego, że poszła do wyborów z hasłem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Miałem prawo jej wierzyć, ponieważ zebrała 700 tysięcy podpisów pod projektem nowej ordynacji. „….”Zapomnij. Nigdy! Odpowiedz mi na pytanie: czy to jest demokracja, jeśli konstytucja gwarantuje mi wolność sumienia, wyznania i poglądów politycznych, czynne i bierne prawo wyborcze, a jednocześnie nie mogę się dostać do Sejmu, jeśli nie należę do żadnej partii? Jeśli na jej listę nie wpiszę mnie jeden z kilku partyjnych wodzów?”..”Dlatego wyłożę do końca moje polityczne kredo. Jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa i patriotyzmu, bliżej mi do PiS, ale gospodarczo – do PO...”….”Bo ładny ten orzeł. A może jestem taki, bo w mojej rodzinie wiele osób zginęło za Polskę, w jej obronie albo dlatego, że byli patriotami? „….”Mogłem, zwłaszcza o kabaretowych rządach PiS, bo dostarczyłyby inspiracji do stworzenia trzech podwójnych albumów, ale to jednak prawica. Do momentu, kiedy chodziłem na wybory, bo już nie chodzę, głosowałem zawsze na posła PO i senatora PiS. PO mieli być od pilnowania spraw codziennych, a PiS – w charakterze rady starszych, by liberalizm nie stał się nazbyt palikotowski. Tak to sobie wyobraziłem w swojej… naiwności! Na moje szczęście hymnów pochwalnych na cześć PiS, ani PO nie śpiewałem. Nie musiałem się wycofywać rakiem, ani kajać. Po prostu przerwałem milczenie i zacząłem pisać to, co myślę. Piosenka o Steinbach była odpowiedzią na dziwną politykę PO w kwestiach naszej tożsamości, historii i tradycji. Efekt był taki, że od razu przyprawiono mi gębę pisowca, tylko dlatego, że partia Jarosława Kaczyńskiego wykazywała duże zainteresowanie kwestiami historycznymi. ..( więcej )

 

Kukiz dla Frondy „Dziennikarze mainstreamowych mediów są już tak spaczeni, że każdy głos obywatelski w obronie elementarnych obywatelskich praw jest traktowany jako ingerowanie w politykę.„….”W tej chwili mamy do czynienia z pięcioma PZPR’ami. Jest wódz, który ma swoich żołnierzy i umieszcza ich na listach wyborczych, kierując się kryterium proporcjonalności.Ale ta proporcjonalność polega na tym, że on im daje pierwszeństwo na listach wprost proporcjonalnie do stopnia ich wierności i posłuszeństwa względem wodza”....”Jeśli będzie on dalej szedł w kierunku jeszcze większego usankcjonowania wszechwładztwa partii, toza chwileczkę Marek Jurek, jeśli zechce kandydować do Sejmu, będzie musiał przyznać, że aborcja to taka niegroźna rzecz, bo przecież wszystkie partie obecne na polskiej scenie politycznej w mniej lub bardziej wyraźny sposób dają ciche przyzwolenie na zabijanie nienarodzonych dzieci. „….”Liczę bardzo na Solidarność pod przewodnictwem Piotra Dudy. Nadzieje, które wiążę z tą osobą nie są bezpodstawne, ponieważ toDuda rozpoczął skuteczny proces odpolityczniania Solidarności, zajmując się frakcją „śniadkowską”, która stawała się przybudówką PiS.Mnie chodzi oSolidarność taką, która jest trybunem ludowym, która występuję w imieniu Polski w sytuacji zagrożenia państwowości,a z taką mamy ewidentnie do czynienia, co do tego nie ma wątpliwości. Akcja Zmieleni.pl to tylko taka iskierka, która kosztuje parę groszy. Będziemy jeździć po Polsce z taką listą, a potem zobaczymy, co dalej. Na pewno nie złożymy tej listy do Sejmu, bo żaden z tych klanów nie jest zainteresowany zmianą ordynacji. Mam nadzieję, że listę przyniesie na Wiejską „Solidarność” wspólnie z 200 tysiącami manifestantów. „…(więcej )

 

Kukiz dla Frondy „Platforma chciała abym zagrał w Gdańsku na koncercie rocznicowymz okazji 20-lecia niepodległości Polski. Ja się zapytałem jednego z jej prominentnych polityków,co to za data, bo ja kojarzę z niepodległością dzień 11 listopada. Odpowiedziano mi, że chodzi o 89 rok. A dla mnie to fatalny rok w historii Polski, gdzie władza-zgodnie z „teorią elit” Pareta – posunęła się robiąc trochę miejsca opozycji. I w ten sposób jej się pozbyła pozostając po dziś dzień na tej samej pozycji co przed 89-tym... „….”Dziś w Komendzie Głównej Policji pracuje 4800 osób, a ilu z nich to starzy zweryfikowani funkcjonariusze SB, dobrzy w różnych grach operacyjnych? Zarabiają po 6,5 tys. zł. Tylko za to, że są. Aby uzasadnić niezbędność swojego bytu wysyłają setki rozkazów i rozporządzeń w teren, komplikując i dezorganizując pracę Komisariatów.Mam trzy córki, które starałem się chronić przed takimi wydarzeniami. Chciałbym zostawić im w prezencie dobrze zorganizowane państwo. Nie wiem czy to się uda, bo idąc z jakąś sprawą do urzędu słyszę, że to nie „my” zrobiliśmy ale „tamci”. Jak przyjdą „tamci”, będą mówili, że to „oni”. Błędne koło. Państwo wygląda dramatycznie. Rozmawiałem z przewodniczącym „Solidarności”, aby poparł wszystkie ruchy, które walczą z takim partyjniactwem ale nie był tym szczególnie zainteresowany. A „Solidarność” to obecnie jedyna siła, która mogłaby coś w Polsce zmienić. Ale niestety… Na pewno nie będę głosował w wyborach na PO. Jeśli już pójdę na wybory to poprę Kaczyńskiego, UPR i Jurka. „…(więcej )

 

 

 

Mariusz Wis „Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w TVN24, (19.10.2013 r. „Kropka nad i”) opowiedział się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu, gdyż jak stwierdził ordynacja proporcjonalna jest złym rozwiązaniem dla Polski.”..”Otóż, profesjonaliści zajmujący się systemami wyborczymi, ze względu na powyborcze skutki polityczne, ordynacje mieszane klasyfikują jako mutacje systemu proporcjonalnego. Piotr Duda, nie może tego wiedzieć, no bo skąd. Ani nie jest badaczem systemów wyborczych, ani zarówno on, jak i nikt w Polsce nie doświadczał skutków pomieszczania w jednych wyborach dwóch, kompletnie nieprzystających w swych celach systemów: proporcjonalnego, gdzie wybiera się partie i większościowego w JOW, gdzie wybiera się konkretnego z krwi i kości reprezentanta wyborców a nie partii. Taki system pół na pół działa w Niemczech. Polega on na tym, że połowa posłów wybierana jest w głosowaniu na partie, a połowa w okręgach jednomandatowych. 

Otóż Niemcy w wyborach dysponują 2 głosami. Głos drugi oddają na partie, a pierwszy na kandydata w okręgu jednomandatowym. Z pozoru całkiem do rzeczy: można wybrać partie i dodatkowo człowieka. A jak jest w rzeczywistości? Wyborca niemiecki, przy urnie, w obydwu przypadkach głosuje na partie. W głosie na partie wybiera oczywiście partie, a przy kandydatach w okręgu jednomandatowym szuka symbolu partyjnego i stawia przy nim krzyżyk wyborczy. Partie partie uber alles. Tak czyni (wg badań niemieckich) 90% wyborców. „…”Jeżeli Piotr Duda z Solidarnością i Paweł Kukiz z Ruchem na rzecz JOW, zaczną rosnąć w siłę polityczną, domagając się zmiany ordynacji wyborczej na JOW, przewiduję, że przestraszone partie sejmowe czym prędzej ustanowią tzw. ordynację mieszaną, aby wszystko w polityce pozostało po staremu. Dowody, proszę bardzo. Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk zaproponował Polsce (grudzień 2009) ordynację mieszaną. Szczegółów na razie nie znamy, być może PO zechce skorzystać z pomysłu PiS, autorstwa Ludwika Dorna, który przedstawiając swój projekt w Sejmie w 2007 r. odwoływał się do wzoru niemieckiego, czyli ordynacjipół na pół. Janusz Palikot, gdy 2 października 2011 r. w Sali Kongresowej zapowiedział ustanowienie JOW, dostał na stojąco burzę oklasków. Teraz w swoim programie ma pomysł, na wzór PO,ordynację mieszaną. Dobrze wie, że w JOW mogłoby go w ogóle nie być w Sejmie, gdyż w tym systemie wygrywa tylko jeden, ten który uzyska największe poparcie w okręgu. Żaden poseł Palikota, nawet on sam, nie miał najlepszego wyniku w okręgu „..( http://naszeblogi.pl/37132-warzecha-duda-zlikwiduje-kaczynskiego.. )

 

Video Paweł Kukiz o Polsce

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758