POLSKA
Like

Koniec uległości Polski wobec UE

07/08/2022
224 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

  Polska strona wykazała maksimum dobrej woli i poszła na kompromisy w związku z realizacją warunków do pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy – powiedział Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że jeśli KE nie wypełni swoich zobowiązań wobec Polski, to na Polsce nie będą ciążyć zobowiązania wobec UE. – Trzeba było spróbować choćby po to, by sprawa była jasna. I dzisiaj jest jasna, każdy widzi, o co chodzi, jaka to gra – powiedział prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.Zdaniem Kaczyńskiego, w sytuacji bierności, należy zakończyć działania zmierzające do uzyskania środków z KPO.– Wszystkich oczywiście nie przekonamy, niektórzy chcą trwać w głupocie, złudzeniach, inni cynicznie liczą na fortuny, które zarobią na jakimś zniewalaniu Polski– powiedział prezes PiS.W ocenie Kaczyńskiego przyznanie środków musiałoby […]

0


 

Polska strona wykazała maksimum dobrej woli i poszła na kompromisy w związku z realizacją warunków do pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy – powiedział Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że jeśli KE nie wypełni swoich zobowiązań wobec Polski, to na Polsce nie będą ciążyć zobowiązania wobec UE.

Trzeba było spróbować choćby po to, by sprawa była jasna. I dzisiaj jest jasna, każdy widzi, o co chodzi, jaka to gra – powiedział prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.
Zdaniem Kaczyńskiego, w sytuacji bierności, należy zakończyć działania zmierzające do uzyskania środków z KPO.
– Wszystkich oczywiście nie przekonamy, niektórzy chcą trwać w głupocie, złudzeniach, inni cynicznie liczą na fortuny, które zarobią na jakimś zniewalaniu Polski– powiedział prezes PiS.
W ocenie Kaczyńskiego przyznanie środków musiałoby wiązać się z zasadniczą zmianą stosunków na linii Polska – Unia Europejska.
– Nie może być tak – i nie będzie – że Unia wobec nas nie uznaje traktatów, porozumień, umów. Nawet wyroków TSUE, który jasno stwierdził, że w przypadku sędziów powołanie przez prezydenta zamyka temat, nawet jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości – powiedział.

– Jest kryzys, wojna, to warunki w pełni uzasadniające podjęcie działań nadzwyczajnych. Skoro w tym obszarze Komisja Europejska nie wypełnia swoich zobowiązań wobec Polski, to my nie mamy powodów wykonywać swoich zobowiązań wobec Unii Europejskiej. To były jednak umowy i uzgodnienia działające w obie strony. Przy czym nie chodzi tu o niepłacenie składki członkowskiej, ale o inne działania i przedsięwzięcia – dodał.

Koniec klękania na kolanach przed lewacką UE.

 

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758