Media Watch i recenzje
Like

Konferencja o „Polskich Obozach Koncentracyjnych” – Prawda

17/01/2017
1134 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Wczoraj w Poznaniu miała miejsce konferencja dotycząca „Polskich Obozów Koncentracyjnych” -określenia, które kłamliwie próbuje zrzucić odpowiedzialność, zrelatywizować fakty historyczne, nagiąć do celów socjotechnicznych, uczynić nieprawdziwego współodpowiedzialnego z naszego narodu. Obecny rząd podjął wyzwanie i rozpoczął walkę z tym szerzącym się kłamstwem.

0
Poznański poseł Szymon Szynkowski vel Sęk jako przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej nawołuje do prawdy historycznej – również i po drugiej stronie. A więc posłowie niemieccy powinni wziąć czynny udział w demaskowaniu kłamstwa.
Takie postępowanie ma szansę zbudowania mostu ponad interesami narodowymi – wygra prawda. Tym samym wygra człowieczeństwo.


W tym kontekście poruszyłem na konferencji problem z przed paru lat – i brak reakcji ze strony polskich służb konsularnych – przypominam; komunikowałem się z ambasadą Polską w Niemczech i Niemiecką w Polsce w związku z wykryciem użycia kłamliwego zwrotu przez dziennikarkę niemiecką.
Ze strony polskiej był całkowity brak reakcji (całość opisana na: Znów Polskie obozy koncentracyjne – tym razem słowa padają na niemieckiej stronie internetowej. ).
Co naprawdę cieszy to zwrot potwierdzony przez Pana posła w tego typu zachowaniach i zobowiązanie do zdyscyplinowania korpusu dyplomatycznego poza granicami Polski.

To naprawdę dobra zmiana.

Wcześniejsze działania – a raczej ich brak powodowały obniżenie rangi Polski – jeżeli nie potrafimy zadbać o swoje własne dobre imię, to przekłada się to na wszystko inne, również i traktowanie naszych obywateli poza granicami kraju. Brak szacunku innych, czy w skrajnych przykładach ironiczne ataki, czy wręcz czynienie sobie pośmiewiska z nas i naszego kraju.
Te straty są teraz mozolnie odbudowywane. PR zagraniczny to też ważna część polityki międzynarodowej.
Poprzednie ekipy z rozdania PO zupełnie nie dbały o ten aspekt.
Dokładniej: udawały że dbają, w efekcie jednak niewiele czyniły.

https://

Żadna ekipa polityczna nie jest w stanie ustrzec się błędów – jednak jeżeli nie ma się szacunku do swoich korzeni, narodu, etosu – samego siebie, to tak jakby się odrzucało swoje pochodzenie i swój kraj.
Jest takie przysłowie o gnieździe – i to właśnie był działania na takim poziomie.

Cieszę się niezwykle że się to zmienia, co potwierdzono na tej konferencji.

Wspomniano też o bardzo ważnym aspekcie – każdy z nas jest swoistego rodzaju strażnikiem dobrego imienia i powinien przynajmniej w momencie wykrycia tego typu nadużyć (tak jak to było w moim przypadku) poinformować odpowiednie urzędy, w tym przypadku napisać chociażby maila informacyjnego na jedną ze stron:

www.jakbylonaprawde.pl
www.whatwasthetruth.eu
www.wiewareswirklich.eu

0

Piotr Szel

Prawda czym jest? Li tylko oportunistycznym wygrywaniem subiektywizmów nazywanych spojrzeniem obiektywnym, po uprzedniej odpowiedniej obróbce...

62 publikacje
4 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Polskie Obozy Koncent | BezPrzesady.com

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758