HYDE PARK
Like

Komputer kwantowy – co warto o nim wiedzieć?

18/10/2021
322 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Komputer kwantowy – co warto o nim wiedzieć?

Coraz częściej mówi się o komputerach kwantowych jako o przyszłości związanej z technologicznym rozwojem ludzkości. Co warto więc wiedzieć na ten temat? Krok w przyszłość to komputery kwantowe Nie ma wątpliwości co do tego, że nowoczesne urządzenia kwantowe to istotnie rewolucja. W porównaniu do klasycznych komputerów są one w stanie dokonywać obliczać w nieporównywalnie szybszym tempie i robią to w zupełnie inny sposób niż tradycyjne sprzęty, które posiadamy w domach. Zasadniczą kwestią do pojęcia kwantów jest to, że jesteśmy w stanie otrzymać ten sam wynik obliczeń w nieporównywalnie szybszym czasie niż obecnie najszybsze superkomputery. Różnica jest tak kolosalna jak porównanie zwykłej świeczki do momentu w którym wynaleziono żarówkę. Naukowcy muszą jeszcze dopracować tą technologię, aby móc z niej korzystać na […]

0


Coraz częściej mówi się o komputerach kwantowych jako o przyszłości związanej z technologicznym rozwojem ludzkości. Co warto więc wiedzieć na ten temat?

Krok w przyszłość to komputery kwantowe

Nie ma wątpliwości co do tego, że nowoczesne urządzenia kwantowe to istotnie rewolucja. W porównaniu do klasycznych komputerów są one w stanie dokonywać obliczać w nieporównywalnie szybszym tempie i robią to w zupełnie inny sposób niż tradycyjne sprzęty, które posiadamy w domach. Zasadniczą kwestią do pojęcia kwantów jest to, że jesteśmy w stanie otrzymać ten sam wynik obliczeń w nieporównywalnie szybszym czasie niż obecnie najszybsze superkomputery. Różnica jest tak kolosalna jak porównanie zwykłej świeczki do momentu w którym wynaleziono żarówkę. Naukowcy muszą jeszcze dopracować tą technologię, aby móc z niej korzystać na szerszą skalę, ale już teraz mówi się bez ogródek o ogromnym kroku w przyszłość. Więcej ciekawych informacji na te i inne tematy na stronie https://scroll.morele.net.

Kiedy ta technologia stanie się powszechna?

Możliwości związane z technologią kwantową budzą nadzieje na rozwiązanie wielu problemów ludzkości. Wynalezienie odpowiednich leków, zbadanie otaczającego nas wszechświata wymaga dość często wykonania bardzo złożonych i skomplikowanych obliczeń. Do tego celu wprost idealnie może nadawać się komputer kwantowy. Nie jest to jednak tak bardzo oczywiste, ponieważ naukowcy muszą w dalszym ciągu zmierzyć się z pewnymi problemami. Jednym z nich jest konieczność przygotowania niezakłóconego środowiska w którym nie dochodzi do zakłóceń. Można sobie wyobrazić, że nawet drobna pomyłka w obliczeniach może ostatecznie doprowadzić do niewłaściwego wyniku.

Idea związana z korekcją pojawiających się błędów w komputerach kwantowych jest do zrealizowania. Mówi się głośno o tym, że Google do roku 2029 wyprodukuje najnowszy typ urządzenia, które pozwoli jeszcze lepiej radzić sobie ze skomplikowanymi zadaniami. Aby technologia okazała się istotnie przydatna potrzebne jest stworzenie komputera z możliwością ograniczenia pojawiających się błędów oraz zaawansowanej korekty. Jeśli się to uda to korzyści z tego będą przeogromne. Mówi się między innymi o zastosowaniu takich rozwiązań do rozwoju sztucznej inteligencji oraz do zabezpieczeń związanych z kryptografią. Będzie możliwe stworzenie bardziej rozbudowanych urządzeń, które poradzą sobie z czynnościami, które do tej pory wykonują jedynie ludzie.

 

Ciekawe artykuły technologiczne można znaleźć także na https://scroll.morele.net

0

kampanieonline

244 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758