HYDE PARK
Like

Komórki macierzyste – na czym to polega?

06/01/2014
1550 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Komórki macierzyste – na czym to polega?

Leczenie za pomocą tzw. komórek macierzystych, to jedna z najnowocześniejszych metod terapii chorób stawów i urazów ścięgien.

0


Komórki-macierzyste

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CO TO SĄ KOMÓRKI MACIERZYSTE?

Rozwój nauk medycznych i biologicznych odkrył istnienie komórek macierzystych i ich nieograniczony potencjał. Odkrycie to można porównać z odkryciem energii jądrowej.

Komórki macierzyste nazywane są matkami tkanek i narządów. Określenie to zawdzięczają swoim plastycznym zdolnościom do transróżnicowania.

Komórka macierzysta to komórka posiadająca zdolność do samoodnawiania oraz różnicowania się w dowolne komórki potomne. Jest to jednak duże uproszczenie, bo właściwości i możliwości komórek wykraczają znacznie poza ich rozmnażanie. Mają ogromne zdolności komunikacyjne pozwalające na rozpoznawaniu tkanki w której się znajdują oraz stanu środowiska do którego zostały podane.

Technologie umożliwiając pozyskiwanie i optymalizowanie komórek macierzystych oraz pozwalające na wykorzystanie ich w celach klinicznych dają nam narzędzie do trwałego zdrowia i długowieczności.

NA CZYM POLEGA TERAPIA KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI?

Terapia komórkami macierzystymi ma na celu regenerację i leczenie zaburzeń związanych z chorobą, stanem zwyrodnieniowym czy zaburzeniami funkcjonowania tkanek i narządów.
Zabieg polega na pozyskaniu z krwi pacjenta separatu komórek macierzystych (jest to zawiesina komórek macierzystych w osoczu). Następnie pozyskane komórki podaje się w odpowiednią metodą w miejsce wymagające regeneracji i uzdrowienia. Generalnie proces separacji komórek i ich podanie odbywa się tego samego dnia. Czasami wymagane jest powtórne podanie komórek na drugi dzień. Większość zabiegów podania komórek macierzystych nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Koncentrat komórek macierzystych jest najsilniejszym i najskuteczniejszym preparatem o właściwościach leczniczych:

– usuwa ból
– leczy stany zapalne
– naprawia uszkodzenia tkanek i narządów
– przywraca funkcje fizjologiczne tkanek i narządów
– cofa uszkodzenia i zwyrodnienia tkanek i narządów
– leczy urazy kręgosłupa
– odmładza i odnawia tkanki i narządy

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

189 publikacje
0 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816