Nowe Technologie i Medycyna
Like

Kolejny rządowy „skok na kasę”!

25/03/2015
1474 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Kolejny rządowy „skok na kasę”!

Szanowni Państwo! Nie tak dawno państwo przejęło ponad 150 miliardów złotych zgromadzonych w OFE. Towarzysząca temu debata medialna i wielkie niezadowolenie społecznie na chwilę przyćmiły wszystkie inne wydarzenia w Polsce. Może się wydawać, że od tego czasu żaden równie spektakularny „skok na kasę” nie miał już miejsca, tymczasem Ministerstwo Finansów właśnie „położyło łapę” na kolejnych ogromnych kwotach należących do obywateli. Cichutko i bez rozgłosu.

0


 

Chodzi o depozyty sądowe. Okazuje się, że od 1-go stycznia bieżącego roku sumy depozytowe podlegają konsolidacji Ministra Finansów. Oznacza to, że ich wpłaty i wypłaty nie będą się już odbywać w kasach sądów, lecz będą realizowane za pośrednictwem przydzielonych sądom rachunków bankowych. Konta te będą prowadzone w Banku Gospodarstwa Krajowego i pozostaną pod pełnym nadzorem Ministra Finansów.Nie jest to jednak, jak mogłoby się wydawać, zmiana tylko kosmetyczna…

Zapraszam do lektury:

„Kolejny rządowy skok na kasę”

Z poważaniem,
Maciej Lisowski wraz z zespołem Fundacji LEX NOSTRA

Fundacja LEX NOSTRA przeznaczy środki pozyskane z tegorocznego 1% podatku na pokrycie kosztókopcio300x300w pomocy prawnej dla tych osób, które takiej pomocy potrzebują, a nie mogą sobie na nią pozwolić.

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że przekażesz nam 1% swojego podatku.

Rozlicz z nami PIT i przekaż 1% podatku

0

Fundacja LEX NOSTRA http://www.fundacja.lexnostra.pl

W służbie Obywatelowi !

113 publikacje
1 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758