POLSKA
Like

Kasia ledwo dycha

07/12/2017
1974 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Kasia ledwo dycha

Katarzyna .nowoczesna – Lubnauer ma problem. Jak bowiem mawiał stary Petru – do prowadzenia partii potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

0


A tych w kasie brak dzięki wybitnym umiejętnościom męża „Myszki Agresorki”.  Nic dziwnego że Kasia L. zwróciła się z apelem do społeczeństwa zaraz po tym, jak została szefową w miejsce Petru.

.

Kasia błaga o dychę

.

Mamy nowe otwarcie. Obiecuję, że w czasie swojej kadencji zrobię wszystko, by Nowoczesna stała się politycznym głosem polskiej klasy średniej, codziennie zdradzanej przez obecny rząd. Nie godzimy się ani na obecny nacjonalistyczny populizm, ani na powrót do bezideowości z ostatnich lat. Polacy zasługują na znacznie więcej. (….)Proszę Was o wsparcie finansowe naszej działalności. Każda, nawet niewielka wpłata ma znaczenie. Przekaż nam 10 zł lub inną kwotę, by pokazać, że popierasz Polskę Nowoczesną i mądrze zorganizowaną.”

 

Po dychu na .nowoczesną. By pokryć utracone  od Skarbu Państwa dotacje (wskutek błędu popełnionego przez męża Myszki Agresorki), tj. ok. 4,5 mln zł rocznie, teoretycznie wystarczy aby raptem 450 tys. Polaków dokonało darowizny.

 

W wyborach 2015 na partię, której nazwa zaczyna się od kropki, głosowało ponad 1,1 mln osób.

 

Gdyby tylko co drugi raz w roku dał dychę pieniędzy powinno wystarczyć, by zrównoważyć stracone środki.

 

Jak jednak donosi lisi portal:

 

Według informacji Onetu, mimo zebranych przez Petru pieniędzy w kasie Nowoczesnej hula wiatr. Partia ma zaległości w regulowaniu rachunków, a niektórzy jej współpracownicy nie otrzymują regularnych wypłat.

 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/lubnauer-oglasza-zbiorke-pieniedzy-przekaz-nam-10-zl/31gswkb

 

 

To samo źródło podaje, że Petru był kimś w rodzaju ojca-karmiciela tej formacji:

 

Już po przegranej Petru posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus powiedziała nam:

 

Ryszard Petru przynosił wszystko, jeżeli chodzi o pieniądze. Nie wiadomo, jak problem finansowania partii zostanie rozwiązany w sytuacji, gdy przewodniczącą została Katarzyna Lubnauer. Nie dostaliśmy na to odpowiedzi.

 

(op. cit.)

 

Może więc okazać się, że mimo ofiarności .wyborców partia zbankrutuje.

 

Pora zatem, by kierownictwo partii, w szczególności przewodnicząca Lubnauer, rozważyła nowoczesny sposób na pozyskanie pieniędzy.

Wypróbowany w Anglii, stąd wiadomo, że przynosi spodziewane korzyści.

 

Ba, został nawet sfilmowany.

 

Prowincjonalne miasteczko w Yorkshire. Na białaczkę umiera mąż Annie. Sąsiadki i przyjaciółki z Women’s Institutes chcą uczcić jego pamięć fundując ławkę w szpitalu, lecz nie mają na to funduszy. Chris wpada na pomysł wydania kalendarza z rozebranymi koleżankami (najmłodsza z nich dobiega pięćdziesiątki). Po przełamaniu wielu oporów kalendarz powstaje i staje się oszałamiającym sukcesem wydawniczym. Grupa kobiet staje się sławna, dociera m.in. do Hollywood by wziąć udział w show Jaya Leno. Gdzieś zatraca się jednak pierwotna szlachetna idea … Film oparty jest na prawdziwej historii, lecz wiele wątków zmieniono bądź ubarwiono by stały się bardziej filmowe. Na kanwie filmu powstał w 2008 musical, który obecnie jest wystawiany na West Endzie.

 

(wikipedia)

 

christmas-calendar-calendar-girls.

Dlaczego .nowoczesne posłanki nie mogłyby pójść wcześniej wytyczoną drogą?

 

Na dodatek mogłoby być bardziej gender – np. do fotografii „października” można by zaprosić posła Rabieja.

.

bell

.

Bo to, że Miss Listopada jak psu kość należy się Kasi Lubnauer jest pewne. Jak widać na zdjęciu poniżej wystarczy po jednej na każdy miesiąc.

.

klub nowoczesna

.

Oryginalne zdjęcia wraz z kalendarzem mimo upływu lat nadal idą „jak świeże bułeczki”.

.

oryginal Calendar Girls

.

Wydanie podobnego nie pozwoli zapomnieć o .nowoczesnej również w kolejnych kadencjach.

 

A przynajmniej o dzisiejszych posłankach.

 

Na już da tak upragnione pieniądze.

 

Zdecydowanie więcej, niż tylko dycha od osoby.

 

 

 

 

 

 

 

 

7.12 2017

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758