NEWS
Like

Kamiński o dealu Kaczyńskiego z o.Rydzykiem

08/01/2014
1064 Wyświetlenia
4 Komentarze
2 minut czytania
Kamiński o dealu Kaczyńskiego z o.Rydzykiem

. „ZROZUMIELIŚMY, że RYDZYK jest NAM POTRZEBNY (…) BO DOMINUJĄCĄ CECHĄ RADIOMARYJNEGO ŚRODOWISKA i RYDZYKA SAMEGO jest DO BÓLU POSUNIĘTY PRAGMATYZM i MERKANTYLIZM” ?!!! ***** . Wczoraj napisałem notkę po przeczytaniu książki/wywiadu Andrzeja Morozowskiego z Michałem Kamińskim przytaczając kilka cytatów o blogerach z Prawa i Sprawiedliwości którzy goszczą na salon24.pl. Z okazji jutrzejszego marszu w obronie TV Trwam przytoczę fragment książki o dealu jaki zawarł Jarosław Kaczyński z księdzem Tadeuszem Rydzykiem. . Pytanie Andrzeja Morozowskiego (wprowadzające do pytania kluczowego) : . “A w latach waszej współpracy, w czasie sprawowania przez PiS władzy, miał pan poczucie, że zna prawdziwe poglądy prezesa?“ . Tu następuje odpowiedź Michała Kamińskiego i cytuję kluczowe pytanie oraz odpowiedź. . “Jakiś inny przykład?“ . “Choćby stosunek do […]

0


kalkstein i rydzyk

.

„ZROZUMIELIŚMY, że RYDZYK jest NAM POTRZEBNY (…) BO DOMINUJĄCĄ CECHĄ RADIOMARYJNEGO ŚRODOWISKA i RYDZYKA SAMEGO jest DO BÓLU POSUNIĘTY PRAGMATYZM i MERKANTYLIZM” ?!!!

*****

.

Wczoraj napisałem notkę po przeczytaniu książki/wywiadu Andrzeja Morozowskiego z Michałem Kamińskim przytaczając kilka cytatów o blogerach z Prawa i Sprawiedliwości którzy goszczą na salon24.pl. Z okazji jutrzejszego marszu w obronie TV Trwam przytoczę fragment książki o dealu jaki zawarł Jarosław Kaczyński z księdzem Tadeuszem Rydzykiem.

.

Pytanie Andrzeja Morozowskiego (wprowadzające do pytania kluczowego) :

.

A w latach waszej współpracy, w czasie sprawowania przez PiS władzy, miał pan poczucie, że zna prawdziwe poglądy prezesa?

.

Tu następuje odpowiedź Michała Kamińskiego i cytuję kluczowe pytanie oraz odpowiedź.

.

Jakiś inny przykład?

.

Choćby stosunek do ojca Rydzyka.

.

Kaczyński przez lata nie znosił go. Pytany o Rydzyka Jarosław robił tę swoją minę ‘ wiem, ale nie mogę wszystkiego powiedzieć’ i z ironicznym uśmiechem mówił, że to nie jest przypadek, iż jego nadajniki są na Uralu.

.

I o tych nadajnikach Radia Maryja na Uralu słyszało się w PiS-ie w wysokich kręgach cały czas.

.

Ale w pewnym momencie razem z Adamem Bielanem zrozumieliśmy, że Rydzyk jest nam potrzebny, bo przez niego wyrastała nam u boku potęga LPR. Poza tym jego radio z wielką niechęcią, a czasem wręcz wrogością, mówiło o braciach i o PiS. Więc poszliśmy do prezesa z pomysłem, że trzeba się dogadać z Rydzykiem. Wytłumaczyliśmy mu, że jest to możliwe, bo dominującą cechą radiomaryjnego środowiska i Rydzyka samego jest do bólu posunięty pragmatyzm i merkantylizm.

.

Jego pierwsza reakcja była pełna niechęci, ale z czasem dał się przekonać.

.

I potem nastąpiło typowe dla Kaczyńskiego zjawisko – zimny deal zmienił się w gorące poparcie.

.

U progu kampanii wyborczej do parlamentu w 2011 roku na Wałach Jasnogórskich Jarosław Kaczyński mówił:

.

“Dziękujemy za wszystko nieocenionemu ojcu dyrektorowi” “.

.

za: http://komitetnarodowy.pl

.

 .

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/08/854/

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758