Bez kategorii
Like

Jedno euro jest warte zaledwie 1zł w jednogroszówkach!

22/01/2013
651 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Inflacja za rządów Donalda Tuska osiągnęła już tak ogromne rozmiary, że wartość metalu w niektórych monetach jest znacznie większa, aniżeli nominał tych monet!

0


 

Pojawiły się już w internecie oferty sprzedaży jedno i dwugroszowych odpowiednio po 4 i po 8 groszy!

Zatem na jednej monecie można teoretycznie zarobić 300% !

Jak wiadomo NBP na razie skupuje tylko monety ze złota o nominale 100zł i 200zł.

Tutaj przebicie jest większe, bo wynosi odpowiednio:

za 100zł ze złota można dostać w NBP ponad 1000 PLN w papierze, a za monetę 200zł ponad 2000zł w banknotach.

Miedź w ostatnich latach mocno drożeje i obecnie NBP musi płacić ok. 5 groszy za monetę jednogroszową, a za dwugroszówkę  jeszcze więcej.

Prezes NBP dokonał kolejnej zapowiedzi wycofania najniższych nominałów monet z obiegu, ale operacja ta nie powiodła się ze względów ustawowych i komercyjnych!

Poznałem lokalnego złomiarza, który za część  sprzedawanego żelaza lub makulatury pobiera wypłatę w nominałach jedno-, dwu- i pięciogroszowych, a potem to wszystko chowa w słoikach.

Twierdzi on , że już ma klienta z Niemiec, który mu zaproponował 10 euro za każde 1000 jednogroszówek, ale on mu nie sprzeda, bo czeka aż NBP zacznie skupować z rynku jednogroszówki, gdyż jeśli NBP płaci już po 5 groszy za każdą monetę, to 1000groszy będzie więcej warte niż 10 euro!

Moim zdaniem NBP powinien już teraz zacząć skupować jednogroszówki po 4 grosze, bo będą z tego co najmniej trzy korzyści:

1. NBP zaoszczędzi co najmniej 1 grosz na zakupie każdej monety!

2.Skupując jednogroszówki i dwugroszówki na wolnym rynku NBP zapobiegnie możliwości nielegalnego wywozu tych monet do Niemiec i innych krajów, w których już teraz rośnie popyt na te monety!

3 .Polacy będą mogli legalnie zarabiać na sprzedaży monet jedno- i dwugroszowych do NBP!

Rajmund Pollak

0

ODWAGAcywilna

Slowa sa piekne, ale licza sie czyny, które ida za slowami. Mysl jest bronia, ale mysl niewypowiedziana, tylko zludzeniem. Warto posiadac odwage cywilna do wypowiadania opinii przeciwnych stereotypom i warto plynac pod prad jak pstragi

337 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758