POLSKA
1

Jak szczepionka „Sputnik V” wyleciała daleko w kosmos

21/05/2021
408 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Dziewięciu naukowców z Holandii w liście opublikowanym przez magazyn naukowy „The Lancet” zakwestionowało podane przez rosyjskiego producenta wyniki badań nad szczepionką przeciw Covid-19 Sputnik V. Ich zdaniem są one pełne “oczywistych błędów i niespójności”. Sputnik V został opracowany przez moskiewski Instytut Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei, a produkcję sfinansował państwowy Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF). Gam-COVID-Vac Lyo jest szczepionką wektorową, podobną do szczepionek produkowanych przez AstraZeneca i Janssen, spółkę zależną Johnson & Johnson. W szczepionce wektorowej nieszkodliwe wirusy, takie jak nieaktywne wirusy przeziębienia, przenoszą do organizmu wzór białek, które patogen Sars-CoV-2 wykorzystuje do przyłączenia się do ludzkich komórek. Organizm osoby zaszczepionej rozpoznaje wprowadzony materiał genetyczny jako ciało obce i sam wytwarza przeciwciała. – (https://www.dw.com/pl/sputnik-v-fakty-i-mity/a-57217367) W szczepionce wektorowej nieszkodliwe wirusy, takie jak […]

0


Dziewięciu naukowców z Holandii w liście opublikowanym przez magazyn naukowy „The Lancet” zakwestionowało podane przez rosyjskiego producenta wyniki badań nad szczepionką przeciw Covid-19 Sputnik V. Ich zdaniem są one pełne “oczywistych błędów i niespójności”.

Sputnik V został opracowany przez moskiewski Instytut Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei, a produkcję sfinansował państwowy Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF). Gam-COVID-Vac Lyo jest szczepionką wektorową, podobną do szczepionek produkowanych przez AstraZeneca i Janssen, spółkę zależną Johnson & Johnson.

W szczepionce wektorowej nieszkodliwe wirusy, takie jak nieaktywne wirusy przeziębienia, przenoszą do organizmu wzór białek, które patogen Sars-CoV-2 wykorzystuje do przyłączenia się do ludzkich komórek. Organizm osoby zaszczepionej rozpoznaje wprowadzony materiał genetyczny jako ciało obce i sam wytwarza przeciwciała. – (https://www.dw.com/pl/sputnik-v-fakty-i-mity/a-57217367)

W szczepionce wektorowej nieszkodliwe wirusy, takie jak nieaktywne wirusy przeziębienia, przenoszą do organizmu wzór białek, które patogen Sars-CoV-2 wykorzystuje do przyłączenia się do ludzkich komórek. Organizm osoby zaszczepionej rozpoznaje wprowadzony materiał genetyczny jako ciało obce i sam wytwarza przeciwciała.

Niezwykłe jest jednak to, że Sputnik V wykorzystuje dwa różne adenowirusy do pierwszej i drugiej szczepionki: Najpierw rAd26 (którego używa również Janssen), a następnie rAd5. Kombinacja ta ma na celu zapobieżenie neutralizacji już istniejącej odporności przez drugie szczepienie. Według informacji DW rosyjska szczepionka została zatwierdzona w 60 krajach, a także na terytoriach palestyńskich oraz w Republice Serbskiej (w Bośni i Hercegowinie). Są to kraje z całego świata, takie jak Indie, Meksyk, Iran, Ghana, Sri Lanka i Serbia.

Epidemiolodzy z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Amsterdamie, Hans Berkhof i Gowri Gopalakrishna, cytowani w weekendowym wydaniu dziennika „De Volkskrant”, zaapelowali do rosyjskich badaczy o „publiczne udostępnienie danych, na których opierają się ich analizy”.

Jednak moskiewski Ośrodek im. Nikołaja Gamalei, który opracował Sputnika V, ignoruje wszelkie prośby o ich ujawnienie. „The Lancet” cytuje Denisa Łogunowa z Instytutu , który odrzuca krytykę. Jak podaje Niezalezna.pl (https://niezalezna.pl/395488-naukowcy-nie-zostawiaja-suchej-nitki-na-rosyjskiej-szczepionce-oczywiste-bledy-i-niespojnosci )

Jak przypomniał „De Volkskrant”, już w ubiegłym roku zarzucono stronie rosyjskiej fałszowanie wyników badań. Po pierwszych publikacjach naukowych badacze zwrócili uwagę, że niektóre wykresy są bardzo podobne, tak jakby zostały poddane obróbce w Photoshopie”

Służby medyczne na Słowacji kilka miesięcy temu wykryły, że dostarczone do kraju szczepionki Sputnik V miały inny skład, niż opisany przez Rosjan w literaturze naukowej.

„Rosyjscy uczeni” – jak twierdzi wielu, wynalezli wiele mądrych i skutecznych szczepionek. Np szczepionkę od wypadania wlosow. Pan Budka Borys stosuje ja od wielu lat i to z powodzeniem. Albo szczepionkę zapobiegajacą skorumpowaniu polityka. Pan Nowak korzystał z niej odpoczątku swojej kariery. Ale najwiekszym osiagnieciem 'Uczonych rosyjskich” byla i jest szczepionka na prawdomowność co widać wśród PO.

Powiadają w różnych mediach, że dużym prawdopodobieństwem jest że „po rosyjskiej szczepionce pewno szybciej się przeniesiesz na łono Abrahama”. Rosjanie twierdzą,ze jest wręcz odwrotnie ale czy kłamią ? W tym względzie wiodą, jak powiadają inni – prym : kłamali, kłamią i kłamać będzą – taka cecha. W Rosji, jak podają ich media, najmniej zgonów i zarażonych – bo tak ma być i już tak chce Putin. Po Sputniku, być może, pozostaje tym co go wezmą jedno wyjście…kosmos na wieki.

„Czy to prawda, że w Moskwie na placu Czerwonym szczepia Pfeizerem? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie Pfezerem a Sputnikiem, i nie szczepia, a zarazaja covidem” – powiadają sami Rosjanie.

Dziwy, same dziwy ! To kto chce wylecieć w kosmos?

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758