Bez kategorii
Like

Jak efektywnie pracować zdalnie?

17/01/2013
632 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Pracę zdalną podejmuje coraz więcej osób. Krótki poradnik opisujący – jak efektywnie pracować z domu?

0


 Kolejna ciekawa dyskusja wywiązała się na jednym z for dyskusyjnych odnośnie e-biznesu. Temat dotyczący pracy zdalnej, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Niestety, dużo osób nie potrafi przestawić się na tryb pracy zdalnej i pojawiają się problemy z motywacją.

Pytania i problemy:

 • Jak pracować wydajnie, efektywnie pracując zdalnie?
 • W jaki sposób motywować się do pracy w domu?

Moja odpowiedź:

Moim zdaniem praca w domu jest bardzo fajna, pod warunkiem, że potrafimy sobie zorganizować czas. Jeżeli nie posiadamy żadnych planów na dany dzień, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziemy daną pracę wykonywać tak długo jak tylko się da. Wiadomo, że w domu czeka więcej pokus – telewizor, wyjście na zakupy, brak szefa nad sobą, rozpraszające strony w Internecie. Aby pracować w domu, najlepiej mieć podejście pt: "Zrobię to co trzeba jak najszybciej się da i mam wolne". W innych wypadkach z efektami pracy zdalnej może być różnie. Odwlekanie spraw na później jeszcze nigdy nikomu nie pomogło, więc warto mieć to na uwadze.

Z racji tego, iż przez jakiś czas w swoim życiu pracowałem zdalnie, chętnie podzielę się strategią, która dla mnie działa całkiem dobrze i myślę, że zadziała również dla Ciebie

Przede wszystkim, musisz uzmysłowić sobie, że praca w domu to też PRACA. Dużo osób twierdzi, że praca w domu to nie jest prawdziwa praca. Przecież Twój pokój, Twój komputer i Twoje biurko za bardzo kojarzy Ci się z odpoczynkiem, by dziś złamać ten schemat i zamienić swój miły pokój w biuro.

Za pomocą poniższych porad zyskasz cenną motywację do zrobienia pracy w domu:

 • Stwórz na swoim komputerze specjalny profil, na którym nie ma ABSOLUTNIE nic.
  Na swoim ogólnodostępnym profilu z pewnością masz masę ikonek na pulpicie, programów, zdjęć, zakładek w przeglądarce.. Te wszystkie małe rzeczy potrafią skutecznie skraść nam kilka cennych chwil. Siedzisz nad projektem i myślisz sobie: "Kurczę, i tak nie mogę na nic wpaść. Wejdę na facebooka (zauważyłeś go w swoich ostatnio przeglądanych stronach). Jedno zdjęcie znajomego, drugie, zaproszenie do znajomych, kilkuminutowa rozmowa z siostrą – gratulacje, właśnie straciłeś kilkanaście minut swojego cennego czasu. Nie wiem jak Ty, ale ja wolę skoncentrować się tylko na pracy, zrobić to co mam do zrobienia a później mieć wolne.
 • Twój pokój, to nie pokój. To biuro.
  Nie wiem z kim mieszkasz, gdzie mieszkasz, ani co widnieje na swoim biurko. Wiem jednak, że wszystkie rzeczy, które znajdują się w Twoim pokoju sprawiają, że czujesz się w nim jak w domu. Zdjęcia swojej dziewczyny, ulubiona książka, pies merdający ogonem cieszący się na Twój widok. Bardzo łatwo jest się rozproszyć kiedy w zasięgu Twojego wzroku są rzeczy niezwiązane z pracą. Stwórz w swojej głowie aurę pracy, a z pewnością będzie Ci służyć.
 • Zaplanuj dzień, unikaj pracy bez sztywnych ram czasowych.
  W momencie kiedy nie posiadamy żadnych ram czasowych na wykonanie projektu, często jego wykonanie trwa znacznie dłużej aniżeli w momencie kiedy mielibyśmy konkretny deadline. Praca w domu to przede wszystkim oszczędność czasu, a by go oszczędzać musimy mieć cel. Jeśli masz bardzo skonkretyzowane plany na nadchodzący dzień z pewnością łatwiej Ci pójdzie wykonanie danego zadania. Na poziomie podświadomym będziesz wiedział, iż musisz zrealizować dany projekt do 15 czy 16, ponieważ później masz 

Motywacja-blog.pl

0

Micha

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758