KULTURA
Like

Jacku, za wcześnie odszedłeś. R.I.P.

28/09/2016
1395 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Jacku, za wcześnie odszedłeś. R.I.P.

Niezwykle smutna wiadomość. Wczoraj zmarł Jacek Rossakiewicz, człowiek o renesansowych zainteresowaniach i dokonaniach. Malarz, teoretyk sztuki, filozof, architekt wnętrz, publicysta i niezależny analityk systemów monetarnych.

0


 

 

 

 

Był wyjątkową osobą. Psycholog z wykształcenia, od 1980 zajmował się malarstwem olejnym, a od 1985 teorią sztuki. Pierwsze jego obrazy inspirowane były teorią Czystej Formy Stanisława Ignacego Witkiewicza. Od 1989 tworzył cykle obrazów ewangelicznych: Pasja Dunkierska – włączona do zbiorów Muzeum Sztuki Współczesnej w Dunkierce – oraz Pasja według Świętego Jana, która wystawiana była na wielu wystawach.

 

 

Pasję według Świętego Jana stanowi piętnaście obrazów olejnych, opowiadających historię Jezusa Chrystusa od Ostatniej Wieczerzy do Zmartwychwstania włącznie.
Wystawiał swoje obrazy w galeriach w Warszawie (Zachęta), Krakowie (Galeria Zderzak), Gdańsku, Koszalinie i Pile (BWA), oraz w Herning (Dania), Valparaiso (Chile), Barcelonie, San Gabriele, Ille sur Tet, Hazebrouck, Kerkdagen. Stała ekspozycja m.in. jego obrazów – kolekcja Gilbera Delaine znajduje się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dunkierce – od 2005 w Centrum Współczesnej Sztuki Sakralnej w Lille (Francja).

 

Pasjonat problematyki cywilizacyjnych uwarunkowań doktryn ekonomicznych i finansowych oraz ich wpływu na ludzkie społeczeństwa Autor książki „Demokracja finansowa”, opublikowanej w 2003 roku. W ciągu ostatnich lat opublikował ponad sto artykułów na tematy ekonomiczne — głównie dotyczące teorii monetyzacji gospodarki, czyli emisji pełnowartościowych pieniędzy. Brał udział w 18 konferencjach krajowych i międzynarodowych, między innymi w konferencji na temat Projektu zmian Ustawy o NBP, jaka odbyła się w Sejmie R. P. w marcu 2006 roku. Wykładał Zasady monetyzacji gospodarki i Cywilizacyjne uwarunkowania ekonomii w Warszawskiej Szkole Zarządzania, Szkole Wyższej na studiach podyplomowych Nawigatorzy Jutra.

 

Członek zarządu Klubu Inteligencji Polskiej. Zasiadł w radzie krajowej powołanej w 2015 partii Jedność Narodu,, którą kieruje prof. Artur Śliwiński.

 

Zmarł w wieku 60 lat.. Pogrzeb odbędzie się 4 października (we wtorek) o godz. 13.00 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

 

RIP.

 

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/author/jacekandrzejrossakiewicz/

 

http://www.jednoscnarodu.pl/#!wladze/c1et

 

http://www.rossakiewicz.pl/arte/index.html

 

www.rossakiewicz.pl/demokracja/index.html

 

 

 

 

 

0

Rebeliantka

Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedajacych dym). Wspólzałozycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

207 publikacje
528 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758