WIEDZA
Like

I ty możesz zostać fotografem

04/03/2015
794 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Piękne widoki miast i zatykające dech w piersiach pejzaże. Subtelne odcienie zachodzącego słońca i delikatne kształty roślin. Dookoła jest tak wiele pięknych obrazów, że nie sposób je należycie obejrzeć, docenić i kontemplować. Dlaczegóż by więc nie zatrzymać ich w kadrze?   W dobie wszechobecnych aparatów fotograficznych, dostępnych nawet z poziomu telefonu komórkowego robienie zdjęć nie nastręcza żadnych trudności. Fotograf to już nie tylko zawód ale również hobby dające satysfakcję i zajmujące wolny czas. I choć nie każdy, kto bierze do ręki aparat zostanie od razu artystą, warto poświęcić się temu zajęciu. Fotografowanie wyczula zmysły, uczy dostrzegać szczegóły i niewidoczne na pierwszy rzut oka piękno. Ponadto pomaga zwolnić zbyt szybkie tempo życia, wyciszyć się i cieszyć każdą chwilą. Robienie zdjęć ubogaca, […]

0


Piękne widoki miast i zatykające dech w piersiach pejzaże. Subtelne odcienie zachodzącego słońca i delikatne kształty roślin. Dookoła jest tak wiele pięknych obrazów, że nie sposób je należycie obejrzeć, docenić i kontemplować. Dlaczegóż by więc nie zatrzymać ich w kadrze?

 

W dobie wszechobecnych aparatów fotograficznych, dostępnych nawet z poziomu telefonu komórkowego robienie zdjęć nie nastręcza żadnych trudności. Fotograf to już nie tylko zawód ale również hobby dające satysfakcję i zajmujące wolny czas. I choć nie każdy, kto bierze do ręki aparat zostanie od razu artystą, warto poświęcić się temu zajęciu. Fotografowanie wyczula zmysły, uczy dostrzegać szczegóły i niewidoczne na pierwszy rzut oka piękno. Ponadto pomaga zwolnić zbyt szybkie tempo życia, wyciszyć się i cieszyć każdą chwilą. Robienie zdjęć ubogaca, bo fotograf, to ktoś, kto widzi głębiej i czuje głębiej. Czy każdy może nim być? Oczywiście. Jeden będzie radził sobie lepiej, inny gorzej, ale wszyscy wyniosą jakąś korzyść. Nie od razu trzeba zajmować wysokie miejsca w konkursach i nie o to chodzi w fotografii. Można przecież być artystą dla samego siebie; dla relaksu, dla wytchnienia lub też dla sprawienia niespodzianki komuś bliskiemu.

 

Na początek nie potrzeba wielkich inwestycji. Sprawdzić można się robiąc zdjęcia najprostszym aparatem, by po pewnym czasie kupić model dający lepszej jakości obrazy. Jeśli coś nie wyjdzie, warto poradzić się innych: znajomych lub osób z forum tematycznego. Najlepsze postępy robi się jednak podglądając mistrza. Dobrym pomysłem będzie więc odwiedzanie wystaw tych, którzy w fotografii odnieśli sukces.

 

Każdy fotograf ma swój styl i swoją ulubioną tematykę. Jedni uwieczniają zwierzęta, inni rośliny lub zachody słońca. Jeszcze inni kochają martwą naturę. Na pewno nie można rzucać się na wszystko i produkować serie chaotycznych, nie związanych ze sobą zdjęć. Znalezienie swojej niszy może wymagać czasu. Tak samo jak osiągnięcie wprawy i biegłości w sztuce. Warto jednak ten czas znaleźć i poświęcić. Więcej na ten temat w tym miejscu.

0

TomaszJ

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758